Pomohla vám antikoncepcia na horšie stavy pred menštruáciou?

17. feb 2024

Ahojte, idem sa. opýtať ohľadne PMS, už som písala. moje stavy, ja sa cítim strašne nervózna, nevládzem, doslova depka, slabosť nôh... najhoršia nervozita kedy neviem sama čo so sebou ale zaujíma ma keď ste tu nejaké baby, ktoré ste kvôli tomu začali brať antikoncepciu reálne to pomohlo na tieto stavy? alebo vôbec? viem že je tu týchto tém už viac, ale chcem odpovede od dievčat ktoré kvôli pms začali brať antikoncepciu a či to reálne dokáže zmierniť všetky tieto stavy. Ďakujem pekne 🤗

alissa1222
17. feb 2024

Ahoj áno, omnoho lepšie

tinka2233
17. feb 2024

Ahoj áno. Lenže s uživanim HAK sa mi zmenilo aj to že som sa troška zavodnila, prestala mať chuť na sex a po vysadení davala dokopy hormony. To že má žena silne priznaky PMS a veľke bolesti pr menštruacii treba riešiť a nie len zakryť a stopnuť celý cyklus. Najdi si na IG profily ako bez hormonu či za zdravou menstruaci. Samozrejme nikto ťa od toho neodhovara ale ja by som znova do toho už nešla

autor
17. feb 2024

@tinka2233 Aha ďakujem za radu idem si to pozrieť, no ja sa idem zblázniť keď mám tieto stavy, pýtala som aj lekára hormonálny profil ale vraj netreba... po pôrode mam tieto stavy už 5 rokov ale čím som staršia tým mi to príde horšie a samozrejme vždy záleží od obdobia v lete ako keby to menej prežívam neviem prečo... dávam si aj magnézium aj pijem čaje a nič nepomáha... ideálne zaliest na týždeň pod perinu a vyjsť až keď to skončí.... ale ďakujem idem si to hneď pozrieť

tinka2233
17. feb 2024

Skúste fakt aspoň popozeratm rady na internete a keď nie tak antika, no len tam si treba uvedomiť, že ta stlmi skoro všetko

autor
17. feb 2024

@tinka2233 Ako beriem to asi ako fakt poslednú možnosť ale ďakujem 🤗