Máte skúsenosti s HAK Lunytta ?

bambiv
11. jan 2021

Krásny večer, chcela som vás poprosiť či máte prosím skúsenosti s antikoncepciou Lunytta, predpísal mi ju dnes gynekológ na nadmerné ochlpenie a akne, velmi by mi pomohlo ako vám sedela, či ste nemali nežiaduce účinky ak áno aké ďakujem Veronika

macik34
11. jan 2021

@bambiv ja som pribrala. Inak ok. A prsia rástli a boli naliate

1medvedik1
11. jan 2021

@bambiv
Ja som ju brala 2 roky. Ochlpenie som nemala také ako predtým, celkovo som si prišla krajšia. Ale to ostatné.. Psychika bola na bode mrazu, úzkosť, depresia.. Po vysadení mi neskutočne padali vlasy..
No každá sme iná. Toto bola moja skúsenosť, tebe to nemusí nič urobiť, ale aj môže. Toto je naozaj individuálne.
No za mňa už antikoncepciu nikdy..

bambiv
autor
12. jan 2021

@1medvedik1 ďakujem ti veľmi pekne za tvoju skúsenosť sama som od 16 brala Diane 35 na akné mala som dovtedy ťažkú formu akné, čo sa mi krásne upravilo ako bábätko po vysadení však veľké chrasty na tvary od vtedy mam problém s lupinami atď... Už asi 7 rokov neberiem žiadnu tak sama zvažujem ci mi to zato stojí keďže si pamätám, že som aj ja z tej prvej bývalá náladová, atď... Nohy na liate celkovo sa mi ľahšie chudlo a udrzovalo hmotnosť po vysadení ako počas ant tie nežiaduce účinky bývajú silné, človek až zabudne 😌tak asi radšej zostanem,, chlpatá,, lebo sa bojím co mi to spravím dokonca som minulý rok skúšala po 2 deťoch nasadiť Bélu atk a ta mi nesadla vôbec z vracala som z nej ďakujem ešte. Raz všetko dobre 😊

1medvedik1
13. jan 2021

@bambiv áno, ono to je presne ten efekt že zrazu je pleť pekná, prsia pekné, nechlpatá, vlasy pekné.. Ale beriem ako jedno z najhorších rozhodnutí v mojom živote. Ja som bola 2 roky ako troska, jedna obrovská depresia bez života, cieľa.. Ani neviem čo ma osvietilo vysadiť ju. No som vďačná. Teraz mám chlpy všade, a zdá sa mi že vekom pribúdajú 😔 vyrážky sem tam, bolestivú menštruáciu, chodiacu ako sa jej chce.. Ale proste toto som ja. Tak to cítim. Teraz sa snažíme o bábätko, a vďaka nepravidelnej menštruácii mi odporučil nasadiť na 3 mesiace HAK a potom vysadiť a snažiť sa.. Ale som odmietla, budem zo brať ako poslednú možnosť po vyskúšaní iných ciest - vitamíny atď.. Uvidíme 🤷‍♀️
Tak budeme chlpaté, no čo 🤣

viki317
8. feb 2021

Ja som brala Lunyttu 2 roky a musím povedať že mne neskutočne sadla. Dostala som ju ako druhú variantu keďže pri inej HAK som mala strašne stavy na zvracanie počas celého dňa. Pri nej sa mi nikdy nenaliali prsia, napribrala som, žiadne výkyvy nálad, menštruácia nebolestiva (čo sa teraz po vysadení ani nedá povedať), taktiež mi upravila mazotvorbu. Takže za mňa veľmi pozitívna skúsenosť. Vysadená bola pred darovaním oocytov a kvôli aktuálnej situácii že spolu s priateľom netravime čas tak som sa rozhodla sa netroviť hormónmi.

noma_i
24. feb 2021

@bambiv ja som ju brala 2 až 4 roky, neviem presne. Brala som ju kvôli silným bolestiam a aj mi na to pomohla + som mala menej vyrážok, či už na chrbte alebo na pleti (aj keď s tým som veľký problém nemala) a ďalšie vedľajšie účinky som nemala, žiadne kilá navyše ani nič. No po vysadení to bol masaker.. Niekoľko mesiacov sa mi to nevedelo dať na poriadok, chodila som na vyvolávačky a keď mi potom doktor predpísal ďalšiu hak na znormalizovanie cyklu, tak som to zobrala do "vlastných" rúk, viac si naštudovala a začala som denne piť cca pol litra alchemilkového čaju a to ma dalo dokopy.. Už by som do toho nešla, celkom aj ľutujem, že som ju brala. Kŕče sa mi vrátili dvakrát, trikrát bolestivejšie.

dupinka
27. máj 2021

Baby, užívam Lunyttu 4 mesiace a mám o 5cm širší obvod pŕs. Nie, nepriberam celkovo, len mám napíšte prsia. Je to normálne? Inak mi sedí, ale nechcem mať prsia ešte väčšie, doteraz som mala 80C.

viki317
29. máj 2021

@dupinka mne nič také sa nestalo, akýkoľvek vedľajší účinok konzultuj s lekárom

paja883
12. jan 2022

Baby ak by ste niektorá mala záujem tak mám na predaj lunytu na 2 mesiace záruka píše do roku 2023

karinka6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz