Vnútromaternicové teliesko, špinenie a silné krvácanie

tinka9501
28. dec 2020

Ahojte. 10.12. mi zaviedli nehormonálne vnútromaternicové teliesko. 3 dni som slabo špinila a 13.12. mi začalo silné krvácanie. Myslím si, že to bola prvá menštruácia po sekcii. Bolo také silné, že som mala až krvné zrazeniny. Pichli mi nejaké injekcie a po pár dňoch krvácanie skončilo. Mala som pár dní pokoj a od 25.12. zasa krvácam, no už slabšie. Premýšľam, že zajtra pôjdem k lekárovi nech mi teliesko vyberie, lebo mi príde nenormálne tak dlho krvácať. Alebo mám ešte počkať? Ustáli sa to? Je to dosť nepríjemné. Ďakujem za rady a skúsenosti

anjelicek26
28. dec 2020

@tinka9501 po zavedeni telieska spinis aj tri mesiace. Je to fakt uplne bezne. Menstruacia po sekcii je ako vodopad, prvy krat sa zlupuje stielka v mieste jazvy. Daj tomu cas a trpezlivost. Ked sa to ustali - a ono sa to ustali - budes mat len same vyhody... ja mam menstruaciu dvojdnove spinenie a teliesko uz 4 roky teraz v januari. Nemenila by som ani nahodou. Nie je nic lepsieho. A ano, tiez som mala prve tyzdne chut si to ist okamzite vybrat.

tinka9501
autor
28. dec 2020

@anjelicek26 dam tomu este sancu asi lebo okrem toho krvacania nemam ine komplikacie.

tibinka2018
28. dec 2020

aj ja som po zavedeni nehormonalneho telieska dost krvacala, a prvy rok mi menstruacia trvala niekedy aj 11-12 dni, medzitym som aj spinila, hlavne pocas ovulacie..ono sa to ''znormalizuje''. Teraz som znova tehotna (hned na dalsi cyklus po vytiahnuti telieska som otehotnela) a urcite si dam to teliesko znova zaviest aj po porode..Radim daj tomu cas 🙂

tinka9501
autor
28. dec 2020

@tibinka2018 no podla kalendara by som aj ja mala mat akurat ovulaciu tak mozno preto zas krvacam. Asi keby som mala nejaky zapal alebo infekciu by boli aj ine priznaky. Dam tomu teda cas ☺️

lucia3296
26. nov 2021

Ahojte chcem sa opytat teliesko mam 3 tyzdne zaviedli mi ho cez menstruaciu.... Menstruacia skoncila mala som sex potom som mala vytok a teraz mam trosku krv na tlaletnom papieri.... Kontrolu mam az o 2 mesiace