Nehormonálne teliesko

22. mar 2024

Ahojte, ženy pomoc.
Mám zavedené teliesko už 2 roky.
Počas prvého pol roka som otehotnela a skončilo sa to potratom(samo od seba) O rok zase 😭
Teraz mi mešká menštruacia a testy sú zatiaľ negatívne.
Mali ste to niektoré takto ??
Sú na niečo tie telieska dobre ???😞

walentina7
22. mar 2024

Ja som mala teliesko prvé 6 rokov. Druhé 4 roky a nikdy sa nestalo aby sme sa na neho spoliehali. Vzdy sme si aj tak dávali pozor. Nedovolila by som naplno a ani on by to nechcel. Takže nechápem že niekto tak riskuje.

klarissa25
22. mar 2024

Ja to stále tvrdím že nehormonalne teliesko je nespolahlive

klarissa25
22. mar 2024

@walentina7 tak potom naco vlastne máš to teliesko ? V podstate ti je zbytočné. Preto si nedám teliesko ktorému nedôverujem

autor
22. mar 2024

@klarissa25 nemôžem hormonálne. Ani žiadnu inú hormonalnu antikoncepciu

klarissa25
22. mar 2024

A kvôli čomu? Nemôžeš hormonálne? Lebo je rozdiel užívať tabletky a mat hormonálne teliesko ktoré pôsobí len lokálne

ajuga
22. mar 2024

@klarissa25 mam nehorm teliesko tiez a tiez si s muzom davame pozor. Nejdeme naplno. Ziadna forma antikoncepcie nie je 100%, ani nehorm teliesko a ked niekto naozaj ze nechce otehotniet a nechce ani sex abstinovat, tak to riesi tak ako my dve so zienkou vyssie

klarissa25
22. mar 2024

@ajuga ja mam hormonálne teliesko. A dôverujem mu. Preto si nedávame pozor...

autor
22. mar 2024

@klarissa25 mám za sebou pár operácii srdca.
Môj kardiológ nedovolil

walentina7
22. mar 2024

@klarissa25 mala som ho len ako poistku. Pozor samozrejme si dávam, ale kebyže sa niečo stalo, že nahodou "ujde" aby som mala ten pocit že snáď to teliesko ešte "zachytí". To som mala iba ako tie "zadné vrátka". Keby som išla naplno, to by som večne žila strachom.

muchacici
22. mar 2024

Tiež som v klube s @walentina7 @ajuga 😃 síce mám nehormonálne teliesko, hormóny som nijakou formou nechcela riešiť, ale stále si dávame s manželom pozor. Ale ja som oveľa spokojnejšia, u mňa je to ako dvojitá ochrana, inak by som tiež nespala kľudne

autor
22. mar 2024

Žienky, práveže si dávame pozor. Aj sme si dávali.

Mame už spolu detičky.

ladypepa
23. mar 2024

Ja som mala nehormonalne teliesko 4 roky a vzdy sme isli na plno. Nebála som sa. Ved práve preto som si teliesko dala zaviest. A nie, neotehotnela som.

nevenka
23. mar 2024

Tak ja som za 20 rokov z prerusovaneho sexu nikdy neotehotnela a to ideme aj naplno niekedy, v urcitych fazach cyklu, a to bez telieska. Ale su tam iste podmienky, napriklad nikdy nie 2 kola po sebe...
Tak ak to mas takto, ze 2x otehotnies aj s telieskom, a este si mas davat pozor, tak ho mat ani nemusis vlastne.
Ono ma menit len hlien, zahustovat ho ci co, ale asi ho mas bud posunute alebo Ti proste nefunguje alebo ma manzel borcov, co sa dostanu aj cez ten husty hlien.
Uz by som radsej tie kondomy na Tvojom mieste.

egonsk
23. mar 2024

medene teliesko funguje vyborne a spolahlivo, ak je spravne zavedene. Mat zavedene teliesko a este si ajtak davat pozor (neist naplno) a pouzivat aj inu ochranu (prerusovanie, sprcky, gely) je vyslovene na hlavu padnute. Lutujem vasich chlapov.

muchacici
23. mar 2024

@egonsk 😃 no môj muž to sám navrhol, pre istotu, ďalšie dieťa by sme nechceli, načo riskovať. Nemyslím, že sa cíti ako nejaký chudák. Keď som sa gynekológa pýtala, či mal pacientky, ktoré s tým otehotneli, tak vravel, že áno, stáva sa to všade, niečo si o tom naštuduj. A ešte k tomu my sme mali dve deti na prvú šupu, bez riešenia plodných dní atď

egonsk
23. mar 2024

@muchacici rovnako by ti kladne vedel odpovedat aj pri HAK. 😁 Kazdopadne je to fakt hlupost si kazit tie chvile myslenim na to, ci stihne vytiahnut, ci nepraskla guma, ci nahodou nejaky hyperaktivny pulec neprejde aj cez 2 ponozky a 3 rifle...
Nastudovane o tom mam mozno viac ako majorita mamiciek tu na MK, ale dakujem za radu 🤣

muchacici
23. mar 2024

@egonsk Aaaale my to až tak neprežívame 😃 v pohode si užijeme sex, ja sa cítim bezpečne s tým telieskom, o to bezpečnejšie, že muž je taký zodpovedný. Keby sme mali mať ešte tretie, mňa už by asi porazilo, nie som na to stavaná 😄 takže to obaja radšej oželieme za takých okolností