Poraďte vhodnú antikoncepciu po dvoch deťoch

lotalujza
15. okt 2012

Ahojte, mam dve deti, pokrocilejsi vek, ale o cca dva roky by sme chceli este jedno babatko, samozrejme ak by sa podarilo hned 😀 😉 by bolo naj.
tak by som potrebovala poradit, aku najlepsiu antiku by som mala pouzit aby to nejako velmi neovplyvnilo telo. Kondom pouzivame stale, ale uz to nie je ono, dost mi to vadi a v poslednej dobe mam potom z toho mikozu a aj manzel ma tiez svrbiaci problem 😅. Rozmyslala som bud nad telieskom alebo HAk, ale nerada by som cpala hormony do hlavy 😀
dakujem

sendy182
15. okt 2012

@lotalujza ak si zdravá mirena-vnútromaternicové teliesko, alebo implantát pod kožu, aj náplaste sú.........najlepšie sa poradiť s lekárom....je to aj otázka peňazí............

katren
15. okt 2012

@lotalujza "o cca dva roky by sme chceli este jedno babatko, samozrejme ak by sa podarilo hned emoticon emoticon by bolo naj" - tak chces to dieta teraz alebo o 2 roky???? 😕

danielitka26
15. okt 2012

@katren nechytaj hned za slovicka ...proste chce dieta a hotovo ked pride teraz nevadi ale radsej o dva roky ...tak som to pochopila ja

katren
15. okt 2012

@danielitka26 jj aj ja, ale tak ked teraz by to bolo "naj", tak preco riesi antikoncepciu?

kvetinka211
15. okt 2012

@lotalujza skus si dat najprv do poriadku tu mykozu (probiotika, pripadne preliecit antimykotikami teba i manzela) a potom obcas kondomy, obcas bez (prerusovanu met.) ... takto myslim v pohode budete mat babo vtedy ked planujete a ked pises ze nevadi keby bolo hned, tak potom je ok aj nejake to mozne % zlyhania takehoto postupu 😉

elka74
16. okt 2012

@lotalujza ahoj. ja používam vag.krúžok Nuvaring. a som zatial spokojná

lotalujza
autor
16. okt 2012

@sendy182 ďakujem, tiež som na to myslela, alebo rozm nad danou. 🙂

@katren nepochopili si, nie teraz ale o dva roky s tým aby úspešnosť bola rýchla nie čakať potom ešte zopár rokov, lebo po 40 by som už nerada rodila 😕

A naozaj teraz nie potrebujem si aj oddýchnuť od kojenia dať sa dokopy zdravotne, preto tie dva roky 😉

@kvetinka211 veď hej už sa chystám len potrebujem zmenezovat dve deti

@elka74 nad tým som tiež rozmyslala, to sa cez styk vyberá?

Dakujem

bosoriak
16. okt 2012

@lotalujza
- hormonalna antikoncepcia: Nuvaring, tabletky, naplaste, implantat, vnutromaternicove teliesko s hormonmi.
- nehormonalna: cipky, spermicidne kremy, kondomy, vnutromaternicove teliesko s medou
- "prirodzene metody": vypocet plodnych dni, prerusovany styk

Sama sa musis rozhodnut, ktora metoda je pre teba najlepsia. Hormonalne su najspolahlivejsie a netreba vobec cakat 2 roky po vysadeni. Uvaz si aj financnu stranku aj pohodlnost uzivania.

elka74
16. okt 2012

@lotalujza nie nemusí sa, ale to je individuálne. ak by to vadilo tebe alebo tvojmu mm, tak nie je problém vybrať. 3 hodiny to môže byť mimo teba a stále si chránená. a nemusíš každý deň myslieť na tabletky. tri týždne to máš dnu a týžden pauza.

sintra
16. okt 2012

Napriklad Pharmatex

mima4
16. okt 2012

@lotalujza odporucam metodu plodnych a neplodnych dni a pharmatex v tych plodnych dnoch.

lotalujza
autor
16. okt 2012

Dik babule, rozmýšľal nad tým parmatexom, že skusime a ten čipok potom nevyteka, keď sa rozpusti?

@mima4 to plodne-neplodne nie, to sa neuvolnime 😅
@elka74 a to nie je cítiť? Alebo sa to pri styku nevyberie von? Ale veď to je jedno ak sa to môže na 3h vybrať.

No idem si naplánovat návštevu u Dr. A napíšem ako som dopadla