Platnosť receptu na antikoncepciu

katka9692
4. mar 2013

Ahojte. 🙂 Chcela by som sa spýtať- ako je to s platnosťou receptu?? Lekár mi ju predpísal na 3 mesiace, dnes som si ju bola vybrať. Keď doužívam toto trojmesačné balenie musím znova k lekárovi po nový recept??

danussskah
4. mar 2013

@katka9692 Ak ti inak neuviedol,budes musiet ist pre novy.Ale da sa vybavit aj celorocny,len ti to musi tam ten doktor napisat,ze :,,plati cely rok,,.Ja idem ku doktorke len raz za rok a vzdy po 3 mesiacoh si vyberiem nove tabletky,ale ten recept si musim vzdy pytat naspat!

katka9692
autor
4. mar 2013

Veď práve na tom recepte som to nikde nevidela, že by platil celý rok. Bolo tam len napísané že je to balenie 3x21 ...a ten recept mi zostal v lekárni, takže teraz budem musieť ísť po nový?

katka9692
autor
4. mar 2013

A je to moja prvá antika, tak nie je možné aj to, že mi po tých 3 mesiacoch bude robiť nejaké vyšetrenia, či ju dobre znášam?

sympa1
4. mar 2013

@katka9692 ano budes musiet ist po novy...kazdy treti mesiac

andrejka1974
4. mar 2013

zalezi aj od lekarne, u nas je jedna ktora mi recept neberie a tak ho mam stale , inde ti ho vezmu a musis si ist pre novy

tamarka9
5. mar 2013

aj ja som chodila kazde tri mesiace, ale potom som sa dohodla s dokim a pisal mi uz na 6 mesiacov a nakoniec som nasla lekaren, kde som recept nechala a teraz si chodim uz len po lieky- ale v tej lekarni som im to musela navrhnut a oni ze OK, nie v kazdej ti to tak zoberu...

katka9692
autor
5. mar 2013

A neviete mi poradiť či mi bude robiť nejaké testy? Keďže ju začínam prvýkrát brať??

sorciera24
5. mar 2013

@katka9692 a to ti predtym nerobil vysetrenia, ked ti ju predpisal? 😕

katka9692
autor
5. mar 2013

no vyšetril ma, ale testy mi nerobil...som počula, že po 3 mesiacoch, keď začínam antiku brať, by mal robiť nejaké testy ako ju znášam.

sorciera24
5. mar 2013

@katka9692 po 3?...to uz mozes byt aj mrtva.....ako sorry, ale to co je za doktora, kt. ti ani krv nevezme a predpise HAk aa ty si ju aj kludne nechas? 😕

katka9692
autor
6. mar 2013

Tak ja sa v tomto nevyznám 🙂 nemám s tým skúsenosti. 🙂 Preto som pýtala radu 🙂

lasina
24. mar 2013

ja si recept vzdy pytam naspat a ked mi vratia tak nemusim ist po novy. Su lekarne kde ti to vratia, a su take ktore ti ho zoberu. Viem ze moja kamoska chodila vyberat lieky na vyse rok stary recept.