Potraviny znižujúce účinok antikoncepcie

juliasb
18. nov 2023

Ahojte,
Začala som užívať antikoncepciu (Belara) a som hrozne zmätená z článkov na internete. Tam píšu, čo všetko vraj znižuje účinok antikoncepcie a píšu tam fakt toho moc - sója, cesnak, citrusy, dokonca Kofola. Neviem co je fakt a co hoax....
V pribalovom letáku nie je také nič.
Prosím Vás, ako sa v tom orientujete?
Ďakujem

stellarstar
18. nov 2023

@juliasb áno môže byť ja napr užívam tabletku na imunitu a tam musím tiež dávať pozor lebo niektoré potraviny i doplnky, bylinky môžu účinok znížiť či zvýšiť to platí aj pri tbl na štítnu žľazu aj warfarin atd

ibrunova
18. nov 2023

Riaď sa príbalovým letákom, brala som atk vyše 20 roko, nikdy ma lekár na nič neupozornil, okrem antibiotík. Je to blbosť, jedz normálne.

mimka1402
18. nov 2023

@juliasb ja iba sa vyhýbam grepu, o ničom inom neviem.

mikadooo
18. nov 2023

@juliasb treba sa riadiť príbalovým letákom. Väčšinou to narúšanie by vzniklo len v prípade, že zješ napríklad 5grepov denne, alebo 10l kofoly, atď atp 🙂. Pri bežne konzumovaných množstvách potravín antikoncepcia funguje tak ako má.

sissy27
18. nov 2023

@juliasb grapefruity, ale vo vacsom mnozstve. Pozor na lieky, hlavne atb znizuju ucinok hatk. A pokial sa u teba vyskytne hnacka alebo zvracanie do 4 hodin od uzitia hatk, tak je potrebne najblizsich 7 dni pouzivat aj nejaku doplnkovu.

egonsk
18. nov 2023

hlavne nepit alkohol zbytocne, ten znizuje ucinok...

ibrunova
18. nov 2023

@egonsk to nie je pravda

egonsk
18. nov 2023

@ibrunova akoze nie, ked nie priamo, tak moze aj nepriamo, napriklad, ze si zabudne dat tabletku 🙂 vies kolko mamiciek takto vzniklo? ;) 🙂

ibrunova
18. nov 2023

@egonsk ale ak zabudne vziať tabletku, keď bude opitá, to neznamená, že alkohol znižuje účinnosť.

egonsk
18. nov 2023

@ibrunova no moze sa to pripisat aj na vrub tomu Franta Jozefovi, ale alkohol + HAK a nikotin + HAK nie su dobre kombinacie pre zdravie - to prve je pecka pre pecen, to druhe pre zily. Ale kludne to mozes rozpitvat aj podrobnejsie, ak vies o tom trosku viac, lebo ja niesom na to dostatocne fundovany.

ibrunova
18. nov 2023

@egonsk to je pravda, že to nie je dobrá kombinácia pre zdravie, ale nemá to vplyv na účinnosť hak,na ktorú sa autorka pýta.

egonsk
18. nov 2023

@ibrunova no ved alkohol ani nie je potravina, ako sa dotazovala zadavatelka ;)

lalenka33
18. nov 2023

Čítaj príbalový leták a nie google.

julia2002
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
23. nov 2023

@julia2002 samozrejme, aj liter