Mali ste problém otehotnieť po dlhodobom užívaní HAK?

jankapetko2
25. okt 2010

ahojte ja som nová chcem sa opytat ci niekto nemal problemy otehotniet ked bral dlho antikoncepciu dakujem...?

ingicica
25. okt 2010

Ahoj Janka!Ja som 10 rokov brala antikoncepciu,a teraz chodim do centra asistovanej reprodukcie 😢

adka12
25. okt 2010

ja som brala od 17 rokov a ked som ju vysadila v 22, tak som hned na prvý krát otehotnela, nebol vôbec žiadny problém. Záleží to od ženy, nie od toho, ako dlho si brala antikoncepciu.

sisinka7
27. okt 2010

ahoj,ja som tiez brala antikoncepciu vyse 6.rokov a odvtedy nemam menstruaciu,takze beham po vysetreniach kde je problem...

neliq
27. okt 2010

Ahoj, ja som brala antikoncepciu 9 rokov a odvtedy som mala problémy s menštruáciou. Nakoniec to dopadlo tak, že sme chodili do Heliosu do MT a teraz čakáme vytúžené baby. Inak vraj mám polycystické vaječníky, ale ja si skôr myslím, že na tom mala podiel antikoncepcia 🙂

zanulienka
27. okt 2010

ahoj,ja som tiez brala od svojich 17 rokov.z otehotnenim som nemala ziadny problem skor naopak...som pllodna jak jablon.tiez si myslim,ze to zalezi od organizmu zeny ak tazko otehotnie

katecameron
27. okt 2010

ja osobne nemam skusenosti pretoze som si povedala kym nebudem mat aspon1dieta tak antikonc.sa ani nedotknem pretoze som mala kamaratku velmi velmi dobru ktora dlhodobo uzivala antik.a mala problem otehotniet nakoniec po 3rokoch snazenia sa im narodil syncek a po roku dievcatko 😉 ktore mimochodom ani neplanovali a neverili ze budu mat este niekedy 2dietatko a este mam kamosku byvalu spoluziacku 5rokov uzivala antik.a mali obrovsky problem s babom 7rokov sa trapili kym pomocou AR nakoniec porodila zdraveho chlapceka takze moje skusenosti z okolia hovoria pre mna za vsetko

medyna
27. okt 2010

ahoj, ja som brala antikoncepciu od 17 rokov, az do min. roka, s mensimi prestavkami. Na babo sme po vysadeni cakali tak cca. 5 mesiacov /a to sme sa nejako intenzivne nesnazili 😉 /. Je to fakt velmi individualne, podla mna na to antikoncepcia nema velky vplyv.

dara76
27. okt 2010

ja som brala 5 rokov antikoncepciu a po vysadeni som otehotnela hned na 1.x.

betina1984
27. okt 2010

Ja brala teraz naposledy HAK 2 roky, v máji som vysadila a odvtedy nemám menzes, nemám ovuláciu, nemôžem otehotnieť, mám PCO a šľak vie, čo ešte. V živote nikdy sa HAK nedotknem, radšej si budeme dávať pozor.

ba80
27. okt 2010

ja som brala 10,5 roka a po vysadeni som do 2 mesiacov otehotnela... 😉

simonka2701
27. okt 2010

ja som tiez uzivala 9rokov a po vysadeni hned som otehotnela do 3mesiacov. ziaden problem 🙂

weronyca
27. okt 2010

Ja som otehotnela aj cez HAK, do 5mes.som potratila.. odvtedy som proti ..teraz mam nadherneho zdraveho cloviecika

littledevil
27. okt 2010

Po vysadení antikoncepcie som do mesiaca otehotnela. 😉

nathali
27. okt 2010

ja som brala anitkoncepsiu 5 rok a uz rok a pol sa snazime o babo a stale nic
prestala som aj menstruovat a bez liekov mi ms nepride vobec takze som na inekciach a hormonalnych liekoch ☹ neviem ci to sposobila antikoncepcia ale ked sa nam nepodari oteh. este tento rok tak nas ten buduci caka ISCI ☹

erickaa
27. okt 2010

ja som brala HAK 10 rokov a teraz sa snažíme o bábo 7 mesiacov. Ale mám polycystické vaječníky, takže problém je tam, len som o ňom nevedela..Antikoncepcia mi vlastne uchránila vaječníky, aby sa "netrápili". Ak sa bábo podarí, určite sa k antikoncepcii vrátim, lebo tak, či tak by som musela byť na umelých hormónoch, aby som mala cyklus 🙂

sonicka25
28. okt 2010

Ja som brala antikoncepciu ties skoro desat rokov a otehotnela som s dcerkou po troch rokoch po vysadeni(bolo to dva a pol roka potom,ako mi zistili len jeden priechodny vajcovod a aj to plny zrastov,nezabudnem na slova lekara
"Ak ostanete tehotna tak mate vysoku sancu na mimomaternicove tehotenstvo!"
Nastastie sa tak nestalo.
Po porode som kratko brala Cerazette(davaju ich tu matkam pocas kojenia)asi len dva mesiace a po vysadeni sme sa zacali snazit-su tomu pomaly tri roky a aj ked doktor tvrdi,ze je vsetko v poriadku (okrem rizika "vajcovod")dufam,ze to znova nejakym zazrakom klapne...

