Po vysadení antikoncepcie som nedostala menzes

smotaneeela
25. dec 2012

Poprosím vás o radu, pred mesiacom som vysadila HAK a 22.12. som mala dostať menštruáciu, ktorá sa žiaľ nedostavila. Tehotná by som nemala byť. Ako tak čítam nie je to nič neobvyklé, len som sa chcela spýtať na vaše skúsenosti, išli ste s tým ku gynekológovi na vyvolávačku alebo mám čakať, kým sa cyklus upraví sam? Ako ste takúto situáciu riešili vy? Ako dlho ste čakali, kým ste dostali menzes?

kacusik69
25. dec 2012

@smotaneeela ja som mala to iste... menstruaciu som dostala az po nejakych 60 dnoch, aj to vdaka vyvolavacke ktora "zabrala" na posledny mozny den... mala si predtym nepravidelny cyklus?

delica
25. dec 2012

@smotaneeela ja som otehotnela dva roky po vysadeni HAK a cyklus sa mi za toto obdobie neupravil. Bud som mala dlhý cyklus ( 43-60 dní), alebo som krvácala 17 dní v kuse.
No a potom posledneho roka to MUDr. musela riesit, samozrejme hormonami.

smotaneeela
autor
25. dec 2012

@kacusik69 HAK som brala asi 5 rokov a počas tohoto času a aj predtým som mala ms vždy ako hodinky. Už som aj nahnevaná na seba, že som to začala vôbec brať ☹

janinah
25. dec 2012

@smotaneeela niečo roky tlmíš,meníš a potom chceš,aby to nabehlo okamžite..ak nenabehne,tak zase poháňaš umelinami....mne to nepripadá správne....myslím,že by si ešte mala počkať,veď je len 25teho....

smotaneeela
autor
25. dec 2012

@janinah ja sa len chcem opýtať na vaše názory, ja to nechcem určite riešiť umelinami, len som chcela vedieť ostatné názory, ako dlho ste čakali a kedy ste sa dočkali

smotaneeela
autor
25. dec 2012

@delica fíha, takže nič moc ☹ snáď až po narodení malinkého

kacusik69
25. dec 2012

@smotaneeela ja tiez beriem uz 5ty rok HAK, ale mala som medzitym pauzy... ja mam skusenost taku aku som napisala, lenze ja som mala nepravidelnu menstruaciu aj predtym takze aj preto som zacala s HAK... ale planujem vysadit, lebo mi zacali ine problemy... tak uvidime ako to bude potom... len cakam na dr. kym pride z dovolenky, nech sa mozem poradit... ja myslim ze by si mala este vydrzat, ak by nechodila dlhsie, zajdi k dr. nech ti ked tak da vyvolavacku...

janinah
25. dec 2012

@smotaneeela veď spomínaš vyvolávačku,či neviem čítať?...každý organizmus je individuálny,čakať môžeš týždeň aj pol roka....niečo prírodné skús napr. alchemilkový čaj

smotaneeela
autor
25. dec 2012

@janinah máš pravdu, budem čakať, skúsim aj tú alchemilku a ak nepríde, zajdem sa po novom roku poradiť s lekárkou

janinah
25. dec 2012

@smotaneeela alchemilka sa pije 21 dní v kuse, 3dcl ráno a 3 dcl večer

smotaneeela
autor
25. dec 2012

@janinah a kúpiť klasika čaj v lekárni? svokra má aj doma nazbieranú, ale príde mi dosť horka

delica
25. dec 2012

@smotaneeela no treba len cakat, ci sa telo spamata. Sesterka tiez vysadila v lete, tiez ma podobne problemy, mame tu istu lekarku, bola u nej na preventivke a Mudr. jej povedala, ze este pockaju, ze je to šok pre telo ako HAK, tak aj vysadenie. No a ked jej to nejak normalnejsie nenabehne do 3 cyklov, tiez to budu riesit.

