Rada ohľadom antikoncepcie

janka_01
7. aug 2022

Užívam antikoncepciu aj ešte iný liek a prednedávnom mi vyšli mierne zvýšené pečeňové testy, že vraj iba druh (neviem ako to nazvať) bol zvýšeny. Volala som následne gynekologičke ako mám postupovať, tak mám HAK užívať ďalej a po kontrolnom odbere sa uvidí ak budú čísla stúpať. Stretla ste sa s tým niektorá? Teraz neviem či sa mám chrániť tento mesiac aj inak alebo nie. Čítala som, že mierne zvýšené pečeňové testy antikoncepciu neovplyvňujú no aj tak stále neviem na čom som. Na odporúčanie lekára užívam lagosu. Prípadne ak by som chcela zmenu na niečo iné skôr tak ako mám postupovať?

janinah
7. aug 2022

Najlepšia rada akú môžeš dostať je to.ze prestan sa napchavat tou chemiou a to ti píšem ako trojmama a zdravotník.

janka_01
autor
7. aug 2022

@janinah bohužiaľ tehotenstvo je u mňa veľmi nežiaduce kvôli zdravotným problémom (psychika a telesný hendikep) antikoncepciu užívať chcem. Zvýšené pečeňové testy som niekedy mala aj pred HAK, kvôli antidepresivam a tie tiež bohužiaľ vysadiť nemôžem. Mne skôr ide o to, či to je teraz nejaký problém.

nika_val
7. aug 2022

Skus si niečo načítat o bylinke Pestrec mariansky
užíva sa na prečistenie pečene, ja som to užívala ked som po dlhej dobe hak vysadila
Ale nie som si ista na 100% či sa môže užívať aj spolu s liekmi, ale pozri si to možno ano a pomôže ti to

janka_01
autor
7. aug 2022

@nika_val užívam lagosu, v ktorej je pestrec mariansky. Mala by pomôcť. Keďže mám len jednu hodnotu zvýšenú aj to len o pár jednotiek, nie je to ani dvojnásobok. Ale tak pre istotu mi lekárka odporúčala nech to beriem aspoň 1 mesiac. Čo som sa pýtala gynekologa tak to môžem brať spolu tak uvidíme. Ďakujem za odpoveď

veselo_neveselo
7. aug 2022

@janka_01 Chranit inak sa nemusis, pokial ju stale beries. Ale mohla by si navstivit svoju gyn dr. a prebrat s nou aj ine formy antikoncepcie. Ja som velky zastanca nehormonalneho telieska 🙂

janka_01
autor
7. aug 2022

@veselo_neveselo ano, to mám v pláne po kontrolnom odbere ak budú testy zvýšené, teda konkrétne ta jedna hodnota. Ak sa nepolepší tak tiež by som šla do toho telieska 🙂

janka_01
autor
12. aug 2022

@veselo_neveselo ešte sa spýtam, ak by mi vyšli testy stále zvýšené tak ako postupovať? Na krvné odbery chodím ku obvodnej lekárke, keďže gynekologička vravela, že HAK nerobí takú záťaž. Čiže ak vyjdú zvýšené testy, stačí ak zavolám gynekologičke a spýtam sa jej rovno ohľadom zmeny HAK? (Teliesko, naplaste alebo krúžok)

janka_01
autor
25. aug 2022

@nika_val tak nakoniec ju vysadzam, nevadí ak nedoberiem posledné 2 tabletky pred pauzou? Je mi z nich už zle

nika_val
25. aug 2022

@janka_01 no ak ti je z nich zle tak si ich nedávaj nemalo by to vadiť