Tehotenstvo po antikoncepcii

3. jan 2022

S manželom sme sa rozhodli, že po 10 rokoch chceme druhé bábätko. ❤️ Vyše 6 rokov užívam antikoncepciu. Gynekológ mi kázal aby som zobrala blister, počkala na ms a že to môžme skúsiť a keď mi bude meškať ms 7 dní mám prísť na USG. Nespomínal mi žiadnu pauzu. Mali ste nejakú pauzu po antikoncepcii? A za aký čas sa vám podarilo otehotnieť? Viem, že je to individuálne. 🙂 A čo sa týka vitamínov? Brali ste nejaké pred tehotenstvom? Pri synovi som nebrala nič, nijak som sa na tehotenstvo nepripravovala. 🙂 Ale to som mala 18. 😂
Ďakujem za každú rozumnú radu 🙂

jarmila2010
3. jan 2022

ja som otehotnela po vynechani HAK,hned v ten mesiac,ale necakane/neplanovane a potratila som v 8tt...aj som velmi skoro vedela,ze som tehotna,lebo telo uplne vyrazne davalo najavo,ze je nieoc inak...a ked bol koniec,vsetky priznaky zrazu zmizli...mohlo to byt prave z tej antikoncepcie..brala som ju 10r...mala som 34r...ale potom som sa na tehotentstvo"pripravila"...uz sme vedeli,ze dieta chceme,tak my dr po cisteni povedal,aby som pockala na 2-3cykly MS a potom zacali skusat..po potrate som hned zacala brat kyselinu listovu a po dvoch dalsich mesiacoch som zostala tehotna a vsetko dopadlo dobre...rodila som 2t pred 36.r.....tretie tehotenstvo bolo tiez neplanovane a zase potrat...po nom som nasadila kys.listovu a do polroka som otehotnela..rodila som,ako 39rocna

janai1
3. jan 2022

Žiadna pauza nie je potrebná

julka29
3. jan 2022

Ja som vysadila antikoncepciu po 12 rokoch a zostala som hneď tehotná 🙂 žiadne problémy som nemala a momentálne som v šiestom mesiaci

julie19
3. jan 2022

Brala som antikoncepciu 4 roky a po vysadení som ostala tehotná po 4 mesiacoch

autor
7. jan 2022

Ďakujem vám každej jednej za odpoveď. Dnes som akurát zobrala poslednú tabletku (bielu) z blistra. Zajtra by mala prísť ms. Kúpila som si už kyselinu listovú. 🙂

jarmila2010
7. jan 2022

drzim palce! 🍀❤ moja teta kedysi a aj kamaratka po vysadeni hak zostali aj vo vyssom veku bezproblemov tehotne...kamaratka ma dokonca 2rocne dvojicky 🙂

autor
7. jan 2022

@jarmila2010 pri mojom "šťastí" to nepôjde hneď. 😌 Ja mám 29, tak snáď sa podarí ešte jedno bábätko. ❤️ Dvojičky v rodine nemáme, ale tak stať sa môže všetko. 😀

jarmila2010
7. jan 2022

mozes nas potom informovat 😀 verim,ze vam to vyjde👍

obcanka123
8. jan 2022

Ja som vysadila tiež v septembri, ale tiež mi bolo povedané že tak 3 mes.trva kým sa to dá dokopy. Posledne mi meškala MS ale tehu to nakoniec nebolo. 🥺 Ale nevadí, uvidíme či sa podarí teraz ✊

autor
8. jan 2022

@obcanka123 ja som včera zobrala poslednú tabletku HAK. Uvidíme kedy sa podarí. 🙂 Nejdeme teraz "tlačiť na pílu".

bajachalupka
8. jan 2022

Tiež som po vysadení HAK a snažíme sa o bábätko
Akurát mne tento prvý mesiac po vysadení vôbec neprišla ovulácia, tak sledujem a snažíme sa i naďalej a držím palce každopádne 🙂

autor
8. jan 2022

@bajachalupka mne dnes mala prísť ms a zatiaľ to je také len jemne do ružova. Inokedy som v sobotu ráno vstala a dostala som normálne ms. Tak uvidím či sa to rozbehne.
Držím palce nech sa podarí 👌

bajachalupka
8. jan 2022

Mne tiež meškala 6 dní
Úplne slabučka, skôr také špinenie ako poriadna MS aj mi bolo kvalitne zle a doteraz keď sa pozriem na jedlo ma napína 😂 ale test mi vyšiel negatívny zatiaľ

autor
8. jan 2022

@bajachalupka ja som mala ráno len úplne slabé ružové...poobede také špinenie aj to len trošku som mala na tampóne a teraz zase nič 💁tak uvidíme.
Test si si na ktorý deň robila?

bajachalupka
8. jan 2022

Test som si robila v piaty deň meškania ms