smotaneeela
autor
25. dec 2012

@delica ďakujem pekne, chcela som čakať, len som nevedela ako dlho, ale 3 mes. mi príde už dlho, ale zas ked to povedala MUDr. Budem čakať, snád sa dočkám 🙂

janinah
25. dec 2012

@smotaneeela a nerobíš ten čaj silný z tej svokrinej alchemilky? silný /tmavý/ netreba

delica
25. dec 2012

@smotaneeela no napr. ja som mala taky problem, ze mi pocas normalneho cyklu nenastupila druha faza cyklu po ovulacii, to znamena, ze pokial aj by prislo k oplodneniu, vajicko sa nema kde zahniezdit. No ale nastastie, som mala normalnu ovulaciu, takze tu druhu fazu cyklu mi vytvarali hormony, ktore som brala 16.-26. den cyklu, 28. nastupil normalne menzes. No a raz nenastupil, ale to je iny pribeh :D.
Ked ti meska par dni, nie je to tragedia, keby to bolo dlho, treba ist lekarovi. Ale ja ta chapem, tiez som bola nervozna, ked mi dosla prvy raz po vysadeni na 47 den, som si spravila asi 5 testov.

smotaneeela
autor
26. dec 2012

@janinah je tmavý, ale strašne mi nechutí ten čajík, no nevadí zvládnem

katinka4
29. dec 2012

ja mam ten isty problem dr. mi chce nasadit duphaston,chcem sa vas opytat ci niektorej z vas pomohol na upravu cyklu a dosla aj ovulka-lebo mne po vasadeni ovulka vobec nenabehla,tak neviem ci je ok ten duphaston ked ovulka nebude a teda ani mimi ☹

katinka4
29. dec 2012

este sa chcem opytat ci po vyvolavacke nabehnu normalne ostatne fazy ms,teda menstruacna vyvolavackou dojde ale co folykularna ovulacna a lutealna? 😒

delica
29. dec 2012

@katinka4 ahoj, mne nasadila dr. duphaston, cyklus sa upravil a ovulacia naskocila, a aj som s ním do troch mesiacov otehotnela. Potom som ho brala az do skoncenia 12.tyzdna gravidity.

katinka4
2. jan 2013

@delica dakujem za radu ,zajtra idem k doktorke nech mi teda nasadi ten duphaston. 😉 a blahozelam k fazulke v brusku 😀

smotaneeela
autor
3. jan 2013

kočky tak ms prišla dnes 🙂 uvidím ako sa bude cyklus ďalej vyvíjať

zuzana_zuzana
4. jan 2013

ja som prestala užívať HAK pred cca 2-3 mesiacmi... mesiac čo som nebrala tabletky mi ms prišla ako hodinky v deň keď mi chodila aj pri HAK no tento mesiac mi neprišla, od 18.11 nič, u lekára som objednaná až na 11steho januára.
Hm, myslíte že to môže byť aj tehotenstvo ?

katren
4. jan 2013

@zuzana_zuzana sprav si test a uvidis 😉

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smotaneeela
autor
5. jan 2013

@tara9 ja by som sa asi zbláznila, keby že rok nedostanem! čiže si stále čakala, lekár si ani nenavrhol vyvolavačku?

smotaneeela
autor
5. jan 2013

@zuzana_zuzana presne ako píše tara9, treba spraviť test.
ale tiež to nie je nič neobvyklé, už som tu o tom čítala, že 1. mesiac v pohodke, akoby bolo telo stále pod vplyvom HA, a potom začnú výkyvy. Ja som sama zvedavá, ako to bude so mnou ďalej, len sa modlím, aby v pohode. Ms som mala slabunkú, len také špinenie, ale test som robila a negativny.

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiffinkaa
5. jan 2013

@smotaneeela Ahojky, ako si na tom po akom čase si dostala menzesku, nečítala som všetko..ja som vysadila v decembri, tak som tiež zvedavá kedy dostanem..ale čítala som že je uplne normal čakať aj 2 mesaice, alebo isť na vyvolávačku. Ja som brala HAK viac ako 2 roky..tak som zvedavá ..zatial neužívam 2 týždne a podla ovulačného kalendára by som mala mať akurát plodné dni, ale žiadné vlhko-klzko nepociťujem a ani ma maternica ani vaječníky nebolia..takže ktovie čo sa u mňa deje...

katinka4
5. jan 2013

@zuzana_zuzana ak mas negativny teh.test tak niesi tehotna,mne sa stalo to iste a uz som bola u doktorky,mam poruchu
menstruacneho cyklu ,brala mi krv na hormonalny obraz a pichla vyvolavacku ,ked pridu vysledky krvi nasadi mi liecbu.

natalia1990
5. jan 2013

@smotaneeela alchimilka sa nepije v tehotenstve.pozor na to...