Užívanie antikoncepcie Desirett

drobec_l
10. júl 2014

Ahojte chcem sa opýtať tých ktorú berú túto antikoncepciu , ako ju znášate a či ste s nou spokojné . Dnes som bola u lekára som dva mesiace po pôrode a dala som si predpísať tabletky . A ešte druhá otázka zabudla som sa opýtať odkedy ju môžem brať kedže som sa dočítala v letáčiku že ju mám brať od prvej menzes lenže ak dojčím tak menzes nemusím dostať aj tri mesiace .

jul11
10. júl 2014

@drobec_l ak dojcis,nemusis menstruaciu dostat aj rok. poznam pripad aj dva roky 🙂

jankastubka
10. júl 2014

Ja ju beriem, menstruaciu som od porodu zatial nemala a beriem ju takmer rok. Zacala som ju asi brat len tak, hned ako mi ju predpisali. Nepostrehla som ziadne vedlajsie ucinky.

evkakoc
12. jan 2015

Baby ja by som sa chcela spytat ci sa berie bez pauzy vkuse...zabudla som sa opýtať Dr.

lydia15
12. jan 2015

@evkakoc ano bez prestavky

evkakoc
13. jan 2015

Ďakujem 🙂

predajca1212
19. feb 2015

Ahojte vidím že nás tu nie je veľa ktoré berú túto antikoncepciu
:-\ no ja som po UPT a čakám na menzes nech môžem začať brat, no ale mam normálne strach co sa všetko píše o HA, Dr mi povedal ze táto HA je vhodná aj pre fajciarky pretože neobsahuje estragón ale je čisto gestagenova tableta takže menšie riziko vedľajších účinkov. Akú máte vy skúsenosť. Ja osobne som fajciarka, IUD som mala no zistila sa precitlivenosť na meď, takže išla von. Tak sme hľadalivvhodnú ANT, krv je v poriadkuttakže brat HA môžem.

predajca1212
19. feb 2015

@jankastubka ahoj myslíš že ju môžem brat aj bez čakaniana pprvý menzes po UPT? A či budem chránená hneď po užití prvej tablety. Ďakujem

jankastubka
19. feb 2015

@predajca1212 co je UPT?
Ja som ju zacala brat po porode, kedze som kojila, menstruaciu som nedostala... v pribalovom letaku myslim pisali aj o moznosti zacat brat skor ako pride menstruacia po porode, tam bolo myslim pisane aj aku dlhu dobu uzivat doplnkove ochranne prostriedky.

predajca1212
19. feb 2015

@jankastubka interupcia, hej v pribalovom letáku je písané ze najlepšie zobrať prvý deň menzesu vtedy není potrebná iná ochrana ale môže sa vziať aj 2.az 5.den menzesu a samozrejme bez prestávky. Len nechápem keďje aj pre kojacie zženy a tie málokedy majú menzes keď koja tak ako ich začali oni brat a keď si ich dali hneď po predpisani ci používali aj kondóm a do kedy alebo sakra ako to funguje.

jankastubka
19. feb 2015

@predajca1212 aha, tak po interupcii by mala prist menstruacia po 6 tyzdnoch, takze tam by som asi radsej na nu pockala, tak ci tak sa odporuca nemat tych 6 tyzdnov pohlavny styk.
Ale je fakt, ze aj ja som bola vtedy neista a vlastne mi doslo potom ako som to zacala brat, ze menstruaciu uz asi nedostanem, kedze sa tam cele 4 tyzdne beru rovnake tabletky bez prestavky. Prisla az ked som po roku prestala kojit.
Pripadne radsej zavolaj gyndosovi.

predajca1212
19. feb 2015

@jankastubka po interupcii sa neodporúča 2 týždne nemať sex. No všade sa píše pre kojacie ženy no a mne to predpísal preto lebo je setrnejsia

jankastubka
20. feb 2015

@predajca1212 tak uz len zavolat doktorovi a spytat sa.

predajca1212
20. feb 2015

@jankastubka tak volala som a môžem začať brat bez čakania na mrchu len 7dni popri antikoncepcii sa chrániť ešte kondómom, nemám byt prekvapená ak by došlo k nejakému krvácaniu, ak bude trvať cca 7 dni mam sa prísť ukázať.

