Vnútromaternicové teliesko a akné

morciatko
8. nov 2020

Ahojte ma niekto problem ako vedlajsi ucinok akne zapaleny vredy pri vnutromaternicovom teliesku ?
Mam ho 6 mesiacov a moja tvar v 26 rokoch je hordia ako u 99% pubertakov a v pribalovom letaku som sa docitala ze az 10% zien moze mat ako vedlajsi ucinok akne ekzem seboreu...
Tak neviem ci mam prikladat tomu vyznam a volat gynekologovi alebo je to skor na navstevu koznej

arianna25
8. nov 2020

Podla mna radsej prv na gyn. Aj tak ma byt kontrola po 2 mesiacoch a 6 mesiacoch. Moze ti napisat hormony. Mozno ti odporuci aj koznu, ale to je povrchova starostlivost.

arianna25
8. nov 2020

Takto by som to riesila ja. Mam teliesko len par dni, takze este len uvidim, ako sa ujme. A inak ako si znasala prve dni to teliesko? A kedy zacalo akne?

morciatko
autor
8. nov 2020

@arianna25 vyrazky mi zacali po cca 3 týždňoch od zavedenia a stale sa to zhorsuje teraz su uz z toho strasne vredy

zlostitko
8. nov 2020

Mam Mirenu uz 4 rok a mala som hrozne vredy hlavne na brade, ale po urcitom case to preslo. Teraz mam uplne cistu plet.

morciatko
autor
8. nov 2020

@zlostitko ja mam jaydess a pise v pribalovom letaku ze vedlajsie ucinky akne

arianna25
9. nov 2020

@morciatko dufam ze je to len docasne. Drzim palce.

morciatko
autor
9. nov 2020

@arianna25 volala som s doktorom tak cca 10% zien maju vedlajšie ucinky akne a musia sa liečiť hormonálnymi mastami a cca 1% zien ma tu smolu ze teliesko musi kvoli akne von