Moja kamaratka nebrala cely zivot ziadnu antikoncepciu a po desiatich rokoch neostala tehotna.Nedavno jej a aj jej manzelovi robili vysetrenia(vajcovody,hormony,spermie) a nezistili absolutne nic...Pomaly zacinam verit,ze to ci sa niekomu dietatko narodi nezalezi na nejakych zdravotnych tazkostiach ale na niecom uplne inom....Mozno rozhodnutie z hora a tak trosku aj osude cloveka...



strelicia
24. jan 2011

ja som tiez kedysi davno brala HA ale uz par rokov neberiem. nedari sa nam uz 3 roky tehu. ale snad to pojde, len treba po vysadeni pockat min. pol roka az rok aby si neriskovala rozne deformacie a poruchy na dietatku. pozri si tento clanok:
vplyv HA na tehotenstvo.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=...

janinah
24. jan 2011

mám dve kolegyne,obe brali hak,potom vysadili a chceli dieťa,jedne otehotnela skoro hned,ale potratila,druhá nemôže otehotnieť a lieči sa u gyn.,ale neviem presne prečo,nevypytujem sa..ja som hak nikdy nebrala a mám 3 zdravé deti bez problémov s otehotnením

helenka333
25. jan 2011

Ja som brala HAK 5 rokov, už 5 mesiac sa snažíme o bábo, ale zatiaľ nič. Ale zase v HAK problém nevidím. S menštruáciou som mala aj predtým problémy aj teraz, a ovuláciu mám, takže sa treba len snažiť. Sestra tiež brala myslím že ešte dlhšie a po vysadení tak do 3-4 mesiacov otehotnela potom zase brala pár mesiacov a opäť vysadila a teraz je v 7 mesiaci. Je to individuálne. Mojej tete predpísali na 3 mesiace HAK na úpravu hormonov a vtedy otehotnela. Dovtedy nevedela otehotnieť a teraz má 3 krásnych synov.

veonka
25. jan 2011

Ahoj, no ja som brala antikoncepciu asi niečo cez pol roka, potom mi na preventívnej kontrole zistili na maternici myóm, čo mi doktor povedal, že v mojom veku (vtedy nejakých 22) je to veľmi neobvyklé, a že keď chcem mať deti, nech ich ám okamžite, lebo potom hrozí riziko, že ich mať nebudem môcť, alebo potratím. Plakala som ako malá, vôbec mi nevysvetlil o čo ide, ani som nevedela čo to je, len som vedela, že deti chcem.
Zo dňa na deň som antikoncepciu prestala brať. Neberiem ju už 4 a pol roka a nikdy brať nebudem. Bohužiaľ zatiaľ sa o mimi nesnažíme tak používame celých 4 a pol roka prerušovanú súlož s tým, že keď sa "prihodí" budeme mať krásne mimi a ja budem najšťastnejšia mamička na svete.
Ono je to individuálne ako to na to ktoré telo zapôsobí, ale podľa mňa to zdravé nie je hlavne ak je žena zdravá a užíva takto dlhodobo (že niekoľko rokov) a ešte aj bez páuz (niektoré ženy si oddeľujú menštruáciu tým že neurobia 7 dennú prestávku v užívaní) čo je podľa mňa už naozaj na pováženie a nečudujem sa, že to potom nejde otehotnieť. Schvaľujem akurát, keď má niekto problémy s cyklom použiť na úpravu cyklu, to je celkom fajn, ak to vydrží aj naďalej po vysadení a práve zlepší tie šance.
Som presvedčená, že nejaké negatívne dopady to na telo má, na 100% ten môj myóm bol z toho.

macocha
25. jan 2011

Mojej kolegynky dcéra (dospelá a vydatá) na HA skoro doplatila životom, dostala embóliu, našťastie stihli dobehnúť do nemocnice, inak by boli ostali dve polosiroty 😔 Lekári sa potom hnevali, že prečo jej pred predpísaním HA neurobili testy, tuším cievne, že bez nich sa to nemá vôbec povoliť...

didiana333
25. jan 2011

Ja som užívala HAK 14 rokov...kvôli nepravidelnej menštruácii a kvôli tomu,že už som nechcela tretie bábo.Nemala som pri užívaní žiadne problémy,ale v poslednom roku užívania som začala priberať,tak som vysadila.... 😝 a máme Erika.... 😀 😀 😀 otehotnela som hned po prvej menštruácii po vysadení.

