Pharmatex a mydlo - možnosť tehotenstva

14. okt 2022

Zdravim, potrebovala by som poradiť aj keď už je asi neskoro. Použila som minulý týždeň v pondelok pharmatex a priateľ sa asi 3 hodiny pred stykom osprchoval sprchovým gélom (určite to bolo po viac ako dvoch hodinach). V letáku píšu o dvoch hodinách. Ja som dodržala všetko. Užívam aj HAK ale po asi 4 dňoch od styku mohla nastať ovulacia (podľa bolesti, potvrdenú ju nemám). Tehotenstvo si teraz nemôžem dovoliť a tak som sa spoliehala na HAK ale asi nefunguje. Mala by som byt dnes 7dpo(ak nastala ovulácia). Mám pocit že ma už bolia prsia ale na dotyk nie sú citlivé. Môžem byť tehotná? Test si urobím zajtra aj keď neviem či by už ukázal výsledok. Môžem sa spoľahnúť na pharmatex? Urobila som chybu, že som užila ten čipok..

autor
14. okt 2022

Do pauzy mám ešte 5 tabletiek

ibrunova
14. okt 2022

Prečo myslíš, že tabletky nestačia? Ak ich berieš tak ako máš a nič mimoriadne ako napr. ATB nebolo, tak tehotná nie si.

autor
14. okt 2022

@ibrunova pretože som prvý deň zvracala po 11 hodinách od užitia a na 5 deň som.mala jednorazovú hnačku, užila som však náhradnú tabletku.. Bojím saen ohľadne tej ovulačnej bolesti. Inak by ma nenapadlo to riešiť

54tinka54
14. okt 2022

Ty si tu už ohľadom toho písala. Berieš HAK, ok aj keby bol dočasne znížený jej účinok tak si to pre istotu poistila pharmatexom. Žena, nestresuj! 😅 tehotenstvo šanca možno tak 0,0001%

zuz02
14. okt 2022

Ale ten sprchový gél sa týka teba, nie tvojho muža. On sa ním kľudne mohol umyť. Tam je dôležité, aby si ty po styku nepoužila tam dolu mydlo, lebo by sa narušila ochranná funkcia čipku. Ak sa dobre rozpustil a dodržali ste čas (pri čipku je to 5 minút), tak by to v kombinácii s HAK nemal byť problém.

autor
14. okt 2022

@54tinka54 áno, len 4 dní po styku som mala ovulačne bolesti tak ma to mätie

54tinka54
14. okt 2022

Spermie dokážu prežiť max 5 dní, aj to len za predpokladu, že majú vhodné podmienky. Pharmatex spermie zabíja, to určite vhodné podmienky nie sú, do ovulácie by neprežili 🙈takže buď kľudná

nevenka
14. okt 2022

To vobec nemuseli byt ovulacne bolesti...a keby aj bola vynimocne ovulacia, tak tie cipky tie spermie znicili, poskodili. Fakt uz nechapem tieto paranoje...

autor
15. okt 2022

@nevenka stresujem kvôli sprche priateľa, aj keď to bolo viac ako po 2 hodinách tak stále si nie som istá

elli333
15. okt 2022

Si trochu paranoidna podla mna ,na 99% u teba ovulacia neprebehla ,HAK ovulacii zabranuje plus meni stielku maternice tak aby sa pripadne vajicko nemohlo uhniezdnit a ty si este aj tym pharmatexom zabila spermie....podla mna by si neotehotnela ani kebyze si tam to mydlo rovno dovnutra nastriekas a az nato das pharmatex. Podaj loteriu mas omnoho vacsiu sancu na vyhru ako na tehotenstvo

autor
15. okt 2022

@elli333 vďaka, tak teda som zvedavá ako to dopadne, snáď to bude ok

autor
16. okt 2022

@54tinka54 som zvedavá ako to dopadne, mám pocit, že už aj príznaky mám, únava a divný pocit v podbrušku ale bez bolesti

veronikaszabova
16. okt 2022

Prisim ta, uz zasa zacinas?? To tu budes riesit kazdy mesiac?

ibrunova
16. okt 2022

Príznaky možno nejakej podvedomej neurózy zo stresu. Dokážeš si vôbec ten sex užiť, keď potom takto zbytočne stresuješ?

