Otehotneli ste počas užívania Daylette?

scarletka34
15. dec 2021

Ahojte žienky. Otehotneli ste pri užívaní nízko hormonálnej antike Daylette. Neuzivam ju pravidelnú hodinu a jeden deň som si zabudla dat a na ten ďalší deň som užila dve. A teraz mi mešká menzes 2 dní. Mala som iba trosku hnedý výtok. Myslíte že by bolo možné tehotenstvo. Priateľ si dáva pozor myslím ze tehotenstvo nehrozí.... Či? 🙄

banderaska29
15. dec 2021

áno. je možnosť vždy ak sa antikoncepcia neberie pravidelne. na to si treba dať extra pozor. myslím si že urobiť si test bude odpoveď 🙂

scarletka34
autor
15. dec 2021

@banderaska29 to plánujem ale ešte je skoro si myslím..... Asi tak po týždni si kúpim

janai1
15. dec 2021

@scarletka34 tak po týždni už bude neskoro... Ak si tehotná nemá sa začať užívať ďalší blister... A keď už tak, nemáš menštruáciu a vôbec nemusíš krvácať počas pauzy

scarletka34
autor
15. dec 2021

@janai1 Véd preto si nemyslím ze by som bola tehotná, ale za tie roky co užívam antiku sa mi nestalo ze by mi vynechala menštruácia.... Pre to ta diskusia ci ma niekto takú skúsenosť..

banderaska29
16. dec 2021

Ak ti už mešká tak nie je skoro....

vladenakubo
19. dec 2021

@scarletka34 brala som ju cca 5rokov a pohoda. Ked som bola chora a brala som ATB, tak mi kramy bud meskali, alebo vynechali. Inak som ich mala ako hodinky.

scarletka34
autor
19. dec 2021

@vladenakubo ja som nebrala antibiotika práveže. A robila som si test a nega bol. Ale je mi spatne boli ma spodok brucha nemám ani chuť na sex cítim sa tak zvláštne. Občas aj tlaky do pŕs mam taky zvláštny pocit zo seba. Mala som iba jeden deň trolinka spinenie to je vsetko

vladenakubo
19. dec 2021

@scarletka34 vzdy je naj navseva gyndosa... Aby si mala dusu v klude 🙂
Drzim palce nech si ok....
Jo a tiez som obcas zabudla tabl zobrat a nic za 5 rokov sa nestalo

scarletka34
autor
19. dec 2021

@vladenakubo to sa občas aj mne stalo a užívam ju už dlho a mala som vždy načas ako hodinky. No toto ma prekvapilo.

monka105
19. dec 2021

@scarletka34 nie, ale užívala som túto antikoncepciu rok, po polroku mi prestala chodiť menštruácia úplne a začali sa mi tvoriť cysty. Dokonca som mala aj stavy podobné depresii, čo som pred jej užívaním nemávala. Predtým som brala osem rokov inú značku a nemala som žiadny problém. Za mňa je Daylette už nikdy viac.

scarletka34
autor
19. dec 2021

@monka105 douzivam toto balenie a budem musieť ju vysadiť aj ja. Cítim sa hrozne....

monka105
19. dec 2021

@scarletka34 ja som ju tiež neužívala v presnú hodinu, ale držala som sa vždy večera a ako som napísala, po polroku mi prestala MS chodiť úplne. Tiež to pre mňa boli stresy, či som alebo nie som tehotná, navyše mi kvôli cystám vychádzali aj pozitívne tehotenské testy, takže som mala dupľom toľko stresu a na gynekológii som bola ako na klavíri. O tom, že som bola takmer frigidná a mala som bolesti pri sexe ani nehovorím. Cítim sa neporovnateľne lepšie odkedy som ju vysadila. A to som predtým brala osem rokov naozaj inú značku, takže viem, že to nebolo iba všeobecne užívaním HAK.

scarletka34
autor
11. jan 2022

@scarletka34 a je tu ďalší mesiac a zas som menzes nedostala. Iba keď som sa utrela tak na papieri trochu krvy nič viac. Nerozumiem tomu na ďalší týždeň sa chystám doktorovi som zvedavá co mi povie. Brucho mam nafúknuté ako tehotná ide ma poraziť

anonym00000
28. júl 2022

@scarletka34 ako si dopadla?

scarletka34
autor
28. júl 2022

@anonym00000 nie som na šťastie tehotná. Gynekológ vravel ze pri tejto antike je možné vynechanie menštruácie

au1994
28. júl 2022

@scarletka34 viem, že užívanie antikoncepcie je u každej ženy individuálne, ale konkrétne z tejto antikoncepcie som po určitom čase nemala MS vôbec, narobili sa mi cysty, ktoré sa nemali ako prirodzene z tela vyplaviť a začala som mať také depresie a také úzkosti, že som sama neverila, že HAK môže v ženskom tele niečo také spôsobiť. Pozri si príbalový leták. Presne tam máš rozpísané čo v prípade, ak zabudneš užiť tú či onú tabletku. S najlepším úmyslom to ale radím to svinstvo nebrať (a áno, nie je to len všeobecne HAK, ale týmto konkrétnym druhom, predtým som brala osem rokov inú a nemala som žiadny problém).

scarletka34
autor
28. júl 2022

@au1994 tento mesiac som zas nedostala menzes takže som stoho na nervy rozmýšľam nad zmenou antiky ale neviem ktorá je ako tak v pohode