Po pôrode nechcem brať antikoncepciu. Aké sú iné možnosti?

fronculka
21. dec 2013

ahojte, po porode nechcem brat antikoncepcne tabletky lebo iesom na tabletky zvyknuta popravde neznasam brat tabletky som vylucne proti. Ake su este moznosti aby som neotehotnela? ale ked zas budem chciet otehotniet aby ma to neohrozilo.... 🙂

martinkatinka
21. dec 2013

vnútromaternicové teliesko

evening_star
21. dec 2013

symptotermálna metóda: lpp.sk, elep.sk

fronculka
autor
21. dec 2013

@martinkatinka je to bezpecne? ty to mas?

martinkatinka
21. dec 2013

@fronculka mala som ho dva roky, ale môžeš ho mať až 5 rokov, podľa toho ako ho príjmeš... záleží od každej ženy, čijej to vyhovuje, či nie

branki
21. dec 2013

pharmatex gel alebo kapsule

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
salome_82
21. dec 2013

Pharmatex gel. Niekto vraví, že je nespoľahlivý, ale ja zatiaľ tehotná nie som 🙂 Dáva sa tesne pred stykom, pôsobí lokálne a neobsahuje hormóny. Keď sa používa presne podľa návodu, tak je tam 96% ochrana. HAK má 98%.

fronculka
autor
22. dec 2013

@salome_82 a kolko to stoji? je to fnancne narocne?

salome_82
22. dec 2013

@fronculka Vôbec nie. Na trhu je krém aj čapiky. Ja si kupujem čapíky, lebo aplikácia mi prišla jednoduchšia ako krém. Balenie stojí okolo 8-9 EUR a je v ňom 10 čapíkov. Pred každým stykom treba dať nový, čiže aj keby si mala dva styky po sebe, musíš použiť dva čapíky. Skús si dať do guglu pharmatex gel, majú svoju stránku, kde sú všetky info o používaní. Ja som po pôrode používala HAK vhodnú aj pre dojčiace matky, tuším Azalia sa to volalo a stále som krvácala, špinila a tak som hľadala iné možnosti a tento spermicidný gel sa mi najviac pozdával. Zatiaľ som spokojná, zároveň aj zvlhčuje a prípadne tehotenstvo neriešim, lebo nad druhým baby uvažujeme, ale teda zatiaľ funguje. Používam ho však presne podľa návodu. To znamená dve hod. pred stykom a dve hod. po styku sa neumývam mydlom a čapik si vložím minimálne 5 min. pred stykom.

charlie1980
22. dec 2013

No presne toto som ja riesila po porode. Chceli sme povodne dve deti hned jedno po druhom, ale zvrtlo sa to na cisarsky. No a doktorka sa ma niekolkokrat pytala, ci uz mam vyhliadnutu antikoncepciu. Vedela o tom, ze hned sme chceli dalsie, pokial by sa dalo, a tak dost na mna tlacila, nieze by som nahodou otehotnela 😀 😀 😀 Tiez som nechcela tabletky, pretoze sa bojim, ze ked budeme chciet/moct, tak sa nebude darit. A vzhladom k tomu, ze mam 33.rokov, tak som sa toho trochu bala. A teda mi navrhla naplaste, ktore som uz kedysi pouzivala alebo kruzok, ktory sa mi nepozdaval...neviem si predstavit, ze by som tam dnu 😀 stale nieco mala...Takze naplaste u mna znovu vyhrali, len som nervna, lebo este stale krvacam po porode a ja uz neviem, ci to bol menzes, ci nie, zatial len prilepujem a odlepujem 🙂

anjelik2509
22. dec 2013

aj ja toto momentálne riešim....som po druhom pôrode, ešte zatiaľ v šestonedelí, a uvažujem nad antikoncepciou...Predtým som mala Azaliu, ale už nechcem hltať každý deň tabletky, chcela by som niečo iné...

fronculka
autor
22. dec 2013

ja uz som hotova 🙂 je tolko sposobou a neviem co je lepsie, moj priatel si pozor nedava, nechce sa mu akosi 😀 a ja neviem ako to vyriesit tie naplaste vlasne ako funguju?

sorciera24
22. dec 2013

@fronculka kondomy

melanka21
22. dec 2013

Pouzivala som naplaste Evra, bolo mi zle, mala som teloty, telo neprijalo. Po porode som zvazila vnutromaternicove teliesko Mirena, stale som krvacala, teraz mi predpisal anikoncepciu Jeanine zatial je vsetko v poriadku 🙂 Danu mi neodporucal, lebo to krvacanie je vraj silnejsie. Ale u kazdeho inac vsetko zabera, treba skusit ak telo neprijme, nevzdavat to. Ja ich beriem nie preto, ze chcem ale preto , ze musim z hladiska zravotneho.
@fronculka