Ovplyvňujú antibiotiká antikoncepciu?

jasmine11
19. apr 2016

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či môžem byť tehotná, ak som brala antibiotiká Cedax päť dní a už skoro 4 roky beriem antikoncepciu a s priateľom sme mali styk? Môžu tieto antibiotika ovplyvňovať účinnosť antikoncepcie, aj keď v pribalovom letáku nebolo nič písané o tom, že by tie antibiotiká mali znižovať účinok antiky?

cerez
19. apr 2016

vraj znižujú účinok, nič nie je 100 %

jasmine11
autor
19. apr 2016

Ach.. Stále stresujem. Neviem čo mám robiť.

cerez
19. apr 2016

čakať 🙂

jasmine11
autor
19. apr 2016

No čo iné mi ostáva. Ak som v tom tak je to veľmi zlé 😢

cerez
19. apr 2016

prečo

jasmine11
autor
19. apr 2016

Lebo študujem a budem mať len 21 a je to veľmi skoro.

sissy27
19. apr 2016

@jasmine11 pokiaľ viem, v príbalovom letáku antikoncepčných tabletiek je celkom jasne napísané, že užívanie antibiotík môže ovplyvniť účinok antikoncepcie a odporúča sa použiť aj doplnkovú... Prípadne taká poznámka, že pri užívaní akýchkoľvek iných liekov, aj voľnopredajných, sa treba poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom... A to druhé je zrejme napísané aj v príbalovom letáku antibiotík...

katuliena82
19. apr 2016

ano, pri uzivani antibiotik je znizena ucinnost antikoncepcie.

jasmine11
autor
19. apr 2016

No v pribalovom letáku antikoncepcnych tabletiek je písané, ze niektoré lieky môžu ovplyvňovať, ale v pribalovom letáku antibiotík to nie je.

cerez
19. apr 2016

ale ty sa musíš riadiť tým čo je na HAK napísané, lebo ich účinok sa znižuje

sissy27
19. apr 2016

@jasmine11 no vidíš...
Ja stále tvrdím, že pre legálny sex by mala byť okrem vekovej hranice aj iná...

jasmine11
autor
19. apr 2016

Ja som chcela počuť len normálnu odpoveď. Ale vidím, že s niektorými ľuďmi sa to nedá 😊

sissy27
19. apr 2016

@jasmine11 máš to napísané v tom príbalovom letáku a minimálne tri jasné odpovede tu, že antibiotiká môžu znížiť účinok antikoncepcie, tak už ako inak ti to vysvetliť? Vidím, že s niektorými ľuďmi sa proste nedá...

jasmine11
autor
19. apr 2016

Ja som to pochopila. Ale ak som pochopila správne tvoju predchádzajúcu odpoveď, tak sa nečuduj, ze tak odpovedám. Uz som odpoveď dostala, tak mi tu láskavo nepíš o tom za akých podmienok(veková hranica ako si napísala) majú ľudia sexovať. Pokiaľ som teda pochopila tvoju odpoveď správne.

tina2014konik
19. apr 2016

@jasmine11 ano, znizuju ucinok. Moja kamoska takto otehotnela, maju krasnu dcerku 🙂

ena70
19. apr 2016

@jasmine11 veď to je všeobecne známe že užívanie antibiotík znižuje účinok antikoncepcie!!! na to netreba žiadny letáčik, proste sa to vždy hovorilo... utekaj do lekárne pre test a nestresuj. podľa testu zistíš čo a ako..načo čakať??

jasmine11
autor
19. apr 2016

Ešte dúfam, že v tom nie som. A kedy si môžem urobiť test? Koľko dní od styku?

ena70
19. apr 2016

@jasmine11 smer drogéria a ešte lepšie lekáreň.... tuším po týždni sa už dá zistiť... ja už nepamätám 🙂 🙂

jasmine11
autor
19. apr 2016

No už je tomu týždeň aj dva dni. Mala by som mať aj nejaké príznaky alebo je to ešte skoro?

jeennyv
19. apr 2016

@jasmine11 priznaky budes mat len tie, ktore si sama vsugerujes 🙄 ....sprav si test alebo chod k lekarovi, a v buducnosti, ak nie si pripravena na dieta, v istych pripadoch uvazuj aj o inej forme ochrany...

jasmine11
autor
19. apr 2016

@jeennyv myslím, že ja som si už tie príznaky vsugerovala.. Dúfam, že je to len psychika. Okej. Určite sa z tohto poučím, aby som nezažila takéto stresy.

csilla1977
19. apr 2016

znižujú účinok.,ja s nemala nejaké príznaky ,len meškal.menzes.nebrala som vtedy ani HAK,,,mala som len 17rokov, 😉 a ked som išla gynd.tak už som bola v 6.týž.tehot.teraz má moja dcéra 20rok.. 🙂 napíš potom vysledok 😉

jasmine11
autor
19. apr 2016

No.. Tak pekne teda. Toto som vôbec nevedela, že ak beriem antibiotiká kde ani napísané nebolo, ze by znižovali účinnosť HAK tak by som mohla otehotnieť. A ako ste to zvládali taká mladučká?

katulienkax
19. apr 2016

Počkaj na menštruáciu ak bude taká ako vzdy tak nie si tehotná

jasmine11
autor
19. apr 2016

@katulienkax počkám.. Menštruáciu mám až za 12 dní..tak uvidím..

csilla1977
19. apr 2016

@jasmine11 som bola fit,všetko bolo ok,zdravá som bola,aj manzel, on mal18r sme už spolu 22rok. 😉

jasmine11
autor
19. apr 2016

Ako my chceme mať v budúcnosti deti.. Ale nie teraz.. Len myslím si, že v minulosti to bolo normálne otehotnieť tak skoro.. Napr. Aj moja mamina ma mala tiež dosť skoro. Len teraz je iná doba..A čo vám na to povedali rodičia, keď ste im povedali, že ste tehotná?

csilla1977
19. apr 2016

@jasmine11 povedali že ked chcete spolu zostat,tak ....neni načo premyšlat. 🙂 sobáš sme mali v septembri,a vo feb..narodila naša dcéra.ano ano v minulosti to bolo normálne.. uz 20rocné slečny boli vydat. 🙂 nie ako teraz.uz je INá DOBA 🙂

jasmine11
autor
19. apr 2016

No toho sa bojim ako zareaguje okolie a moja rodina..ale ešte nie je isté či som v tom..

csilla1977
19. apr 2016

@jasmine11 🙂 držím ti palce jo? 😉 aby si ešte nebola...ahoj,idem už spat.manžel už spí.papa