Som chránená počas 7 dňovej pauzy?

petra321
11. okt 2012

Ahojte!! Mám otázočku ..:P
Beriem antiku Yadine..celý mesiac som ju však nebrala načas, občas a mi stalo, že som na ňu zabudla a brala ju na druhý deň... Poslednú tabletku som vypila v utorok a v sobotu mám mať mrchu, lenže včera som mala pohlavný styk a ešte k tomu bolo aj nejaké to vínko...A chcem len že či som chránená aj keď je 7 dňová pauza, a či vtedy nemôžem/môžem otehotnieť... ďakujem 🙂 🙂

mima4
11. okt 2012

áno, si chránená aj počas tej pauzy.

3kolka
11. okt 2012

No ale ako všetci vieme nieje to chránené na 100% ako aj antikoncepcie nie sú 100% a podarí sa aj počas brania mimi 🙂

amadora
11. okt 2012

ako môj gynekológ povedal, to je zákon schválnosti že jedna tá malá potvora sa tam vždy dostane 😀

sissy27
11. okt 2012

za normálnych okolností - keby si brala tabletky načas a pravidelne - tak by si bola chránená aj počas 7-dňovej pauzy... ale v tomto prípade by som sa nečudovala, že "aký požičaj, taký vráť" - ty nie si schopná brať tabletky 100% zodpovedne, tak neočakávaj ani 100% spoľahlivosť od tabletiek...btw. - toto je presne tých 99% prípadov, kedy "zlyhala tabletka" a žena otehotnela - ale to, že nebrala tabletky načas, prípadne sem tam nejakú zabudla, vyvrátila, či ju prehnalo, alebo brala atb a nepoužila doplnkovú ochranu - tak to už sa prizná máloktorá 😎
inak alkohol nemá vplyv na účinok antikoncepcie - ak si sa zrovna nezoťala "pod obraz boží" a negrcala...