Nasadenie pesaru a špinenie. Máte s tým skúsenosti?

katarinagk
2. aug 2008

Ahojte, prosim, chcem sa opytat, vcera mi kvoli skratenemu krcku nasadili pesar a odvtedy mam hnede spinenie. Volala som hned vcera lekarovi, ci je to ok, vravel, ze ano.....Ale dnes je to este silnejsie ako vcera, v prvych tyzdnoch tehotenstva som krvacala a vyplavoval sa mi hematom (tmavohnede spinenie)a vyzera to teraz presne rovnako.....Prosim, mate s tym niektora skusenosti? dakujem velmi pekne

stokodej
21. aug 2008

Zdravím, manželka leží od 19tt v nemocnici na tvrdnutie bruška, dostáva magneziové infúzie, pol plegomazínu a dodržiava kľudový režim pri poslednej kontrole v 20 tt mala krčok 43mm, tuhý a zavretý teraz je v 22tt a doktor ju vyšetroval a povedal že sa jej skracuje krčok či je môže nasadiť pesar. Neviete mi poradiť aké s tým máte skúsenosti alebo nebude potom pesar dráždiť krčok a nebude to znova viac tvrdnúť? Bojíme sa lebo minulý rok sme prišli o dvojičky v 20tt 😒 ďakujem a prajem všetkým aby došli do 40tt 😉

vieruna
21. aug 2008

Ja som mala pri prvom tehotenstve pesar asi od zaciatku siesteho mesiaca (nepamatam si presne) A teraz kedze cakam dvojicky, tak mi ho nasadi tiez. Sice som nemala ziadne spinenie, ale ked ti lekar povedal, ze to je OK, tak asi je. Na tvojom mieste by som to skusila asi konzultovat s inym lekarom trebars aj len tak co su tie rozne internetove poradne a tak. Chapem ta, ze si s toho nervozna. Drzim palce aj vam stokoddej 😉

ematko29
10. okt 2012

@katarinagk
@stokodej
@vieruna moja sestra mala nasadeny pesar vv prvom tehotenstve,ona mala potom problemy,infekcie,maly mal problemy ale zvládol to .Ono sa odtoho ustupuje. V druhom už si nedala dať ale ani lekari jej ho nedali koli tomu ako ho zle znášala,je to naozaj individualne.ako sa to bude vyvyjať.vdruhom tehotenstve preležala polovicu tehotenstva ale vydržali to.