Stratila som poslednú tabletku v 3.-ťom týždni (poslednú pred pauzou)

dadulik24
14. aug 2018

Ahojte, pred tyždňom a pol mi vypadla posledna aktivna tabletka pre 7 dňovou pauzou, tabletku som teda neužila a samozrejme menzes mi prišiel o deň skôr, problém je v tom, že aktívne tabletky som začala užívať až po 8 dňoch, namiesto 7 aby som si nenarušila deň, ktorým som zvykla začínať. Ak som mala v ten 8 deň styk keď som nezobrala žiadnu tabletku ( ani placebo keďže to bol už 8.deň) je možné že by som bola tehotná?

pininka
14. aug 2018

@dadulik24 podla mna nie, chranena by si mala byt este tyzden. Ide iba o jednu tabletku navyse pocas ms, to by musela byt obrovska nahoda.

tralalala13
15. aug 2018

Šanca je nízka (predsa by ale nejaká mohla byť) že by sa kvôli jednej vynechanej pošťastilo, nabudúce začnite o deň skôr, teda 7. deň nech sa vám nestane že jednu vynecháte. Najdôležitejšie je zobrať si prvú po pauze ako máte, lebo tie prvé po menštruácii teda 7 dňoch sú najpotrebnejsie a treba si davat pozor aby sa nevynechali, keď zabudnete zobrať niektoru z posledných tabletiek ani tak nevadi, ako keď tu prvú. Ale v pribalovom letáku k vasej antikoncepcii sa presne píše aka je šanca že ste tehotná keď vynecháte a tam sú rozpísané dni kedy ste tabletku vynechala. Ja mám tabletky so 4 dnovou pauzou a tam píšu že najvyššie riziko je ak si nezoberiem prvé dni.