Užívanie antikoncepcie počas 7 dňovej pauzy

klarinna
26. nov 2015

ahojte zienky,chcem sa spytat,ci je v poriadku ak beriem antikoncepciu pocas 7dnovej pauzy,bez prestavky v kuse,nikdy som anti este neuzivala,mam uz 2deticky a doktor mi predpisal antikoncepciu cleosensa a povedal ze ju mam uzivat bez prestavky kazdy den,je tu niekto kto takto uziva anti?myslite si ze je to ok?dakujem

mawka
26. nov 2015

ja som tak zvykla uzivat tri mesiace bez pauzy, nemala som vtedy menzes. a potom som si spravila pauzu a potom zase tri mesiace bez pauzy a tak. moze sa to. len HAK som prestala brat uplne a citim sa sto razy lepsie. sporim na sterilizaciu. tak ako som vykrikovala, ze hak je super, teraz ju nemozem ani citit 😅

meluela
26. nov 2015

@klarinna mal na to nejaky speci dovod? lebo potom nebudes mat ani menzes ... da sa to obcas urobit ale dlhodobo neviem neviem ...
v pribalovom letaku je pisane standardne uzivanie 21 dni + 7 dni vynechanie
https://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/cl...

darina1952
26. nov 2015

@klarinna sú rôzne druhy/balenia HAK - balenia 21tbl a balenia 28tbl. Mala som aj také aj také. Ak máš balenie na 4týžde bez prestávky, tak tablety počas pauzy zväčša neobsahujú hormóny a sú to "placebo" tablety a v balení sú preto aby užívateľky nezabúdali po pauze počas krvácania začať brať HAK. 🙂

meluela
26. nov 2015

@darina1952 ale pise ze berie hak cleosensa a ta nema placebo, ta ma 21/7 rezim

darina1952
26. nov 2015

@meluela OK, tak to ja neviem koľko je tam tbl - ale nech zavolá dokymu, keď jej tak povedal nech si to overí u neho 😉

meluela
26. nov 2015

@darina1952 ja tu hak tiez nepoznam, ale v online pribalovom letaku pisu ze 21 tabliet a pauza ma byt

eeffka
26. nov 2015

@klarinna somarina...
dobre si ho pocuvala?
http://www.liekinfo.sk/liek-cleosensa-0,03-mg-3...
bod 3, Ako uzivat

21lieky / 7dni pauza

1tatiana137
26. nov 2015
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

su niektore ktore netreba vysadzat ale myslim ze pri tejto by sa malo ak je to tak v pribalovom letaku

evittam
26. nov 2015

@klarinna No ak tam máš len 21 tabliet, tak pauza je a ak je to aj v príbalovom letáku - zavolaj lekárke.
No a dievčatá, áno existuje HAK, ktorá sa berie bez prestávky - väčšinou je to taká, ktorá sa môže brať aj počas dojčenia. Ja som ju brala pri prvom dieťati, po dojčení som zmenila, nakoľko tam žena väčšinou vôbec nemá menštruáciu, čiže neovuluje tak ak sme chceli ešte druhé dieťatko tak som zmenila HAK, no a teraz ju beriem aj keď už nedojčím, nakoľko už deti nechceme a zvažujem sterilizáciu a je to jedna z HAK, ktorá má veľmi málo všelijakých tých hormónov a najmenej estrogénu... 😉 A teda vôbec mi neprekáža, že nemám ms. 😝

eeffka
26. nov 2015

@evittam ano je taka HAK ale ta ma 28tabliet nie 21

evittam
26. nov 2015

@eeffka No veď áno. Ja sa nehádam a netvdím, že má 28 tabliet. A ako som už napísala, ak tam má len 21 tak asi zle pochopila. 😉

klarinna
autor
26. nov 2015

dakujem dievcata za radu,je tam 21,ved to som asi nepochopilas,povedal ze mam brat v kuse,nemam robit prestavky,ale neviem ci myslel ako prestavku aj tych 7 dni,musim sa priznat,ze vela o anti neviem,lebo som nikdy nebrala a ani som nevedela ze je tych 7dni pauza,az kym som si doma neprecitala letacik

radka227
30. nov 2015

mozno to myslel tak, ze prve messiace to ma tak uzivat. ale ak je 21 tabliet, tak urcite ma byt pauza 7 dni. ale da sa aj vynechat pauza. kludne. ked sa ide na dovolenku alebo chce zena vynechat menstruaciu... 🙂