Mirena - za a proti

simona123nina
4. mar 2021

Dobrý deň môžem sa spýtať ktoré máte mirenu spokojne alebo?? Bolelo to??

petrisa213
4. mar 2021

@simona123nina ja som mala mirenu. Pri zavádzaní ani potom som necítila vôbec nič. Ale mne to cele nevyhovovalo, menštruáciu som s nou mala síce slabšiu ale 2 týždne trvala 😞😞, chuť na sex nulová, celé zle. Po roku som ju dala von, to bolo takisto úplne bezbolestne.

ivangeline
4. mar 2021

@petrisa213 Potom sa vsetko ohladom sexu a menstruacie zlepsilo?

elizabet173
4. mar 2021

@simona123nina mam uz tretiu, zavadzanie a vyberanie som takmer necitila, o bolesti sa neda vobec hovorit, dava sa nieco na znecitlivenie. Po zavedeni prvej som nepravidelne trosku spinila, po zavedeni druhej a tretej iba par dni. Menzes nemam vyse desat rokov, ziadne vedlajsie priznaky, nic. Apetit tak, ako pred tym, ja skratka o nej ani neviem. Pre mna absolutne najlepsia antika, ale chapem, ze nemusi sadnut kazdej.

mishach
4. mar 2021

Sesternica samé komplikácie. Dal si ju vybrať po vyše roku. A už rok nemá menzes. Vôbec sa jej nevrátil cyklus.Kým mala zavedenú, žiadna chuť na sex, hnedé spinenie a bolesti podbruška. Nebola vôbec spokojná.

dominushka23
4. mar 2021

ja ju mam 3,5 roka a som s nou spokojna...zavadzanie mna bolelo ale to pripisujem k tomu ze mne ho zavadzala hned po sestonedeli a nemala som menstruaciu (ale zas to nebola bolest ze sa to neda vydrzat a trvalo to chvilku) ..menstuaciu skoro vobec nemavam a ak pride tak trva tak 2 dni a aj to len take spinenie...za mna top...akurat to ze sa mi nedari schudnut ostali mi po porode 4kg a nemozem sa ich zabvit ani za svet (fitko,behanie,uprava stravy -nic nepomaha) takze som to hodila na mirenu 😂😂

petrisa213
4. mar 2021

@ivangeline áno potom sa všetko vrátilo do starých koľají. A co sa týka kg presne ako píše
@dominushka23 nedarilo sai vôbec schudnúť poporodne kila, práveže som ešte pribrala ale doktor6mi povedal ze tam je strasne málo hormónu, že to nemá žiaden vplyv a to pohybu som mala veľmi veľa, pri dvoch deťoch do roka 😁 keď som dala mirenu von tak aj tá váha išla dole 🙏 ale neviem teda ci to bolo zvýšeným pohybom alebo fakt tou mirenou

dominushka23
4. mar 2021

@petrisa213 no mne to dr tvrdi tiez..ale naozaj som pravidelne navstevovala fitko, mala profesionalne urpavenu stravu , behavala som, nejem zaidne sladkosti a nepijem sladke vody..moje jedine zhresenie je ranne latte ...a naozaj nejde nic dole ☹ uz som aj muzovi povedala ze sice nerada ale asi si dalsiu mirenu nedam koli tym kg

brigitka_12
4. mar 2021

Aj ja ju zvažujem ale baby chcem sa opýtať používate tampóny? Lebo v príbalovom letáku píšu, že sa neodporúčajú koli možnému vytiahnutiu Mireny a popravde neviem si predstaviť používať iba vložky. Som veľmi na vážkach lebo už som počula aj o babách čo špinili pol roka vkuse

km007
5. mar 2021

@brigitka_12 tampóny (stačili mini) - žiadny problém, obzvlášť v lete, kúpalisko - nutnosť

elizabet173
5. mar 2021

@brigitka_12 tampony som pouzivala bez problemov pri prvej, pri dalsich nie je dovod

dominushka23
5. mar 2021

@brigitka_12 ono po zavedeni je spinenie normalne aj dlhsiu dobu..kym sa to upravy.ja som spinila asi emsiac,sestra tiez tak nejako....ja tampon vobec nepouzivam,mavam slabucke spinenie kde mi staci intimka