Migréna s aurou a vnútromaternicové teliesko

adulkas
2. nov 2019

Ahojte dievčatá, zisťujem informácie ohľadne môjho problému. V priebehu 3 rokov som mala asi 4-5x migrénu s aurou, teda aby som sa presne vyjadrila, mám auru ale následne nenasleduje bolesť ani iné typické príznaky migrény ale postihne mi to rečové centrum, kedy neviem počas záchvatu rozprávať......takže v podstate nikto nevie, či je to naozaj migréna.....zvažujem či vyskúšať vnútromaternicové teliesko, zatiaľ mi dr.spomínal DANU, máte s tým niektorá skúsenosti? Ďakujem

borihh
2. nov 2019

Ja som s tým mala tiež problém, išla som na magnetickú rezonanciu.. To bolo asi 2r dozadu, dali mi nato lieky tie beriem vždy keď mám tu "auru",ale už som ten záchvat nemala asi rok ale migrény mam často no bez aury..

adulkas
autor
2. nov 2019

@borihh a ako sa prosím liek volá?

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marlent
2. nov 2019

@adulkas odveci o vnutromatetnicovom neviem....ale ja mavam tiez auru nasledne postih recoveho centra trpne mi polka tvare niekedy aj ruka par krat aj nohy som zmatena keby sa ma spytas ako sa volam tak som si nie ista (a to neprehanam) nasleduje sialena bolest hlavy +citluvost na svetlo zial ziadne lieky skusila som asi 3 vratane aulinu nepomohli a nepomahaju...len pretrpiet co dufam nebude tvoj problem...a zelam ti aby sa ti to uz nikdy nevratilo 🙂

chiccco
2. nov 2019

Ja trpím na migrény tiež už dlho,najviac v období menzesu,tak som si dala zaviesť teliesko mirena sa volá,ale teda na migrény mi to nepomohlo,mávam ich stále,jediná výhoda je ze nekrvacam tak silno zo mna doslova lialo,teraz mam len take spinenie v case ms,to je obrovská výhoda,ale tiež som dúfala ze tie migrény sa mi zmiernia,nic nepomáha len ergotaminove čipky,to je moja záchrana.

adulkas
autor
2. nov 2019

@marlent mám presne tie isté symptómy, keď sa mi to prvý krát stalo, nevedela som si spomenúť na meno mojej dcéry, neviem pomenovať veci, ale zaujímavé je, že mobil použiť viem.... Tak tam nájdem čo potrebujem..... Keď dostanem auru okamžite užijem veľké množstvo magnézia a v príbehu pár minút to začína ustupovať..... Horšie je keď si nemôžem spomenút co užiť..... Ešte máme Google

adulkas
autor
2. nov 2019

@chiccco mala som skôr na mysli, či to teliesko nezvyraznilo ešte migrénu.... Na teliesko mám zasa gynekologické dôvody a okrem toho samozrejme aj antikoncepčný účinok....

chiccco
2. nov 2019

@adulkas nemyslím ze by zvyraznilo migrenu,ale ani nezoslabilo,u mna to nema žiadnu súvislosť,s ním alebo bez neho rovnako,ale ja zase nemavam auru len hlavu mi ide roztrhnúť a to vzdy polku hlavy,nie celú,je mi na zvracanie a vadí mi svetlo.

lucylka25
2. nov 2019

Urcite doporucujem homeopaticku liecbu u homeopata. Migrena s aurou sa da homeopaticky liecit a vyliecit. Najprv vyskusajte tuto alernativnu terapiu, ako rovno antikoncepciu.

chiccco
2. nov 2019

@lucylka25 a myslíš ze aj normálna migrena bez aury sa da liečiť u homeopata? Ja by som vyskúšala asi čokoľvek,len aby som sa tej pliagy zbavila

marlent
2. nov 2019

@adulkas najhorsie boli toe prve razy fakt sa volam lenka? Nevedela som ci porazka ci co ked to uz clovek pozna tak vie...presne mobil pouzijem v pohode...ale... no otras...tak keby si nasla nejaky super duper liek po ktorom ti to odislo a uz nikdy nevratilo daj vediet 🙂

lucylka25
2. nov 2019

@chiccco ano, na migrenu je na vyber vela homeopatik. Je potrebne zistit, ako sa presne prejavuje, co jej predchadza, napr. menzes, alebo nejake psychicke vypatie, vzursenie, atd. A o potom ako sa presne prejavuje, kde boli, ako boli, odkedy problemy trvaju, co sa cloveku vtedy v zivote stalo, ked od detstva, tak sa rozobera detstvo, atd. A co je na nej zaujime, ako ta aura napr. ci je pred migrenou, alebo aj pocas, tiez ze clovek nerozprava je zaujimavy symptom. Vsetky tieto informacie budu homeopata zaujimat, ale treba si najst studovaneho, profesionalneho homeopata registrovaneho v komore homeopatov, ziadneho liecitela s kyvadlom.

borihh
3. nov 2019

Tie lieky co mam ja sa volajú "cinie"