Otehotnenie po antikoncepcii

katkush
15. aug 2023

Ahojte baby ,prosim vás chcela by som sa spýtať mám 24 rokov brala som 6 rokov antikoncepciu. Chceme s priatelom sa začať snažiť o bábätko teraz v piatok 11.8 som ukončila branie poslednej tabletky a už viac brať nebudem. Menzes som dostala ako vždy. Chcem sa spýtať ako to teraz bude s plodnými dňami ? Môžme sa začať snažiť hneď o bábätko? Začala som brať aj od piatku kyselinu listovú obaja sme zdraví tak dúfam že sa nám zadarí čím skôr. Je tu nejaká ktorá otehotnela hneď po vysadení antiky? Ďakujem vám veľmi pekne za každú odpoveď.

peter0123
15. aug 2023

@katkush otehotnela som hneď po vysadení, vitamíny som brala asi 2 mes pred tým

uhnakova
15. aug 2023

Ja len na margo toho ”menzesu”. Pri antikoncepcii nemas normalnu menstruaciu, len krvacanie z vysadenia hormonov. Normalny menzes dostanes po ukonceni tohto prveho cyklu bez antikoncepcie a vacsinou to chvilku trva (2-3 mesiace) nez sa plodnost naplno obnovi, teda nez nabehne ovulacia. Kedze si mlada, je sanca, ze otehotnies aj hned, ale radsej sa na to neupinaj. Najplodnejsie obdobie je cca 12. - 16. den cyklu, pricom prvym dnom cyklu je prvy den menstruacie. Kedze si len teraz vysadila antikoncepciu, moze to byt inak. Drzim palce 🌸