Prvýkrát užívam antikoncepciu

katuskazara
7. jún 2023

Ahojte. Mam za sebou kyret zo zdravotnych dovodov. Po 2 tyzdnoch som dostala menzes,zase skorej ale ze po kyrete je to ok. S gynekologickou sme sa dohodli na antikoncepcii.Len ja som ju nikdy nebrala,nepotrebovala som. Chcem sa opytat ako sa do vlastne davkuje a co to sposobi potom s menzesom. Zaciatkom augusta idem na dovolenku a nerada by som ju mala. Doktorka mi povedala,ze jej mam dat vediet ked mi skonci menzes a ze tabletky mozem.zacat brat az ked budem mat dalsi mesiac menzes. Vie mi to prosim niekto normalne vysvetlit? Dakujem.

cyberk
7. jún 2023

Prvu tabletku si davas v prvy den menzesu, beries 21 dni potom mas 7 dni pauzu (existuje aj antika ktora sa berie furt, aj cez tych 7 dni ale efekt je stejny). Po tych 21 dnoch ked vysadis prve balenie a mas tu pauzu tak zhruba na 3ti,4ty den sa ti dostavi menzes, dalsi blister beries presne ked ubehne tych 7dni od vynechania prvej tabletky (skonceni prveho blistra)

petamich
7. jún 2023

tabletky sa zvycajne zacnu brat od 1. dna nasledujucej menstruacie a nasledne beries a mas pauzu (alebo stale beries a posledne tabletky zvycajme inej farby su nehormonalne), no a v tej pauze by si mala dostat menstruaciu, s cyklom by to nic zasadne nemalo spravit, ak si teda mala pravidelny aj pred tym - no a ked mas napr. 7 dnovu pauzu tak potom zacnes brat dalsie balenie

katuskazara
autor
7. jún 2023

@petamich aha super a teda v tej pauze byva aky dlhy.menzes?Deti uz mat nemozem tak momentalne mi je jedno ze budem brat antikoncepciu. A mavala som ju rozhadzanu. Nikdy nie presne. Vzdy tak plus minus o 4 dni skorej. Takze ak som pochopila bud.mesiac ked dostanem prvy den menzes tak si dam tabletku a tu beriem kazdy den. Potom mam 7 dni pauzu kedy budem mat menzes a potom zase po skonceni beriem znova? Mne ide o to aby som nedostala ked pojdem na dovolenku zaciatkom augusta.

petamich
7. jún 2023

@katuskazara no je to individualne 🙂 ale aspon ja som zvykla mat slabsi a kratsi, uvidis a nie neberies po skonceni menzesu ale na 8. den (7 dni je pauza) bez ohladu na to, ci menzes skoncil alebo nie, ono sa to postupne upravi a budu presne a mozno aj kratsie trvat a tak

katuskazara
autor
7. jún 2023

@petamich aha ok super dakujem