Náhle vysadenie antikoncepcie v strede balenia

slnko93
30. jan 2021

možem vysadiť HAK v strede balenia?
čo mi hrozí?
mám krúžok, ktorý by som mala mať tri týždne.
prišli mi zlé výsledky chcem vysadiť hneď prosím pomožte
od doktorky mi zavolali v piatok na záverečnú, nič nevysvetlili... len, že mam douživať toto balenie a prísť si pre žiadanku na hemato
prosim o pomoc som v koncoch stale trpnem

veronikaszabova
30. jan 2021

@slnko93 ved vysad a hotovo. Co hystericis. 🤷‍♀️
Je to tvoje telo, tak snad nepotrebujes zvolenie gynekologa.

katulastraka
30. jan 2021

@slnko93 aj ja som vysadila tak a v pohode. Nerobilo mi tie tabletky absolutne dobre, tak som ich odmietla douzivat.

livka283
30. jan 2021

@slnko93 ja som vysadila po dvoch týždňoch, zle mi z hak bolo príšerne, v ten mesiac som mala 2x cyklus, potom sa to už upravilo

majamat
30. jan 2021

po vysadeni sa navodi zrejme stav,a ko rpi ms, cize je tu moznost, ze dostanes ms. mozno budes mat chvilu nanic cyklus.

ake vysledky mas zle?

ibrunova
30. jan 2021

Keď vysadíš v strede cyklu,rozbabreš si cyklus aj na ďalšie mesiace, cca o 3 dni dostaneš menzes. A potom pozor na ochranu.

thoughtfulweirdo
30. jan 2021

Ja som vysadila uprostred balenia, mladá blbá 🤦 menstruovala som za mesiac 3krat a trvalo pol roka, kým som mala pravidelný cyklus. Ďalší krát som už riadne dobrala plat a všetko ok, cyklus okamžite pravidelný.

slnko93
autor
30. jan 2021

@veronikaszabova hysterčím, lebo zasa nechcem si rozbiť cyklus úplne resp. neviem čo vyšlo v tých výsledkoch, uplne ma odbili, že viac mi povedia na hemato a to ma veľmi zneistilo

@katulastraka
@livka283
@majamat
@ibrunova
@thoughtfulweirdo
baby veď to, že neviem či to urobiť... v letáčiku píšu, že sa môže prerušiť užívanie hocikedy... pýtala som sa aj kamarátky čo je sestra na gynde tiež povedala, že nuvaring môžem vysadiť hocikedy ....
len sa bojím za ten cyklus, aby som neľutovala ale na druhej strane aby som potom neľutovala, že som čakala ešte dva týždne :/
nevypadávali vám vlasy keď ste vysadili v strede balenia? aj keď viem, že tabletky sú iné ako krúžok, ďakujem vám za reakcie

čo sa týka výsledkov neviem nič, idem tam v pondelok a budem žiadať nech mi to vysvetlia,... keďže mi povedali, že mám doužívať tak nerozumiem to plašenie... ale v rodine nemám nikoho kto by sa liečil na hemato, ak bola aj zrazenina tak vo vysokom veku u diabetika starého otca ale neliečil sa na hemato
takže fakt nerozumiem, či HAK ma až takto "pokazila".....

slnko93
autor
30. jan 2021

nefajčím, nepijem, hýbem sa vrámci lockdownu a mám 52kg.... tak ma to veľmi prekvapilo, keďže som nikdy nemala zlé krvné výsledky

ibrunova
30. jan 2021

Podľa mňa, ak ti povedali, že máš doužívať balenie, tak ho doužívaj, ak ti to povedala dr, tak by som sa riadila tým. Hlavne kľud, ak by to neznieslo odklad, kázala by ti prísť hneď. Koľko dní je ešte do konca?

slnko93
autor
30. jan 2021

@ibrunova 15dní do doužívania tohto krúžku, ale skôr si myslím, že mi to povedala preto aby som nezostala tehotná .... ale ja som toho sexu za posledne tyzdne nemala hneď po menzese som bola na stomatochirurgii a na ATB, takže sme sa chranili aj inak....

ano povedala, že si mám prísť pre papier a objednať sa na hemato.... tvrdí mi kamoška, že keby je to veľmu vážne tak ma objednajú do nemocnice

akože nemam ja nejaké krčové žily alebo nejaké problémy tak neviem.... len som taká sama ako je ten lockdown zavreta v byte kamošky sú mimo BA lebo nie su odtialto, k našim nechodím pre istotu teraz a len s frajerom, ktorý si ma velmi v tomto nevypočuje tak som taká precitlivelá a vypisujem:(

ibrunova
30. jan 2021

@slnko93 veď to je v pohode, že sa chceš poradiť, chápem, že si z toho v strese, veď kto by nebol ♥️ Neviem síce, či sa jedná o niečo vážne, ale ja by som urobila tak, ako som ti napísala vyššie.. Držím ti moc palce, snáď to nebude nič vážne.

slnko93
autor
30. jan 2021

@ibrunova ďakujem veľmi pekne ❤️ budem vďačná ak sa nič vážne nezomelie kým sa dostanem na hemato... prípadne po vysadení kým sa prečistí telo

dám vedieť 🙂

h2
30. jan 2021

@slnko93 Ahoj, ja som síce nemala nuvaring, mala som klasické tabletky, ale vysadila som zo dňa na deň pred doužívaním balenia. Pár dní na to som dostala menzes, ale potom sa to už upravilo a ďalší už prišiel pravidelne. Ak si myslíš, že máš vážny dôvod na to, aby si to vysadila, tak to urob.

slnko93
autor
31. jan 2021

@h2 ahoj ano urobim tak dnes alebo v pondelok. snáď neostamem plešatá a s veľmi silným nezvladnutelnym menzesom
ďakujem za reakciu ❤️

slnko93
autor
1. feb 2021

Ahojte, tak aby som povedala info ak toto raz bude niekto čítať. Tak vyšla mi z jedného génu nejaká forma trombofílie. Antikoncepciu som vysadila teda v strede balenia dnes ráno, pretože som to tak cítila. Dostala som výmenný lístok na hematológiu, kde sa dozviem viac. Gynekologička mi povedala, že môžem mať problém mať dieťa tak si budem musieť niečo pichať, keď sa raz o pár rokov rozhodnem. Pozor na úrazy a dlhé lety - tiež injekcie.
Zatiaľ toľko🙂

h2
1. feb 2021

@slnko93 Vďaka za info, podľa mňa si urobila dobre.

belinkaaaa
31. okt 2021

@slnko93 ako ste prosim dopadla? Mala ste nejake vedľajšie účinky po vysadení nuvaringu? Ďakujem za odpoveď

slnko93
autor
18. nov 2021

@belinkaaaa ahoj žiadne! všetko bolo absolútne v poriadku. už mám aj pečeňovky v norme, čo býva pri antikoncepcii vyššie. takže nuvaring môžem odporúčať.... to že mne nesadol kvôli trombofilii nie je chyba výrobku, je to fakt skvelá HAK, keď niekto potrebuje a može ju používať🙂

myshela
20. aug 2022

@slnko93 ahoj rozhádzaná sa ti menštruácia? Ja ho mám 10ty deň a tri dni mám kŕče v rukách, nohách a menstruujem..rozmýšľam že sa na to vybodnem..