Mirena - prvý mesiac po zavedení sa nedostavila menštruácia

luli222
12. aug 2023

Ahojte 🙂 z dôvodu zdravotných problémov - dlhotrvajúce silné krvácanie počas menštruácie + anémia a dôvodu výberu pre mňa vhodnej antikoncepcie sme sa rozhodli s doktorkou pre mirenu. Od jej zavedenia cca mesiac dozadu som nemala žiadne problémy, teraz som pred termínom MS dostala slabé spinenie s kúskami sliznice skôr ružového než hnedastého charakteru, krvácanie sa nedostavilo vôbec. Posledne dva dni špinenie úplne ustálo ale stále mam pretrvávajúce príznaky PMS. S manželom sme sa pri pohlavnom styku chránili, bolo mi tak doporučené počas 1. mesiaca + tehotenské testy teraz po " vynechaní MS" všetky negatívne. Termín kontroly u lekárky mam za necele dva týždne ale chcela by som sa spýtať,či ma niekto podobnú skúsenosť, ze by pri mirene takto skoro prišiel o MS. Nakoľko mi bolo povedané, že prvé tri mesiace by mi mala MS prísť ešte normálna. Ďakujem 🙂

anjelicek26
12. aug 2023

Pri Mirene som mala od prveho mesiaca menstruaciu doslova len spinenie.

minenkak
12. aug 2023

@luli222 ja od prvého mesiaca nemám menštruáciu asi tak dva krát do roka tri kvapky

kukulienka83
12. aug 2023

Ani ja som nemala ms, slabucke spinenie, skôr sfarbený výtok 1-3 dní a po pár mesiacoch nič už 7 rokov...mala som už aj výmenu.

luli222
autor
12. aug 2023

@kukulienka83 dievcata dakujem, tak je to asi v pohode 🙂 nic neobvykle sa nedeje 🙂 mna len zaujalo to, ze to malo vraj prist este normalne ....ale asi sa mozem vytesovat, konecne sa nemusim bat ist do prace, do mesta pocas MS 🙂