Mám brať antikoncepciu, keď kojím?

barbie17
20. júl 2017

Ahojte maminy, chcem sa spýtať mám dcérku ktorú kojím 7 mesiacou a bojím sa že otehotniem, chcela by som začať užívať antiku len neviem a bojím sa či tým nič nespôsobím mliečku a zdraviu bábätka. Ak niektorá z vás má takéto skúsenosti budem rada za každú radu :D :D

nina19833
20. júl 2017

Kludne ju môžeš začať brať. No je treba si zájsť k ženskému doktorovi a on ti ju predpíše presne na mieru, aby bola spoľahlivá a bábatku neškodila. Neboj sa ty nič, teraz sú predsa len iné lieky

pininka
20. júl 2017

@barbie17 ja som brala,mozes kludne,mne to doktorka sama ponukla ked som bola na kontrole po 6 tyzdnoch, ci si nechcem dat tymto sposobom pozor.

eko22
20. júl 2017

V pohode môžeš, ja som tiež brala a aj beriem. Jasné, že si nekupuj len tak podľa seba ale daj si pekne predpísať a keby mal byť nejaký problém tak ťa na to doktorka upozorní 🙂

janinah
20. júl 2017

Mne zdravý sedliacky rozum vraví iné..je to riziko,nik dopredu nevie ako aj to mini množstvo hormonov,ktoré prechádza do mat. mlieka môže vplývať na zdravie dieťatka,na maličký jemný organizmus....nik to totiž nesleduje....ak tvoja dcéra bude mať o 20-30 rokov napr. neplodnosť,cysty na vaječníkoch a pod., tak to nik nedá do súvisu s tým,že jej mama brala HAK počas dojčenia..a si si na 1000% istá,že to nebude preto?
také štúdie sa nerobia,hádaj prečo,farmafirmy predsa nepojdu proti vlastným záujmom
lekári to núkajú...a potom majú za farmabiznis prehnaný cez ženské telo dovolenky na bahamách,v Dubaji a tam,kam sa ty za poctivé vlastné peniaze v živote nedostaneš...
takže asi tak,rozhodni sa sama

unctadorg
20. júl 2017

Su hak, ktore su vhodne popri dojceni, alebo moznost telieska. Predsa len samotne dojcenie nie ja antikoncepcia.

evittam
20. júl 2017

@barbie17 Ja som brala aj pri prvom dietati aj pri druhom-beriem doteraz, vyhovuje mi. Je to HAK s minimalnym množstvom hormonov-obsahuje len minim.mnozstvo ženského pohlavneho hormonu gestagenu. Vobec neobsahuje estrogen. Uz to nie je HAK ako pred 20-30rokmi.
A neboj do Dubaja sa určite chodi za uplne nieco ine a nie za predaj HAK.😂😂😂

ludkka0407
20. júl 2017

Aj ja beriem HAK,hned po sestonedeli som zacala a dojcim doteraz,aj ked uz pomenej☺

jallka11
20. júl 2017

ja mám kamarátky, ktoré kojili a normálne brali antikoncepciu. vraj by to nemalo škodiť ale čítala som už aj také, že doteraz sa vlastne poriadne nevie aký účinok to má na dieťa z nejakého dlhodobého hľadiska ale keď sa pýtali doktorky tak povedala, že nič nehrozí a ja mám tiež v pláne brať

janinah
20. júl 2017

Ozaj si myslíte,že "liek",ktorý má tak veľa možných nežiadúcich účinkov je bezpečný?pee ženu aj pre dieťa?
http://www.liekinfo.sk/liek-cerazette-tbl-flm-1...
v stati o dojčení /neide mi skopírovať/ je info,že tie deti boli sledované do 2,5 roka a neboli pozorované účinky na ich rast a vývoj....
no,super,sledované AŽ do 2,r5 roka a ďalej čo? v ich dospelosti čo? aspoň dievčatá by ma zaujímali a napr. ich sono vaječníkov a hormonálny profil...alebo horm. profil dievčat vstupujúcich do puberty...
nikde nie je napísané,že tieto deti sa nemôžu poškodiť,právnik by vedel vysvetliť ako šikovne sú tieto veci v letákoch formulované....
škoda sa nespozorovala...zatiaľ...resp. nič sa nedokázalo....
a tým končím,majte sa dobre a jedzte čo len chcete,hoc aj hormony....😉

evittam
20. júl 2017

@janinah Ktore lieky nemaju toľko možných nežiaducich ucinkov?! Ani jeden.....Kazdy pribalovy letak je plný možných nežiaducich ucinkov.

janinah
20. júl 2017

@evittam liek na srdce brať musíš,na zápal atb tiež,ak chceš žiť...ale berieš ich ty sama a dobrovolne..a neohrozuješ zdravie iného /v tomto prípade vlastného dieťaťa/....HAK brať musíš? to hádam nie...

stankadu
20. júl 2017

tiež som brala antikon. pri dojčení. Mám dve baby 9r. a 14r. a obe som kojila do 1. roka. Zatial sa vyvíjajú normálne, až príliš normálne, puberta jak hrom. 😀 A v dnešnej dobe je chémia všade, nikdy nevieš, na čo zomrieš. Aspom ja to tak beriem a užívam si, podla možností. 😉

evittam
21. júl 2017

@janinah Tvoj nazor ti neberiem. A nie, nic nemusis.😉 Pri žiadnom lieku nevies ake moze mat nasledky jeho užívanie z dlhodobeho aj krátkodobého hladiska. A ja som nic neohrozovala a už vôbec nie zivot a zdravie mojich deti!
Suhlasim s
@stankadu .

malasandrika
21. júl 2017

Mám Azaliu a som spokojná. Kto sa chce chrániť inak, páči sa, tabletky nie sú povinné.