S akou antikoncepciou ste aj schudli?

ewwelinn
21. mar 2014

Ahojte chcela by som sa vas opytat s akou antikoncepciou mate najlepsie skusenosti aj ohladne schcudnutia? ja mam belaru a mam pocit ze iba priberam a priberam.... ☹ ☹ ☹

symma139
22. mar 2014

belara, nemala som problém s váhou,lebo si dávam pozor na to, čo zjem, ale s belarou, ktorú som brala asi 8mes. som dokonca schudla, teraz beriem dienorette a pribrala som 6kg :( :( :( ty si koľko pribrala??

ewwelinn
autor
22. mar 2014

belaru beriem asi 3 roky aa za 2 roky som pribrala cca 8-9 kg :( zmenenim antiky sa to zmeni myslis?

pipinulkaa
22. mar 2014

ahojte baby ja neberiem nic 🙂 vyskusala som uz asi osem druhov na s kazdej sa tusim pribera - aj my to gyndos vysvetllil ze kazda jedna obsahuje hormony.. pametam sa ak som z diany35 pribrala 9kil potom z dalsej zas a zas az som sa vysplhala na 75 ☹ teraz od kedy sa mala narodila - cca 2.rok neberiem nic a schudla som na 50 🙂 bez ziadnych diet, cviceni a podobne 🙂

jeemima
22. mar 2014

ja som brala Yadine pred otehotnenim a teraz po porode sidrettu vraj to ma to iste zlozenie ako yadine a pro booch som hend prvy mesiac som schudla este 2kg dole ä a to som chuda) .....a nikdy som spat nepribrala

stormie
22. mar 2014

Som nevedela ze antikoncepcia je na chudnutie 😀

zuzanakramarova
22. mar 2014

@jeemima mali ste pri brani sidrety spinenie?

laskykvet1
23. mar 2014

Ahojte baby, ja užívam Maitalon tretí rok, je v tom ten istý gestagén drospirenón ako v Yadine, Sidrette a som veľmi spokojná, pretože tento drospirenón zabraňuje tomu, aby dochádzalo u žien k premenštruačnému syndrómu, čiže ma nenafukuje pred menzesom ako bublinu, nie som naliata vodou, nafúknutá, nervná, nebolia ma prsia, nie sú také citlivé 🙂, čo oceňuje aj moje okolie 🙂. Môj lekár mi vysvetlil to naše ženské priberanie pri antike, mi nepriberáme z antikoncepcie, len ak nie je v antikoncepcii obsiahnutý tento gestagén drospirenón, tak u žien dochádza k už spomínanému premenštruač.syndrómu, sme naliaté vodou a preto sa cítime ako keby sme priberali na váhe, preto je dobré užívať antikoncepciu s drospirenónom, aby k niečomu takému nedochádzalo pred každým menzesom. Preto užívam Maitalon a nemenila by som 🙂, som naozaj veľmi spokojná!

laskykvet1
23. mar 2014

Ozaj, aby som nezabudla, ak priberáte pri antikoncepcii, nie je to spôsobené antikoncepciou, ale žraním🙂, stále platí CICA NEŽER! A nebudete mať problémy s nadváhou, asi toľko 🙂......

ewwelinn
autor
23. mar 2014

@laskykvet1 🙂 praveze nejem viac ako ked som nebrala antikoncepciu. a nadvahu nemam :D iba som pribrala... co som pocula baby ktore beru lunyttu a aj tie mali problem s vahou nepriprali ale schudli... preto sa pytam mate s Lunyttou skusenosti? 🙂

katka25m
24. mar 2014

@laskykvet1 nie, z antikoncepcie sa nepribera, ale su to hormony, ktore sposobuju, ze zenam chuti viac jest a meni sa aj metobolizmus. preto niekto priberie z antikoncepcie aj ked neje viac ako predtym.

@ewwelinn ja som tiez priberala z antikoncepcie. ale uz skoro rok mam daylette, tiez s drospirenon , ako lunytta a som nejake 2 kila schudla.

01malinka
24. mar 2014

Ahoj, je treba určite pouvažovať nad tým, či práve Belara môže za to, že si pribrala, každopádne sa odsleduj, čím to naozaj bolo, resp. je, či viac náhodou nepapáš 🙂 väčšinou to tak býva, že pri hormonálkach nám viac chutí jesť, ja ju beriem už pár rokov a nepribrala som ani gram 🙂 ak sa už z hocakého dôvodu rozhodneš ju vymeniť tak ti môžem odporučiť antikoncepciu Daylette z ktorej určite nepriberieš 🙂

dranna
24. mar 2014

@ewwelinn - ked som brala HAK tak som vzdy bola plna vody! robila som aj triatlon a predsa som priberala aj z vody... 😒 bola som frustrovana ALE odkedy mam cyclotest 2 plus uz nemam ziadne hormony v tele a ked jem normalne tak nepriberam - prave naopak 🙂
pri spravnej zivotosprave a cviceni nemam problem s vahou 🙂

sheila72
24. mar 2014

Sú aj nízkohormonálne antikoncepcie, ktoré majú aj odvodňovací účinok. Mali by byť šetrnejšie k telu. Ja osobne som mala takéto 2 a nepribrala som ani gram

adina888
27. apr 2015

@ewwelinn Ahojky,ja som tiež použivala belaru ☹ ☹ ☹ a musela som ju zmenit lebo som tiež iba priberala
teraz použivam Daylette,prvy mesiac tak dufam že budem spokojna 🙂

betka28
28. apr 2015

Ahoj, ja uprednostňujem nehormonálnu antikoncepciu. Predtým som tiež brala HAK, ale som mala podobné problémy....+ďalšie iné (bolesť hlavy....). Potom som prešla na prirodzenú metódu a môžem vyjadriť, že som veľmi spokojná. Je to vlastne cyclotest, slúži na sledovanie ženského cyklu - plodné, neplodné dni. Žiadne tabletky, ani problémy so svojou váhou... Môžem iba odporúčať! 🙂

ivankaivuska
7. okt 2016

@adina888 Ahoj, môžem sa opýtať, berieš ešte daylette? Si spokojná, pribrala si alebo ani nie?

adina888
7. okt 2016

Ahojky,už ho neberiem,nepriberala som ale nebola som ani spokojna
teraz mam Desirette,je to dobre 🙂

ivankaivuska
7. okt 2016

@adina888 prečo si nebola spokojna? Ja to začínam brať dnes.

adina888
8. okt 2016

kamoška stoho dostala plucnu trombozu,ja mam vysoky tlak a krčove žily,tak by mi to nemala ani predpisat,ale stalo sa,tak mi to zmenila

ivankaivuska
8. okt 2016

@adina888 aha ale to spôsobuju všetky lieky teda antikoncepcia. Pri určitých diagnozach ktoré už žena má sa nesmú ani predpísať.

zankaj
8. okt 2016

Neter berie tuto antiku a za 4 mesiace pribrala 6kil co je podla mna aj dost. Skus zmenit uvidis