Mirena - za a proti

tanula222
8. sep 2016

Ahojte baby, keďže o pár dní sa nám narodí druhé bábo tak rozmýšľam čo potom. Ďalšie dieťatko už neplánujeme, tak rozmýšľam nad formou anitikoncepcie a počula som o mirene, je to na 5 rokov. Ale chcem sa spýtať na vaše skúsenosti, či ju máte a ak áno či ste spokojné alebo nespokojné. Dali by ste si ju alebo nie a prečo. Snažím sa získať čo najviac info. Ďakujem a ak máte skúsenosť s nejakou inou čo by ste odporučili, tak mi prosím napíšte akú.

dominika6
8. sep 2016

@tanula222 je úplne zbytočné radiť ti antiku ktorú berie niekto iný...každé telo sa s tým vysporiadava samo a to čo vyhovuje jednej nevyhovuje druhej..to je úplne základná vec..
napr.moja kamoška z mireny dostala teraz v lete infarkt oka,ktorý spôsoboval hormon z mireny, praskla jej cievka v oku a prestala úplne vidieť.. v momente ju museli oerovať..a to ju mala aj predtým 5r.
iná ti povie že 5r pohoda..tak si vyber

klincek
8. sep 2016

@tanula222 presne ako pise dominika, nijake dve tela nereaguju rovnako.
moja skusenost - mam ju vyse 3 r. a som spokojna. sice sa mi posunula do jazvy po sekcii (kde by nemala byt), ale funguje a celkom prijemne na nej je, ze si uzivam zivot bez ms🙂.
ked uplynie expiracia, na 75% si ju dam znova (ak sa tato sucasna dovtedy nerozhodne narobit sarapatu-ale vraj v tomto som prirodny ukaz a moj dr to este u nikoho nevidel..)

tanula222
autor
8. sep 2016

@klincek a to za ten cas nebudem mat vobec menstruaciu? Nebolela ta z toho hlava lebo ze viac zien s tym malo problem

klincek
8. sep 2016

@tanula222 mozes mat, ale nemusis, telo sa rozhodne.. ta moja "odchadzala" este pol roka (asi sa rozhodovala, ci ide alebo ako🙂) a potom uz klud. teda asi raz za pol roka sa nieco pripomenie (jeden balik vloziek mam otvoreny tie tri roky a este v nom mam polovicu), ale trva to par hodin, max. den.
hlava ma boli od vysokej skoly, a to som este o mirene nechyrovala...a ked porovnam stav pred a po, neevidujem ziadnu zmenu.

aneta_knezovicova
12. sep 2016

@klincek prosim ta kolko po porode ti ju dali? Mne dok povedala,ze pp sekcii nemozem mat teliesko min 5 rokov

smolinka007
13. sep 2016

Dievcata!
Nepchajte do svojho tela ziadne chemie! Doktori a lekarnici Vam to budu odporucat, lebo im z toho sypu prachy, money, peňáze, dovolenky na Kanaroch,.... A este budu tvrdit, ze to ochrani pred rakovinou... Prt ochrani! Je to NEPRIRODZENY zasah do organizmu! Cim menej chemie, tym pre Vase telo lepsie!

alexandra206
13. sep 2016

@smolinka007 ano a doma 10deti a vela potratov ano

alexandra206
13. sep 2016

@tanula222 ahoj ja si ju idem davat teraz mam na 3mesiace antiku a potom idem na teliesko..je ich vela druhou ale vraj mirena je najlepsia...uz mam 3malicke deticky kratko po sebe tak toto je jedina moznost ako sa nebat ze znova otehotnem...takze dufam ze to bude dobre

tanula222
autor
13. sep 2016

@alexandra206 musim este porozmyslat ale tabletky nechcem lebo nahodou zabudnem zobrat alebo budem z nich priberat abeste vyjdu aj drahsie ako mirena.

alexandra206
13. sep 2016

@tanula222 ja som si to len nasadila hned po 6nedeli aby nehodou neotehotnela bo mam dve deticky medzi ktorymi je rok roziel a 3deti dokopi za 4roky...no veselo tak mam tabletky na 3m aby vedela kedy mam krami bo to sa len vtedy zavadza tak si to potom pojdem dat a uz sa nemusim bat neziaduceho tehu

klincek
13. sep 2016

@aneta_knezovicova necele dva roky. Neviem, ako dlho sa hoji jazva po SC, ale ak je to dlhsie, tak by to aj davalo zmysel..no preda len 5 r. sa mi da dost. Ako ti to zdovodnil?