verca3334
25. jan 2011

Ja som HAK zacala brat asi v 23-24, dovtedy som nemala ziadne problemy s menstruaciou, a ked som HAK vysadila v 31, tak som zrazu prestala mat menstruaciu a zistili mi PCO, a teraz sa uz 3 roky snazime o babo a nedari sa nam. bola som aj na laparke a zistili mi nepriechodne oba vajecniky. od vysadenia HAK musim brat lieky, aby som vobec mala menstruaciu.

mircalla
25. jan 2011

Poznam zeny, co s tym problem maju....zleniveju im vajecniky, netvoria sa folikuly a tiez nemaju menzes aj mesiace.
Antikoncepcia je obrovsky biznis a neviem, ci vobec nejaky lekar na toto upozorni, asi tazko. Na letaku o tom nie je ani zmienka.
Cize odpoved na tvoju otazku: problem mat zena nemusi ale moze a niektore aj maju...osobne poznam styri
Ja som to brala len rok, neviem si predstavit to uzivat 10 a viac rokov

0907
29. máj 2011

Ja som brala hak 11 rokov a po vysadeni som uplne stratila menštruaciu a to som chcela otehotniet,teraz chodim po lekaroch ale zatial my nevedia pomôct .Mam znižene endometrium stratila som hormon .Keby som vedela ake problemy ma čakaju tak ju v živote neberiem.Mame 12 ročneho syna a konečne sme chceli druhe tešili sme sa a namiesto toho sa teraz bojime či vôbec ešte jedno budeme mat .

skeptik
29. máj 2011

To nema nic spolocne s antikoncepciou, prave naopak. PCO je najcastejsia hormonalna porucha u zien v reproduktivnom veku - prejavuje sa uz v puberte, ale naplno cca po20. roku veku. Pokial zena uziva antikoncepciu - PCO sa neprejavuje, de fakto potlaca symptomy, akonahle ju vysadi tak podla zavaznosti syndromu sa cykly postupne predlzuju, dokonca nemusi dojst k ani jednemu cyklu.
Dokonca sa odporuca u tychto zien pri zelani otehotnenia brat antikoncepciu 3 mesiace, a potom sa hned snazit dalsi cyklus otehotniet kym sa znovu PCO neprejavi.

Takze nie antikoncepcia sposobi tieto problemy, ale naopak ich upravuje.

katarina104
29. máj 2011

po vysadení hak, môžeš mať problémy s hlienom,,, a tým problém aj otehotnieť 😔

janine6623
30. máj 2011

Ja som brala tiež skoro 9 rokov a uz by som v zivote nebrala. Mám z nej spomalené vaječníky. Výsledky na všetky hormony mám v poriadku a aj tak neviem otehotnieť. A už sa snazím aj na prírodnej báze aj na stimulovaní a aj tak nič. Tiež som velmi neštastná.

bambi2
30. máj 2011

ja som tiez kedysi brala HAK ale nastastie nie dlho... myslim, ze som vtedy bola aj trosku naivna... dnes uz farm. priemyslu neverim, ani doktorom ( cest vynimakam!!) a odvtedy, co som si robila detox, som asi mesiac nato otehotnela...HAK by som nebrala nikdy viac v zivote!!!!! je to len cisty biznis a ktovie aku "sarapatu" ta chemia v tele zanecha po tie roky... myslim, ze chemia nema v tele co hladat. radsej si davat pozor ako si dokalicit zdravie... 🙂 ved by to bol zazrak, keby "chemia" robila zazraky... skor zanecha viac skody ako uzitku... inak si to predstavit naozaj neviem...

bobocka
30. máj 2011

vacsinou maju kocky zlu skusenost.ja som brala od mojich 17-18 a prestala som brat v 26.medzi tym som mala jednu 7mesacnu pauzu a asi 2-3x mesacnu.ono sa ma raz do roka vynechat mesiac,aby sa telo zas precistilo a dalo do poriadku.aspon ten jeden mesiac nech je bez.no ja som mala vzdy pocit,ze budem mat problem otehotniet,tak som si v 26 4 mesaice po svadbe povedalaz,e si spravim test fertility.radsej nech dopredu viem,ze som ok.no a ten test sa moze robit az vtedy ked je zena min 3 mesiace bez hak.na treti menzes od vynechania hak.tak som si nakupila ovulacne papieriky(kedze kondomy s muzom neradi riesime) a sledovala som si ovu dni a vtedy sme mali post.prvy menzes prisiel,druhy tiez a ked som si na ten treti chcela ten test fertility spravit,tak uz neprisiel a cakali sme maleho 🙂 .tazke ja som brala hak pomerne dlho(triregol,trinordiol),po vysadeni som si davala riaden pozor a aj tak mam doma krasneho zdraveho synceka 🙂 no od jeho narodenia som hak nebrala a po pravde sa do toho ani nezeniem.je dost mozne,ze uz nikdy brat ani nebudem.nie som tym moc nadsena.nie je to totalne zle,ale da sa chranit aj inak.