Neskoršie užitie antikoncepcie

kikus0012
13. aug 2024

Dobrý deň,stala sa mi nehoda,rano v utorok som si dala tabletku tak ako normalne uzivam,no v noci na druhy den som sa zobudila s tym ze vcera bola streda a zabudla som ju užiť.Normálne užívam okolo 10:30 a v noci som si ju dala cca 0:15.Je to v poriadku?Nestane sa mi nic?Alebo mám ist doktorovi?

lila246
13. aug 2024

Ked vezmes do 12 hodin od zabudnutia malo by to byt ok, aspon podla pribaloveho letaka u mojej

lila246
13. aug 2024

Ci si brala utorok 10:30
Stredu si zabudla
A vzala si stvrtok az 0:15 ? Tak?

Pokial ano, u mojej je v letaku ze treba vziat hned ako si spomenies a najblizsich 7 dni treba pouzivat pri styku kondom (ked ju stihnes vziat do 12hodin od poslednej tak kondom nemusis)

kikus0012
autor
13. aug 2024

@lila246 Nie,vzala som si utorok 10:30 a potom v stredu 0:15 ale mala som ju brat az 10:30,bohuzial:(

lila246
14. aug 2024

Tak skus zavolat doktorovi, alebo kludne sa chod poradit do lekarne ku okienku “Na predpis”, tam su studovani magistri ktori ti urcite budu vediet pomoct. Ludia chodia normalne casto konzultovat problem do lekarne 🙂
@kikus0012

ibrunova
14. aug 2024

@kikus0012 v nadpise je, že si užila neskoršie, ale ty si užila skôr?Ak som to dobre pochopila, tak by to malo byť ok.

katarinaba
14. aug 2024

Ja mam nizkohormonalnu atk a dr. mi povedal, ze ju mam brat pravidelne ak sa da. Ak by som nahodou zabudla, ze tehotna neostanem, to sa nemusim obavat, ale mozem mat mimo cyklu krvacanie. V mojej je napisane, ze mozem zobrat aj dve naraz, ak som jeden den zabudla. Ak viac, tak mam pokracovat normalne po jednej ako by sa nic nestalo, len uz treba do dalsieho cyklu pouzit aj inu formu antikoncepcie.