Príznaky po vysadení hormonálnej antikoncepcie

zuzik_24
9. sep 2013

Pozdravujem,
s priateľom sme sa rozhodli, že by sme chceli skúsiť bábo. S gynekológom som sa dohodla, že vysadím HAK (posledná tabletka 29.8.2013, potom menzes). Ďalšiu tabletku som mala zobrať 6.9.2013, no tú som už samozrejme nevzala. Prvé dva dni som bola v pohode, no teraz mám už dva dni pocit, že mám v podbrušku ako keby "nafúknutý balón" a aj ma celkom pobolieva, vrátane vaječníkov. Neviem, či je možné, aby 4 dni po vysadení HAK sa takéto príznaky prejavovali, či je to normálne. Máte niektorá z týmto skúsenosti? Ak áno, prosím napíšte, aké ste mali fyzické príznaky tesne po vysadení HAK. Za Vaše odpovede Vám vopred ďakujem a želám pekný dník. 🙂

materina_duska
9. sep 2013

@zuzik_24 Mňa týždeň po vysadení pichalo v pravom boku - ako keby vaječník. O ďalší týždeň som išla na gynekológiu a mala som tam cystu. Vraj po vysadení HAK je to štandard. Odišla našťastie s prvou menštruáciou, ktorá bola mimochodom extrémne silná.

Nikdy predtým som problém s cystami nemala a to chodím na gynekológiu pravidelne. Takisto teraz okrem silnej MS cítim ovuláciu a to tiež brutálne - všetko ma vtedy bolí 🙂 Zhoršila sa mi pleť, cítim sa unavená a nič ma nebaví. Toľko moje postrehy z druhého mesiaca po vysadení 🙂

danielatn
9. sep 2013

@zuzik_24 ja sa uz po par dnoch citim akoby cela "opuchnuta", zacinam hned priberat, uz prva menstruacia po vysadeni HAK je opat bolestiva

zuzik_24
autor
9. sep 2013

Ja som bola na gynekológii nedávno, všetko bolo OK, ale to som ešte HAK brala. Počkám do prvej menštruácie, čo ma vlastne čaká, nakoľko HAK som brala veľmi dlho, viac ako 8 rokov. Príznaky ako puchnutie alebo škaredá pleť ma zatiaľ nepostihli, no sú to len 4 dni, čo nie je, môže byť... Ale dúfam, že nebude. 🙂
Keď sa teraz tak zamyslím, tak aj ja viac cítim pravú stranu ako ľavú...

materina_duska
9. sep 2013

@zuzik_24 Mňa potom už bolelo komplet všetko, ale to už som vedela, že mám cystu, takže som to nejak neskúmala 🙂

zuzik_24
autor
9. sep 2013

ďakujem za odpovede, uvidím, čo bude nasledovať ďalšie dni 🙂

suzanne2103
9. sep 2013

Ahoj ja som brala HAK 7 rokov a poslednu tabletku som uzila 5.7.2013. Odvtedy mi cyklus vobec nenabehol takze teraz som uz 65 DC ☹ tiez by sme chceli skusit babo ale takto to nejde. O tyzden vsak uz konecne idem na vyvolavacku. Okrem toho su mojim priznakmi zhorsena plet, rychlejsie mastiace sa vlasy, podrazdenost a unava. Dufam, ze po vyvolavacke sa uz MS ustali a bude dalsie mesiace chodit pravidelne.

lutziy
9. sep 2013

ja som brala HAK 5 rokov a po vysadeni som nemala absolutne ziadne priznaky...citila som sa ako aj pred tym, nic ma nebolelo, nezacala som priberat a podobne... no a cyklus mi ostal nepravidelny ale to som mala aj pred HAk...

zuzik_24
autor
10. sep 2013

Ahoj Suzanne, ja by som mala MS dostať koncom septembra (podľa pôvodného cyklu keď som brala HAK), tak som v očakávaní, že čo bude. Verím, že problémy s pobolievaním podbruška budú jediné a že nič iné ma nečaká. Držím palce, nech sa Ti MS upraví, daj potom vedieť, ako si s cyklom ďalej. Ďakujem. 🙂

zuzik_24
autor
10. sep 2013

@lutziy ďakujem za reakciu, dúfam, že tiež zostanem bez akýchkoľvek ďalších "príznakov" po vysadení HAK, aké lieky si brala? Ja Yadine.

lutziy
10. sep 2013

najprv triregol, potom nejake modre, neviem nazov..a nakoniec vreya ci tak nejak...

laurinkat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
obcansr
25. sep 2013

ahoj no ja som brala Yaz , vysadila som 10.9 zatial nič ale po týždni ma začalo boliet podbruchom, myslela so si že či nemám zapal močových ciest ale nakoniec mam zapálenú maternicu , neviem nikdy som nemala problémy s týmto , nemusí to byt z toho ale poviem ti že sa cítim tak lepšie ked to do seba nepchám ale zas je tu vačší strach že budem v tom, a už som mala aj ovuláciu nakolko som bola na 13 den u gynekologa a pri prehladke mi to povedal, som zvedavá za kolko prídem menzes kedže predtým som mala dlhý cyklus