Priberanie z užívania antikoncepcie

symma139
7. mar 2014

Čaute baby, viem,že je tu už asi xy diskusií k tejto téme, avšak rada by som si založila vlastnú.

Prvýkrát mi lekár predpísal HAK belara, brala som ju približne pól roka, nemala som žiadne nežiadúce účinky, nepribrala som, dokonca sa mi zdalo, že som 2-3kg schudla, neskôr mi to však neudržalo cyklus a preto mi doktor predpísal HAK dienorette. Beriem ju asi pól roka, všetko bez problémov, avšak za tento čas som pribrala 7kg!! ☹ 😒

Som chudá, nie je to na mne vidno, ale som smutná a nahnevaná,keď vidím tie čísla na váhe, pred rokmi som takmer 30kg schudla a nechcem aby sa mi to vrátilo späť, chodím aj cvičiť, jem stále rovnako(určite si dám aj koláč, aj vianočku, makovník, párky na raňajky, nechcem sa obmedzovať, to nejde celý život), ale váha nejde dole, mám pocit, že práve naopak.

Máte niekto podobnú skúsenosť ?

kofoluska
7. mar 2014

@symma139 Beriem Mercilon, uz niekolko mesiacov. Nepribrala som po nom. Skus sa poradit s gynekologom a zase zmenit HAK. Priberanie je jeden z neziaducich ucinkov- takze vymenit lieky by Ti mal tak ako tak.

nikikvietok
17. mar 2014

kamoška Berie Belaru, to je antikoncepcia s účinkom na akné a je spokojná. Ja užívam Maitalon. To je na udržanie cyklu a zároveň sa z nej kvázi nepriberá. Je tam hormón, ktorý zabraňuje zadržiavaniu vody počas menzes a tak opticky žena nepriberie. No treba si dávať pozor na stravu, o tom je to celé podľa mňa. Maitalon mi drží cyklus spoľahlivo a počas menzes sa necítim ako nafúknutá, ale hmotnosť mi tiež kolíše 🙂 no ako píšeš nechcem sa ani ja obmedzovať...

dranna
17. mar 2014

ked som pred rokmi brala HAK tak som veru mohla cvicit od rana do vecera, skoro nic som nejedla a priberala som... 😖 bola som z toho velmi nestastna, lebo som pribrala aj z vody. Ale ked som si dala pichnut injekciu a cakala som vyse roka a pol na mz tak to mi len vsetko jedno nebolo!!! to bol horor!!!
hociaka HAK su hormony a vplyvaju na zensky organizmus... potom sa cudujeme preco je tolko snaziliek, ktore nie a nie otehotniet.....
Je to na kazdej znas co si hadze do systemu ale nenechajte si nahovorit, ze HAK je neskodna alebo len minimalne..

Su alternativy, ktore su taktiez bezpecne a bez vedlajsich ucinkov 🙂

jalito
22. máj 2014

No veď, jedia to a potom sa čudujú, že priberajú alebo po x rokoch nemožu otehotnieť. Ach ženy ženy, kedy už konečne budete na svoje ženstvo hrdé a nie ho zahadzovať a betónovať tabletkami!

Mám 28 rokov, v živote som antikoncepciu neužívala a predsa som otehotnela plánovane.Nikdy som si neničila a nerozhadzovala cyklus Postinorom a podobne. Je to o tom, poznať svoje telo a počúvať mu a žena si tak može regulovať svoju plodnosť sama a nie s pomocou tabletkami. Je pravdou, že keď som to predniesla niektoľkým mužom, tí len nechápavo krútili hlavou, že to ide. Ide to.

A ja ku gynekológovi nechodím, pretože keď som tam bola na poslednej návšteve, nútila mi antiko a to som zdvorilo odmietla...

aneta1020
22. máj 2014

@jalito - tak ak ku gynekológovi nechodíš,tak ťa úprimne ľutujem ..nehovorí ti niečo prevencia? ...závidím ti,že HAK brať nemusíš, ale ja si nemôžem dovoliť mať momentálne dieťa ..

jalito
23. máj 2014

@aneta1020 Prevencia? To znamená, že ťa začnú liečiť a zhorší sa ti to ešte viac?
Začala som sa liečiť na astmu a predpisovali mi haldy liekov - vo finále - astma sa mi ešte viac zhorčila a to najma po dryákoch, čo mi alergologička predpísala.
Rakovina krčka maternice - ako je to možné, že ju majú aj tie, ktoré pravidelne chodia na preventívne prehliadky?

aneta1020
24. máj 2014

@jalito vieš,čo takýchto ľudí ako ty, obchádzam veľkým oblúkom, veď načo sú doktori???! ... to už ľudia chodia za nimi s hotovou diagnózou čo napísali baby na modromkonikovi , je to smiešne ..vieš študujem medicínu a vidím to,ako sa ľudia chovajú... preto radšej budem patologička, tam aspoň ľudia budú držať hubu s prepáčením,lebo je to smiešne

jalito
26. máj 2014

@aneta1020 Čo dodť. Doktorov je potreba, aj tých horlivých študentov medicíny

aneta1020
26. máj 2014

@jalito
aha horlivých,skús si to ty 🙂 učiť sa toľko múdra

jalito
26. máj 2014

@aneta1020 No, i keď si teda budeš vysokoškolsky vzdelaná, nemá cenu s tebou diskutovať, takých ako sú teraz na vysokých školách mraky a zasa sa mi to iba potvrdzuje to čo si myslím... tak sa maj krásne.. :-*

kaja40
27. máj 2014

@jalito Ja napriklad neuzivam antikoncepciu kvoli otehotneniu (mam 3 deticky),ale na upravu menstruacneho cyklu. Ked som neuzivala tabletky tak moj menzes bol strasne silny (krvne zrazeniny)zo mna isli, takze som bola chorobne chudokrvna a chudla som. Po nasadeni antikoncepcie sa mi upravil cyklus,menej krvacam a konecne som trocha pribrala na 52 kg.Predtym som mala 48 kg pri vyske 168 cm. Netreba odsudzovat zeny alebo dievcata ked uzivaju antikoncepciu,nie kazda ich uziva proti pocatiu. Niektore ich uzivaju aj zo zdravotnych dovodov a je lepsie ked mlada zena uziva antikoncepciu nez potom ked nechcene otehotnie a nema na vychovu dietata zivotne a financne podmienky.

jalito
27. máj 2014

@kaja40 Mne je to jedno, ja ich ani Teba neodcudzujem. Len práve to, že to užívaš kvoli tomu, aby si zamaskovala svoje zdravotné problémy a potom sa Ti to v prechode nahromadí je tvoja vec. A rovnako ja ti nevnucujem svoj názor na antikoncepciu, je to moja vec, že ja ju neužívam a že si viem vypočítať plodné a neplodné dni. A tiež mám aj jebáky na tvári, ktoré mi zmizli po zdravej strave a po konzultácii s kozmetičkou, a nie po návšteve gynekológa, aby do mňa napral tabletky a zarobil na tom...

jahodka249
30. okt 2023

@jalito to sa už naozaj je len čím chváliť, že nechodíš ku gynekológovi…. Snáď ešte žiješ