Mám si dať predpísať antikoncepciu?

5. máj 2021

Ahojte, chcem sa dať poradiť. Samozrejmosťou idem k lekárke ale zaujímajú ma vaše osobné skúsenosti. Som mladá 20 ročná baba. Školu som teraz skončila a začínam prácu. Do teraz sme pri styku používali prezervatív ale stala sa už nejedna nehoda a teraz by sa nejakú dobu bábo určite nehodilo. No nie som ani ten typ, že by som chcela rodiť v 35+. Okolo 25ky by som sa už chcela začať snažiť. Len sa obávam , že ak začnem brať na 5r antikoncepciu, budem mať problém s otehotnením. Neviem či si na tých 5r predpísať mám alebo vlastne už ak 5r fungujem bez tak ďalších 5r vydržím tiež?

vikybotka
5. máj 2021

Antikoncepciu som mala od 15 rokov vysadila som ju okolo 19-tky a v 20 otehotnela v 21 sa narodila dcérka 🙂 potom nasadila antikoncepciu pred mesiacom vysadila a snažíme sa o druhé 🙂 takze ja som žiaden problém nemala koli antike

littlebubble
5. máj 2021

Môžeš mať po vysadení problém otehotnieť cca rok kým sa spustí ovulácia, ale je to bežné po vysadení ak budete obaja zdraví.
A je tak isto bežné, že sa zadarí hneď.

viktoria1425
5. máj 2021

No sú dve možnosti
Buď sa zadarí hneď a nebude problém alebo bude problém kým sa telo samo naštartuje a to môže individuálne dlho trvať.
Takže 50/50 ,teraz už sa len rozhodnúť.

jaskolka
5. máj 2021

Je to 50:50.Su ženy, čo nijaký problém nemajú, vysadia tablety a o pár mesiacov sú tehotne, a sú ženy, čo proste to nejde. Nikto ti dopredu nemôže nič povedať s istotou, čo bude alebo nebude po vysadení.

mattkapd
5. máj 2021

Pozri si antikoncepčné čipky.. Sú nehormonalne.. Dáva sa pred pohlavným stykom.. Keď raz budem niečo brat vyskúšala by som toto

kkovacovak
5. máj 2021

Ahoj buď problém mať budeš alebo vôbec nebudeš. Je to otázne. Zároveň by som ale ja osobne nikdy nikomu hak neodporučila lebo je to svinstvo. Ale ak si o tom osobne presvedčená a tieto riziká ti nevadia tak choď do toho. Brala som v mladšom veku a po vysadení sa mi totálne rozhádzal organizmus. Nie len pohlavné organy ale všetko. Musela som sa dávať dlhšie dokopy. Trvalo to aj viac ako pol roka

ibrunova
5. máj 2021

Prečo myslíš, že by si mala problém s otehotnením? To je teraz zbytočné riešiť, ja som brala, aj som vysadila, aj zas beriem, je to pre mňa najspoľahlivejšie, čo môže byť, takže za mňa určite áno.