autor
16. okt 2022

@ibrunova keď vezmem lieky tak som ok. Užijem, u mňa je strach z tehotenstva kvôli niečomu inému, o dieťa by som sa dokázala postarať. Vyšilujem zatiaľ zbytočne, ms nemeška zatiaľ. Sex si užiť viem. Musím zájsť aj za nejakým terapeutom

oblecenie99
16. okt 2022

Autorka, koľko máš rokov, že sa až tak stresujes? 😕Ochranu máš poistenú kristakrážom, ak napriek tomu by sa niečo "prihodilo", tak to dieťa bude Superman a ty pomaly rarita ako panna Mária (toto si zober ako srandu na odľahčenie). Pokoj, nestresuj sa, ešte z toho stresu si privodíš meškanie MS, a budeš zase v strese a oči vyočiť na tehotenských testoch, či tam predsa len náhodou nie je tá druha čiarka a zase sa stresovať.

autor
17. okt 2022

@oblecenie99 mám 20. Skúšala som dnes test a znova sa mi po limite ukázalo toto a po ďalších 15 minútach to zmizlo.

veronikaszabova
17. okt 2022

Este raz a naposledy - test sa ma odcitat v limite, nie po 15minutach.
Fakt uz bez za tym odbornikom. Lebo to, co tu predvadzas posledne mesiace, je fakt na hlavu.

Minimum sexu, HAK, Pharmatex.... A ty fuuuurt stresujes a testujes 🤦🤦🤦

veronikaszabova
17. okt 2022

@nika_val komu niet rady...tomu niet pomoci... Zbytocne sme sa minule snazili.

nika_val
17. okt 2022

@veronikaszabova kriste pane 😁 tak tieto novinky mi ušli 😁 ano presne zbytočná snaha a to som si minule myslela že to dievča to už pochopilo...
Nuž keď si to nevie ani po tolkych radach uvedomiť zbytočne jej tu netreba písať že tehotna nie je..
Nech ju ten jej stres aj žožerie (nechce si to dat vysvetliť takže načo ďalej)..
A inak čudujem sa tomu jej chlapovi ten musí mať zlaté nervy s ňou 😁
Jedna šukačka a potom mesiac toto počúvat.. to sa mu ani neoplatí 😂😂

autor
17. okt 2022

@veronikaszabova tak neviem čo si myslieť o teste. Je to duch kanálik?

veronikaszabova
17. okt 2022

Omg. Ten papierik v tej krabicke tam nie je len tak pre srandu!

autor
17. okt 2022

@veronikaszabova ok vďaka. Ak nepríde ms tak si ten test urobím znovu

veronikaszabova
17. okt 2022

Z teba musia mat vyrobcovia testov strasnu radost....
Menzes dostanes, nestresuj.

ibrunova
17. okt 2022

Len tak na okraj, ak berieš HAK, semtam sa môže stať, že menzes nepríde, je to normálne, nie je to dôvod na stres, ak berieš HAK tak ako máš, čo dúfam, že áno. Lebo už som kadejaké užívanie čítala.. Test máš negatívny.

nika_val
17. okt 2022

@veronikaszabova 😂😂 este jej bude meškat z tolkeho stresu a to bude už oheň na streche

nika_val
17. okt 2022

Autorka: prečo si to robíš?
Uprimne skús odpovedať prosím ťa
Vieš ako si škodíš.. 🙁

ailiba
17. okt 2022

To, ze si citila vajecnik neznamena, ze prebehla ovulacia. Takisto unava nie je priznak tehu... Urcite nie 7dpo. Podla mna sa zbytocne sledujes a stresujes. Na 10.den si skus urobit test... Ale takto sa trapit kazdy mesiac nema zmysel. Preco by ti Hak nemala zabrat? Aj keby si jednu tabletku vynechala, tak ti okamzite nenaskoci ovulacia. Navyse ani sliznica maternice urcite nebola pripravena, ked beries tabletky pravidelne. A navyse si sa este aj poistila tym cipkom. To, cim sa partner umyl je jedno... Podstatne je, cim si sa umyla ty.

autor
17. okt 2022

@ailiba dnes som si robila hotest, viď vyššie. Som 14 dní po styku a asi 10 dpo ak ovulácia prebehla, neviem. Asi na teste bola len ryska. Skúsila som aj teraz iný test a nič. Uvidím počkám do ms a už nebudem nič pridávať lebo som len na smiech