merteuil3
16. máj 2015

Ahojte, mám na predaj 3 blistre, vôbec nepoužité. Cena 15,- Eur.

moo
6. jún 2015

Ja som ju začala brat hned ako mi ju predpisala kedze kojim a menatuaciu som nemala....ale ako som začala po 17dnoch mi přišla. ..problém je ze krvacam moc a nie a nie prestat k tomu ma zacalo aj prehanat a za par dni som dala dole 3kg...myslyte ze to môže suvisiet? A ako dlho čakať kym zavolam lekarke...kojim a som uplne vystavena

lucka127
17. feb 2016

Ahojte ak by ste mali zaujem ja uz nemozem brat mam 3 blistre + z jedneho nieco dam za 15,- 😉

vlasenka
17. feb 2016

Ja som ju brala hned ako mi ju doktor predpisal, ale povedal mi, ze prvych 7 dni mame pouzit aj inu ochranu. Po porode som nemala menzes skoro rok, lebo kojim. Antika nema vplyv na menzes po porode.

lucka127
17. feb 2016

@vlasenka mne ju prave pre menzes 2x do mesiaca po 10 dni vysadila brala som 5 mesiacov a neustalilo sa to :( dnes mi brai krv aby zistili ako som na tom vlastne lebo mi byvalo velmi zle kym som ju brala a velmi silne migreny druhy den som bez nej a moj stav je o 100% lepsi.

vlasenka
17. feb 2016

@lucka127 kazdy antiku inak znasa 🙂 ja som ju vysadila sama, lebo chceme druhe dietatko, ale nepostrehla som, zeby mi nesadla.

danika999
17. feb 2016

ja uz nepamatam ako som ju zacala brat lebo tiez som este nemala ms..ale po par dnoch som zacala krvacat a trvalo to asi tri tyzdne..tak som sa na to vykaslala a prestala to brat

lucka127
17. feb 2016

@drobec_l beries v den ako ti dala necakas na menstruaciu ked dojcis a chranena si hned po tyzdni mne pred predpisanim urobila sono a povedala ze maternica je necinna takze ja som bola chranena hned od prvej tbl

bridgetim
7. mar 2016

Ahojte.uzivala som desirett nieco vyse 2tyzdnov (kojim),ale musela som ju vysadit-bolesti hlavy kazdy den a cely den, nervozita,nevolnosti a pocit na zvracanie,potenie,pocity slabosti az zavraty.. cele zle.vysadila som ju pred 4dnami,ale tieto pocity stale pretrvavaju.mal to niekto takto? Kedy to prejde?

saba14
1. apr 2016

Ahojte, ak by nekdo chcel mam na predaj 2cele blistre....za 10€ 🙂

anelap
23. júl 2016

mám otázočku pred 6týždňami som anti ukončila, štandardne doužívaním balenia nakoľko sa však zmenila rodinná situácia chcem ju začať znova užívať, avšak nemám menzes (užívala som ju pred tým 3 roky) neviem kedy mám začať aj keď ako čítam je to pravdepodobne jedno, len prvých 7 dní je s obmedzenou ochranou, vie mi niekto poradiť? Ďakujem

jankasto
10. aug 2016

Ahojte, ostali mi 4 blistre - 3 celé a z jedného chýba 1 tbl, expirácia je, ale 8/2016, ak by mal niekto záujem, tak sa ozvite, ja už nevyužijem.

petruska221108
10. nov 2018

Prosím vás viete mi poradiť ako to mám nalepiť trošku tomu nerozumiem začínam dneska sobotou poradte

vlasenka
11. nov 2018

@petruska221108 máš to takto nalepené v poriadku 🙂

petruska221108
11. nov 2018

@vlasenka ale ďalšíe riadky neviem ako

vlasenka
11. nov 2018

@petruska221108 stále tak isto, ukazuje ti to tam aj šípka. skončíš prvý riadok v piatok a začínaš v sobotu druhý riadok a tak postupne dalej po riadkoch a týždňoch.

jajanr
18. feb 2020

Nema noekto zaujem o antikoncepciu desirett 1blister 5€