Predpis antikoncepcie

12. feb 2023

Ahojte baby chcem sa spýtať možno blba otázka ale neviem tak chcem si byť radšej istá, keď chcem antikoncepciu tabletky alebo hocijakú inú tak dr berie aj krv a robí vyšetrenie alebo ako ? Nikdy som to nebrala tak neviem. Ďakujem pekne za odpoveď

simona2001
12. feb 2023

No čo ja viem tak nie. Iba pôjdeš za gynekológom povieš že by si chcela užívať antikoncepciu a on ti ju predpise. Podľa mňa by nemal byt problém a ani by ti nemal brat krv.

kat_
12. feb 2023

neviem ci uplne plosne beru krv, skor nie... ja som moju poziadala o odber kvoli zrazanlivosti pre hemat.problem v rodine a nemala problem mi tu krv vziat

mesiacikluna
12. feb 2023

mne brala krv 3x a potom predpísala

mogaa
12. feb 2023

záleží od lekára....krv by mal brať kvôli zrážanlivosti a aj kvôli pečeňovým testom....nie každá antikoncepcia sa môže, hlavne pri zlých pečeňových testoch alebo pri riziku trombózy je antikoncepcia nevhodná....ak si mladá, tak krv ti brať nemusí, ale pri následnom predpise, kontrole by ti krv zobrať mal.....záleží to vyslovene od konkrétneho lekára, ak je opatrnejší, vezme krv už pred prvou antikoncepciou....

monillia
12. feb 2023

@autor zodpovedný lekár by bez predchádzajúceho vyšetrenia a odberu krvi antikoncepciu nepredpisal

barborka2_2
12. feb 2023

Ja som bola normálne na ročnej prehliadke keď sme riešili začiatok užívania antikoncepcie. Doktorka mi robila vyšetrenie a objednala ma na krv. Až potom som začala užívať

janai1
12. feb 2023

Žiadne vyšetrenie nie je potrebné. Lekár ktorý sa vzdeláva a drží sa odporúčaní o tom vie. Keby mi lekár išiel brať krv pred predpisom HAK tak zmením lekára.
Dôležitá je rodinná anamnéza.

luciapittnerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz