Narodilo sa vám postihnuté dieťa po vysadení antikoncepcie?

kucerkaa
31. jan 2014

Ahojte potrebujem poradiť...dnes mi kamoška povedala že sa nemáme snažiť po vysadení HAK hneď, pretože sa nám môžu narodiť dvojičky aj trojičky a možno aj postihnuté alebo s nejakou vadou tak chcem vedieť či s tým máte niektorá skúsenosti...vraj mám ešte v tele tie hormóny a ešte pol roka po vysadení by som nemala sa snažiť otehotnieť :(

zuzulik280
31. jan 2014

počkala by som asi tri mesiace, si cela nadopovana chemiou, može to spravit kadečo...

havana_frost
31. jan 2014

Určite sa tu nájde veeeeľa mamičiek čo otehotneli hneď po vysadení, ako napríklad aj ja 🙂 Nehovorím, že nie je správne počkať. Ale keď sa pritrafí hneď, nemyslím si, že to má väčšiu súvislosť s dvojičkami/trojičkami a nebodaj postihnutiami, ako akýkoľvek iný prvok životného štýlu (strava, šport, smog...).

karin_33
31. jan 2014

ja som vysadila antikoncepiu a hned som aj ostala tehotna 🙂 teraz mozem byt tak v 4tt u gynekológa som este nebola takze som zvedava aj ja ako to dopadne ale som sa docitala od mamiciek co pisali na podobne temy a narodili sa im zdrave deticky 🙂) treba mysliet pozitivne

tomikejt
31. jan 2014

ja som otehotnela tiez hned po vysadeni HAK, nemam ani dvojicky ani trojicky, mam jedneho zdraveho silneho chalaniska 🙂

sheila72
31. jan 2014

Ja som otehotnela počas brania hak, brala som ju do 13.tt a malá je zdravá (klop klop).

kvojtanikova
1. feb 2014

ja mam tiez len pozitivnu skusenost, otehotnela som mesiac po vysadeni HAK a mam zdravu dceru. Neviem, mozno je viac druhov HAK a pri niektorych to moze mat vplyv, no skor si myslim ze poruchy maju suvis s niecim inym.

asaela
1. feb 2014

@havana_frost :D nechapem, ako mozes porovnavat sustavne niekokorocne oblbovanie zdravo fungujuceho organizmu tabletkami a hormonmi s nedostatocnym pohybom ci smogom :D

andelok
1. feb 2014

@kucerkaa otehotnela som dva mesiace po vysadeni a moja dcera je vo vsetkych ohladoch zdrava 🙂

luciaalex
1. feb 2014

Ja mam dvoch chlapcov "hned po" a su zdravi klop klop , krasni a sikovni. Dvojicky "hrozia" jedine ak sa spustia oba vajecniky naraz. Jasne ze neuskodi pockat, ale kolko by som musela cakat, aby sa telo ocistilo. Netvrdim ze hormony su uzasne, mam trochu obavy, nakolko uzivam hak uz roky, ze co bude potom, ale momentalne nevidim lepsie riesenie.

sissy27
1. feb 2014

@kucerkaa otehotnela som do 3 mesiacov po vysadení HAK, ktorú som užívala niekoľko rokov... narodila sa mi 1 úplne zdravá dcéra... dokonca viem, že kedysi (a možno aj dnes) sa HAK predpisovala na nejaký čas ženám, ktoré nemohli otehotnieť, pretože po vysadení je zvýšené riziko (alebo možnosť) otehotnenia a teda hneď po vysadení sa "išlo na vec"...
a rovnako sa tu nájde dosť žien, ktoré HAK nikdy nebrali, žili najzdravšie ako sa len dalo, a narodilo sa im nie celkom zdravé dieťatko... vrodené ochorenia záležia viac asi od genetiky oboch rodičov ako od chémie a spôsobu života (extrémy ako drogy a alkohol počas tehotenstva nateraz vynechám)... a čo sa týka dvojičiek či trojičiek - ak nastane takéto tehotenstvo, tak samo o sebe nesie zvýšené riziko toho, že nemusí byť všetko v poriadku...

kucerkaa
autor
1. feb 2014

@zuzulik280
@havana_frost
@karin_33
@tomikejt
@sheila72
@sheila72
@kvojtanikova
@andelok
@luciaalex
@sissy27
ďakujem vám dievčatá hneď som pojkojnejšia,kamoška mi síce vravela že vás nemám počúvať ale predsa same máte vlastné skúsenosti tak radšej budem brať aj vás do úvahy naozaj vďaka

sissy27
1. feb 2014

@kucerkaa no a my ti na to povieme, že nepočúvaj kamošku 😀 😀 😀 a vyber si 😎 neviem, koľko má kamoška rokov, koľko detí porodila, ale zrejme teda bude mať aj titul MUDr. so špecializáciou gynekológia a pôrodníctvo, nepochybujem, že venovala roky výskumu a štúdia týmto veciam a je uznávanou odborníčkou v oblasti prenatálnej diagnostiky keď si dovolí s istotou tvrdiť takéto veci...

mpg
1. feb 2014

@kucerkaa myslím si, že by nebolo na škodu dať sa celkove do poriadku, dosť zohráva úlohu aj dobrý psychický stav, lebo každý človek je individuálny, niektorému HAK nezanechá žiadne stopy na organizme, ale niekomu môže.
To je to, čo ani doktor neodhadne, aké má kto reakcie aj na HAk, aj na lieky a pod. Ale je dosť možné, že organizmus ak nie je pripravený, tak tehotenstvo ešte nebude a keď už bude pripravený tak to príde. Niektoré veci si príroda zariadi sama.

