Silná fajčiarka a hormonálna antikoncepcia

puncovyrez
25. nov 2012

Ahoj dievčatá.
Som silná fajčiarka 15-25 cig. denne. Viem že by som vôbec nemala horm. antiku brať. Lenže s kondomom o nicom, na to si nezvyknem, pharmatex tabletky pália, gél mi vadí, telieska tiež nie, lebo som nerodila, prerušovaná súlož, na tom nemôžem "fičať" stále... Tak som dospela jedine k tej horm. antikoncepcii, ktorej som sa tak bránila aj napriek rizikám, lepšie ako riešiť neželané tehotenstvo...
A teraz otázka.
Neviete mi poradiť, či je aj nejaká menej "hormonálna" vhodná pre fajčiarky? Evra náplaste alebo tak... neviem čo si vybrať. Gynekolog mi ju odmietol predpísať, kedže fajčím...
Ďakujem.

trezalka19
25. nov 2012

precitaj si moj prispevok nizsie :(...a to nefajcim.

janinah
25. nov 2012

gynekolog odmietol a my tu čo máme písať? riskuješ nielen zdravie,ale doslova svoj život 😒

luciferkax
25. nov 2012

Gynekolog vie, prečo ti ju nepredpšíe, nezoberie si tvoju emboliu na starosť, nemyslíš? Hormonálna antikoncepsia je silná záťaž aj pre zdravú ženu, nie ešte pre fajčiarku! Vieš čo je najlepšie? PRestať fajčiť 🙂 🙂 resp. aspon zredukovať fajčenie: Ja, ako abstinent, viem, že to lahké nie je 🙂 al e dá sa to :D

puncovyrez
autor
25. nov 2012

Nepísala som sem preto, aby ste ma poučovali o následkoch fajčenia 🙂. To mi je jasné.

billam
25. nov 2012

@puncovyrez preco nechces vnutromaternicove teliesko - teraz mam na mysli Mirenu.

puncovyrez
autor
25. nov 2012

@billam neviem, myslela som že to môžu iba ženy po pôrode.... máš s tým skúsenosť?

katren
25. nov 2012

@billam vnutromaternicove telieska gynekologovia nedavaju /teda aspon by nemali/ tej, ktora este nerodila....preto nemoze....

billam
25. nov 2012

@puncovyrez ja mam Mirenu, síce som uz rodila, ale viem, že ju môžu aj nerodicky....ja nemôžem užívať hormonalnu anti, kvoli stitnej zlaze, tak mi lekár navrhol Mirenu a som max.spokojná 🙂 teraz má caka vyberanie po 5 rokoch.

billam
25. nov 2012

@katren môžu a dávajú 😉

katren
25. nov 2012

@billam tak to som nevedela 😉

billam
25. nov 2012

@katren viem, že to dávajú aj nerodickam, ale väčšinou zo zdravotnych dovodov, ked nemozu hormonalnu antikoncepciu...napr.ak má žena onkologicky problem a nesmie otehotniet a nesmie niektoré hormóny....pravdupovediac, neviem síce co doktor povie na dôvod fajčenia ☹

speedycat
26. nov 2012

ja som byvala velmi silna fajciarka, chvalabohu som si v tehotenstve odvykla.kedysi som bravala tabletky novinette, v niektorych lekarnach mi ich predali aj bez receptu ked sa mi nechcelo ist k lekarke.doktorka vravela ze su to tie "lahsie"tabletky.samozrejme aj tam bolo uvedene ze nesmiem fajcit.brala som ich asi 3 roky.je to na tvojom osobnom rozhodnuti.viem ake tazke je prestat fajcit, ale na druhej strane viem ake lahke je prestat fajcit ak je zena tehotna 😉 😉 😉

nikolet_89
26. nov 2012

@puncovyrez zmenila by som gynekologa...ja som fajciarka cca krabicka denne pred tehotenstvom a bohuzial aj po...a beriem antinu uz 8 rokov...nemam ziadne problemy...mozno to nieje dobre, ale co vsetko sa smie a nesmie...

sue
10. jan 2013

@nikolet_89 to berieš antikoncepciu od 15 rokov? A nebojíš sa, čo bude s dcérkou, ak ty zomrieš na následky fajčenia a HAK?

nikolet_89
10. jan 2013

@sue jeeej mila 🙂 povies mi aj datum smrti ?? :D nie nebojim sa toho, pretoze vacsia pravdepodobnost je, ze ma zajtra zrazi auto coz dufam, ze nie, lebo ma dcerka potrebuje...ale ak by sa to nahodou stalo, tak poviem manzelovi aby ti dal vediet nech za mna zapalis sviecku 🙂

sue
10. jan 2013

@nikolet_89 ono to asi nevyznelo pekne 😀 sorry, len ma to zaujalo, lebo tie riziká sú tam fakt veľké...