aneta_knezovicova
13. sep 2016

@klincek no, mozno pri mne. Ja som tucnejsia. Teda neviem ci to ma nejaky vyznam pri tomto

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aneta_knezovicova
13. sep 2016

@akronop a nemala si stres, ze si mozno tehotna?? Ja by som sa asi bala. Toto ma najviac desi

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dasenka26
13. sep 2016

@tanula222 Súhlasím s názorom že každý organizmus je iný a v tomto sa ťažko radí. Tiež som ju chcela lebo kamaratka ju mala 5r bez problemov. A velmi som sa na nu tešila, peniaze šetrila lebo som mala nenormalne krvacanie..mirena mi ho zastavila, neskôr prakticky vymizlo len co nastalo potom..neskutočné bolesti hlavy-migreny. Je to jeden z castych vedl. príznakov. Viackrat do mesiaca som bola min. na pol dna vyradená a to som sa starala o 2 malé deti. Mne uz každý den bolo tak čudné. Odkedy som sa jej zbavila uz sa to neobjavilo 😉 Mala som ju len 1 rok.

dobromila1111
13. sep 2016

Ja mám dve deti, dala som si ju pred mesiacom. Zväzovala som aj danu. Zatiaľ som spokojná. Už mi prišla aj prvá ms (ak sa to tak dá nazvať). Časom by ale mala vymiznut kvôli hormónu, ktorý mirena lokálne produkuje. Nemám žiadne bolesti, muž ju necíti, ja tiež nie,nemám migrenu. Uvidíme ďalej. 🙂

tanula222
autor
13. sep 2016

@dasenka26 no toho sa prave bojim.

aneta_knezovicova
13. sep 2016

@dobromila1111 a kolko ta prosim vysla?

marcelatje
13. sep 2016

@aneta_knezovicova mne ju lekárka núkala pár týždňov po pôrode.

dobromila1111
13. sep 2016

@aneta_knezovicova vyšla ma 158,20e plus 40e zavedenie.

tanula222
autor
13. sep 2016

Ja som myslela ze sa to dava pocas menstruacie

alias313
13. sep 2016

Pre mna viac pozitiv...Nemusim mysliet na tabletky..samozrejme oplati sa viac ako tabletky.menstruaciu nemam skoro ziadnu.neboli ma pri nej brucho, menej ma boli hlava, mam chut na sex, nie ako pri tabletkach..minusy: zacali mi kusok vypadavat vlasy a moja tvar vyzera ako keby sa mi vratila puberta..a nejake dve kilecka navyse- co dufam pojde dole😂Takze v konecnom dosledku som spokojna.Mam ju pol roka.

dobromila1111
13. sep 2016

@tanula222 áno dáva. Aj ja som počas ms bola.

tanula222
autor
13. sep 2016

@dobromila1111 no ale po porode nebudem mat hned ked budem kojit

dobromila1111
13. sep 2016

@tanula222 možno ju v tom prípade vložia aj mimo ms. Tuším som to aj čítala v navode

dasenka26
13. sep 2016

@tanula222 Ano zavádza sa to počas MS, lekár Ti povie ktorý den MS presne a je teda pre ženy ktoré rodili prirodzene. Počas MS je krčok pootvorený preto sa vtedy zavádza. Najskôr až po šestonedelí ale myslím že aj neskôr, kým sa maternica stiahne a to trvá dlhšie ako 6 týždnov. Zbytočne sa netráp, ked ju chces tak ju vyskusaj, to ci budes mat vedlajsie priznaky ti nikto dopredu nepovie..

aneta_knezovicova
13. sep 2016

@marcelatje ale asi nie po sekcii ci ano?

lidia73
13. sep 2016

@tanula222 prave toho sa bojis? neboj sa. Pretoze cim viac sa budes bat tym viac budes mat pochybnosti ci do toho ist. Kamaratka ma mirenu, je po dvoch detoch a povedala ze by nemenila. U nej sa napriklad ziadne vedlajsie ucinky neukazali

marcelatje
13. sep 2016

@aneta_knezovicova po dvoch 😀