aga2011
1. feb 2014

Je dobre si dat čas aby sa telo prečistilo, ale vela zien otehotneli hned po vysadeni a maju zdrave deti. poznam maminu, ktora uzivala tazke lieky na akne a nevedela,ze je tehotna do 4.mesiaca, dieťa je zdravé, život je nevyspytatelny.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
1. feb 2014

presne ako pise @kinaa HAK je bordel pre zenu aj dieta a nikdy nevies co ti v tele narobi (aj v tele dietata) ak ho pocnes. le lepsie pockat kym sa ti vsetko z tela vyplavi
a prepacte mamicky a rady typu, mam ZDRAVE dieta hned po HAK (ale ma len 2 mesiace, ci 2 roky....) no uvidim co zneho bude ked bude mat 6 ci 10 rokov (AHDH, ci DIS... - a to su tie najlahsie formy kedze nechcem strasit) taze je na tvojom zvazeni ci pockas alebo sa budes o dieta pocusat s kvantom chemie v tele ☹

janinah
1. feb 2014

žiadna farmafirma nepôjde proti sebe a nebude robiť výskum aké deti sa rodia mamičkám po hak a nik tie deti nesleduje až do dospelosti...a nik nedáva príp. choroby do súvisu s hak,možno nesúvisia,ale čo ak??? za najhoršie považujem užívať hak počas kojenia,lebo vraj neškodí?ozaj? tie deti,ktoré s mm dostávajú aj minidávku hormonov nik nesleduje...nezaškodí používať zdravý sedliacky rozum a ak už dieťa po hak,tak určite najskôr o pol roka....

andelok
1. feb 2014

@kacena4 Ved jasne, keby som si mala vybrat, tak tiez pockam, kym sa mi z tela vyplavi ta chemia, kvoli ktorej som vlastne HAK prestala brat...otehotneli sme napriek tomu, ze sme sa chranili a som rada, ze mam zdrave dieta...ma sice len dva roky, ale zatial je zdrave. Urcite je lepsie pockat.

werka_t
1. feb 2014

Brala som HAK 12 rokov zo zdravotnych dovodov. Ked sme sa rozhodli pre babo, pytala som sa na to svojej doktorky. Povedala, ze nie je problem. Otehotnela som hned a mam krasnu zdravu dcerku a hned na to aj druhu.

monika2101
1. feb 2014

AHojte .... mne sa stalo, že som otehotnela pocas brania HAK ale to preto lebo som brala aj Antibiotika aspon tak mi to dr. povedal, kedze antib. znizuju chranenie HAK a máme pomaly 4 ročné zdravé dievčatko ktoré je choré raz do roka a to do slova a do písmena !!!! klop klop klop .... narodila sa načas bez nejakých problémov 🙂

janinah
1. feb 2014

@werka_t doktorky by som sa spýtala,kde všade už za recepty s hak bola na dovolenke....ak by si sa dočkala odpovede,tak by bola isto zaujímavá....je fajn,že máš zdravé deti,ale kto dnes môže o kom povedať,že je 100% ne zdravý a tak to aj ostane 😒 prosto,podľa mňa je toto-hak zbytočné riziko pre ženu aj pre jej deti

timea88
1. feb 2014

@werka_t
@janinah ...ahojte mne lekár prednedávnom povedal to isté ...keď sa rozhodnete pre miminko stačí doužívať antikoncepciu a šup do toho 😒

karin_33
1. feb 2014

@monika2101 mozem sa spytat prosim ze ake antibiotika si brala? 🙂)

something
1. feb 2014

Ja som vysadila HAK v aug. A v okrobri som bola tehotna a mame zdraveho sarvanca

monika2101
1. feb 2014

@karin_33 brala som Megamox na angínu 🙂

luciaalex
2. feb 2014

@kacena4 moje dieta po hak ma 8, a fakt, je trochu "iny". Hra vyborne ladovy hokej a chodi do skoly pre nadane deti. Druhy ma len tri roky, ale tiez mi pripada ok. Chory este nebol, do skolky chodi od septembra, pohybovo super, mentalne tiez. Prestante dievcata strasit, je pravda, vyskumy poriadne nie su, ale este dobrych 200 rokov ani relevantne nebudu, kedze hak je "mlada". Urcite to nie je nieco, co by prospievalo, ale suvis s postihnutim nebol potvrdeny. Kto chce ako riesit/neriesit planovane rodicovstvo, nech riesi po svojom. Ale nestrasme mladu babu.

lenz
9. feb 2014

nemaj stres lekári bezne liecia neplodnost alebo to ze sa nedari mat miminko antikoncepciou lebo po nej je velka sanca ze otehotnie zena tak myslim ze sa nemas coho bat ale stat sa moze vsetko to je tiez pravda nemysli na to aby si to neprivolala ... 😉

sarinka2012
11. feb 2014

@kucerkaa S postihnutim to nema nic spolocne ,to uz je problem vyvoja samotneho plodu,ale je pravda ze dvojičky su mozne 🙂 po vysadeni antikoncepcie mozu byt hormony v tele pomylene a pracuju inak,moze byt ze pocas prvych ovulacii po vysadení sa nemusi uvolnit ani jedno,alebo naopak dve vajicka naraz 🙂

brumka
11. feb 2014

prva dcerka sa nam podarila po mesiaci od vysadenia antiky (po jednom cykle) 🙂 zdrava ako repa, uz druha bola az na 8cyklus od vysadenia.

nini1010
11. feb 2014

To je hlúposť.má sa počkať zo 3 mesiace ale len preto aby sa po HAG "zostavila" maternica aby sa lepšie uhniezdilo vajíčko.