Užívanie Triregolu viac ako 15 rokov

sobotanka
16. feb 2016

Caute, uz asi 15 rokov pouzivam triregol, ziadne prestavky, moj gynekolog hovoril, zenie su potrebne. Teraz som sa docitala ze po veku 35 by sa mali tabletky zmenit a pojracovat v niecom slabsom,teda co ma menej hormonov. Ako ste na tom s uzivsnim vy? Dakujem 🙂 🙂 🙂

janette321
16. feb 2016

užívala som ho 16 rokov . prestala som preto , že môjmu najstaršiemu synovi som dala recept aby mi ho vybral a v lekárni mu povedali že už sa nevyrába . cca o dva týždne jeden sex a bola som v tom . po pôrode som si hneď pýtala antikoncepciu a doktor mi predpísal to isté - triregol . vraj jeden čas ho len nebolo moc dostať tak si asi v lekárni mysleli že už ho prestali vtedy vyrábať ... :D

sobotanka
autor
17. feb 2016

fuha 🙂 to je dobreeee 😉 😉 😉 a beries ho aj teraz? mozem sa spýtat na vek? ci uz po 30? alebo po 40? mne slo o to, ze po urcitom veku by sa mali dať tabletky, ktore obsahuju menej hormonov ako TRR, vraj je to hlavne kvoli prsnikom.
mne celkom vyhovuje, akurat ked je 7dnova pauza, tak ma boli hlava, a niekedy brutalne :(

janette321
17. feb 2016

ja som vždy mala triregol 21 + 7 so železom . tak žiadna prestávka . teraz budem mať 41 rokov . a nikdy mi nič nebolo ani som nevedela že mám menzes . až teraz po poslednom pôrode tie 3 roky mám strašné migrény asi 3 dni predtým než sa mi spustí menzes . ale to je vekom to si už nepomôžem 😒

janette321
17. feb 2016

aha ešte doplním že som zmenila antikoncepciu pred pár mesiacmi lebo som si tiež myslela že tie migrény možno prestanú . a bohužiaľ ... ale aspom mám pravidelný menzes a neotehotniem . mne stačí chlapa sa dotknúť a som v tom tak preto dlhé roky tá antikoncepcia ... 😉

sobotanka
autor
17. feb 2016

ved ja tiez preto nechcem prestat brat, ani pauzu som vobec nemala, dcera ma 20 rokov,ja 41 a tiez berem ako som ju porodila. a stale triregol. Na zmenu ma upozornil nahodny lekar, nie moj gynekolog, ze by to bolo zmenit. A presne dneska som dostala menzes a ide mi hlava prasknut. asi to ma nieco spolocne s prestavkou v tabletkach. Neviem, a mne zabere jedine brufen 400 :( a co teraz beries?

janette321
17. feb 2016

aj ja som dnes dostala :D a dnes mi aj prešla migréna . mala som ju 3 dni a tiež nič nezaberalo . užívam Leverette 21 + 7 . ale je to jedno aj tak sa nič nezmenilo .

sobotanka
autor
17. feb 2016

no, tak sme to mi "odbornícky " poriesili 😎 😎 😎
neva, prijemna komunikacia, dakujem
cakam cakam ze ma prejde ta hlava moja, ale nic, taka blba tupa bolest

janette321
17. feb 2016

no ja mávam takú že až oči a uši a sánka ma bolia . však dva dni som ani neupratovala ani nevarila :D hádam po ,, prechode ,, to prejde . už aby to bolo ... ďakujem aj ja :D

sobotanka
autor
18. feb 2016

haha, ja som tiez uz nad prechodom rozmyslala, kto vie kedy ma to caka...ale iste to nebude v 50 ale skor, podla mna aj stresy z prace a vsetko dookola robia to svoje a maju na to pricinenie, ze tobude skor....aspon nebude treba TAB 🙂

sobotanka
autor
19. feb 2016

Este aj dnes ma boli hlava. Neviem ci pocasie alebo naozaj to ze mam pauzu od tab.a neprijmam hormony....ako to zistim??? Skusim vysadit uplne a uvidim??? Kef to bude tak tak sa zblaznim