lusil2005
10. jan 2013

Ehm... tiez fajcim od 15-tich s vynimkou tehotenstiev a obdobia kojenia samosrejme, - a ze to uz je nejaky ten rok, a antikoncepciu beriem v podstate rovnako dlho s rovnakou vynimkou 😀 klop klop klop, dufam ze tu este chvilu pobudnem 😅
mimochodom - gynekologicka (a zaroven porodnicka) sa nikdy nepytala ci fajcim... 😕 ani ten predchadzajuci gynekolog.

nikolet_89
10. jan 2013

@sue na kazdom pribalovom letaku kazdeho lieku su neziaduce ucinky a comu sa treba vyvarovat a obzvlast u antiny je toho tolko, ze by clovek nemohol nic a taka mensia rada nabuduce, kym nieco napises si to aspon raz precitaj

sorciera24
10. jan 2013

@nikolet_89 sorry, ale mozno sa za chvilku fakt dosmejes 😒 HAk ma rizika teda poriadne (aj ebz toho), ze fajci niekto..... stale enchapem ako to po precitani letaku neikto moze dobrovolne do seba dat? 😕 😖

lusil2005
10. jan 2013

@sorciera24 a ako mozes davat do seba potraviny plne E-ciek, nasytenych tukov, sacharidov, a inych veci ktore vyslovene skodia organizmu v danych mnozstvach? A ako moze niekto dat do seba lieky ktore sice znizia tlak, zriedia krv, potlacia bolest ale neziaduce ucinky su v popise take ze si to dotycny moze ist rovno hodit?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
10. jan 2013

@lusil2005 potraviny si vyberam, lieky v podstate neberiem....niektore tie lieky su ale nevyhnutne pre zivot, ale HAk nevyhnutna pre zivot rozhodne nie je....cize porovnavas trosku od veci, neporovnatelne s neporovnatelnym 😉 ale k nevyhnutnym vecima (napr. vzduchu, lebo ten fakt neobmedzim....sa dodrbem umelymi hormonmi?....by mi muselo svacat....)

irriss
10. jan 2013

@fidka79
...........ale vas mlade ospravedlnuje sladka nevedomost a neznalost a pocit ze cely svet patri vam......

Veta za milion...jeste ze existuje Konik..pripravuju se psychicky na "nevestu" 😅 ( i na zete) 😀 😀 😀

slniecko2
10. jan 2013

@billam
@puncovyrez viete, ze aj pri ako to nazvem? noseni vnutromaternicoveho telieska mozete otehotniet? poznam jednu-mala a otehotnela a cele tehotenstvo sa modlila aby sa male narodilo zive a zdrave-nastastie ano, ale vdaka vnutromat. sa vela krat pritrafia aj potraty.

billam
10. jan 2013

@slniecko2 no ale pri mirene určite nie...nemas ako otehotniet...nedozrie ti totiz vajicko 😉

slniecko2
10. jan 2013

@puncovyrez su aj ine metody ako neotehotniet- napr. ja tzv. ficim na ovul.testoch-teda nepozeraj kolko mam deti- to az teraz,lebo teraz stabilizujeme pocet 🙂 Ale celkom dobre mi to vychadza. samo, ze treba vediet cosi o zenskom cykle, ale vsetky informacie sa daju zohnat aj na webe

slniecko2
10. jan 2013

@billam aha-to som nevedela. V tom pripade ide o hruby zadah do normalnej hormonalnej cinnosti tela zeny, teda nikoho neodsudzujem, len konstatujem. je na kazdej zene nakolko si to chce uvedomit. Inak je to zvlastne, ze gynekologicky bez mihnutia oka predpisuju lieky -teda hormony zdravym zenam aby im znefuncnili ich vlastny hormonalny system, ktory riady skoro vsetko-sice sa to nahradi umelymi hormonmi,ale umele je vzdy len umele a ten odpad sa hromadi v peceni-ved preto tak uzkostlivo kontroluju cez pecenove testy.

billam
10. jan 2013

@slniecko2 no je určite menej skodlivejsia ako tabletky...ved Mirenu dávajú hned po sestonedeli a počas kojenia...ja nemôžem hormonalne tabl. a jediná mozny atk. bola Mirena, kedze nedodava estrogeny.

lussy666
10. jan 2013

@slniecko2 ze nekukaj na to, kolko mam deti, som sa zasmiala a pobavila, diiik🙂