Ľutujete sterilizáciu?

21. máj 2023

Ahojte, tie ktoré ste podstúpili tento zákrok, ľutujete ho odstupom času, alebo vôbec? Mali ste po ňom nejaké problémy? Či si teraz len užívate plnohodnotný sex a vidíte odstupom času výhodu, že ste to podstúpili? Menzes ako?
Ja som bola presvedčená, že to po 3.pôrode chcem, ale začínam mať pochybnosti a celkom sa aj bojím, aby som nemala nejaké problémy, hormonálne výkyvy nálad, a čo ak budem chcieť aj 4.bábo o pár rokov.

veveronicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lublub
21. máj 2023

Neľutujem...žiadne zmeny..prečo by mal by menzes aj hormonálne zmeny byť iné? S hormónmi a cyklom to nemá nič spolocne

guiseppinka
21. máj 2023

Suhlasim s @lublub ved nevyberaju vajecniky, iba prerusia vajcovody (ale radsej ich vybrat cele, tam by to malo byt 100%). Ak by si chcela v buducnosti babo, tak umele oplodnenie...

doriiis
21. máj 2023

Ja sa chystám takto o rok🙂

autor
21. máj 2023

@veveronicka keby som mohla riesit normalnu antiku, neuvazujem o sterilizacii, logicky 🤷🏼‍♀️
@lublub toto ma ukludnilo
@guiseppinka dakujem za ukludnenie
@doriiis ja ked uz, tak teraz hned po porode.

kluska
21. máj 2023

pokial si sama o tom presvedcena ok, pokial ta niekto nuti, budes lutovat

matkahelka
21. máj 2023

ty ides podstupit nieco, co vlastne ani netusis co je. v prvom rade by si si o tom mala nieco precitat, poprosit lekara o dokladne vysvetlenie. neviem si predstavit ist na zakrok, ktory ovplyvni moje dalsie fungovanie a nevediet take zakladne veci, ako ze to neovplyvnuje ani cyklus ani hormony.

autor
21. máj 2023

@kluska nikto ma nenuti, manzel uz vobec nie. Je to vec, ktora napadla mna a je to len na mne. Vzdy som chcela len 3deti, teraz ked cakam 3. asi sa obavam len toho, ze uz nikdy nebudem mat to vonave malinke klbko a bude mi to chybat.

viera77
21. máj 2023

Neľutujem. Ako žena fungujem tak ako aj predtým, deti som už neplánovala, mám už odrodené.

autor
21. máj 2023

@matkahelka je to zasah do tela a do zenskych organov, a ako ma niekto silne pms, niekto silno krvaca pri menzese, niekto porodi ako nic, niekomu pri porode praskne maternica, mozu byt ludia, ktory proste mozu reagovat aj pri tomto.

matkahelka
21. máj 2023

nie nemozu. pretoze ti vajecniky, ani maternicu nevyberaju. a to, ze ti "prepalia" vajcovody nema ziaden vplyv ani na ms, ani na hormony. to je jednoducha biologia. kazdy gynekolog ti to vysvetli. tam ide skor o tu psychiku, silu sugescie. ze uz nebudes mat dalsie dieta. i ked ivf ich mozes mat aj 10.

monuska112
21. máj 2023

mna by zaujimalo je z toho jazva? a robia to v celkovej anesteze ci ako?

matkahelka
21. máj 2023

@monuska112 ano, v celkovej, laparoskopicky. 3 mini jazvicky. asi 1cm dlzky.

jaskolka
22. máj 2023

Hormonálne zmeny mat nebudeš, keď sa prerušia vajickovody, tak vajíčko bude dozrievat, ovulácia stále bude nastávat, len proste sa nedostane k nemu spermia, keďže bude "cesta zarubana". Budeš normálne aj mať naďalej menzes, výstelka maternice tiež bude dozrievat a odlucovat sa. To je jednoduchá biológia, presne ako píše vyššie.

daniela2202
22. máj 2023

Žiadne problémy nie sú , jedine + y

autor
22. máj 2023

@daniela2202 tak presne toto som chcela pocut.
Dakujem baby, utvrdili ste ma, ze som sa dobre rozhodla.

rebrambora
22. máj 2023

Lutujem, ze som to neurobila skôr.
Mam 33.

lucinika
22. máj 2023

Ja som čítala na niektorých fórach, že pár žien malo potom problémy, väčšinou však boli pozitívne ohlasy. Nakoľko som nechcela robiť zásahy do môjho tela ani brať antikoncepciu vyriešili sme to vazektomiou u manžela. Na druhý deň normálne fungoval, šiel do práce. Ak by ste chceli náhodou ďalšie dieťa, spermie sa dajú zamraziť.

mravenek
AMBASÁDORKA
22. máj 2023

Žiadne problémy 😉 rozhodnutie určite neľutujem.

sylvia217
22. máj 2023

@monuska112 mne teraz nedávno robili..
Malá jedna jazva a druha išla cez pupok takže, tuto ani nevidno..

zoeeoz
22. máj 2023

Malinke vonave klbko boze toto aj mne beha po rozume..mam len teliesko a aj tak mi je smutno :D

iriska13
22. máj 2023

...mám už pár rokov a absolútne žiadne problémy a lepšie som ani nemohla urobiť😉

pbra40
22. máj 2023

Mam a pochvalujem si. Ja si odvtedy viac uzivam sex. Predtym pocitanie v hlave, ci plodne alebo neplodne, stres ci tabletky dobre zaberu, z tabletiek ovplyvnena chut (negativne). Teraz ked viem, ze sa nic nestane, tak ziadne obmedzenia.

mia_von_prag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vulka
22. máj 2023

Podstúpila som pred 11 rokmi a neľutujem. Nepostihli ma žiadne z tých problémov, ktoré spomínaš. A v posteli si to užívame kedy chceme a bez obmedzení 🙂

nicole1993
22. máj 2023

Najlepšie rozhodnutie sice dost skoro v 26.rokoch a dost ma odhovarali este aj tesne pred zakrokom sestricky. Ja som uz po zakroku 3-4 hodky tušim isla aj domov vobec som nic necitila. 🙂

majjka136
22. máj 2023

@zoeeoz a pociťujete nejaké zmeny? Nálady, hmotnosť?

kikusha
22. máj 2023

Ja nelutujem. Po druhom cisarskom mi rovno urobili sterilizaciu. Mam 37 rokov, tretie sme uz neplanovali a aj z moznych komplikacii mi bolo odporucene si dat spravit. Preslo 9 mesiacov a ziadne zmeny som nepostrehla 😉

katuskacicuska
22. máj 2023

📍pripnem sa do diskusie, tiež to budem riešiť po treťom cisarskom

adara777
22. máj 2023

Toto je mechanická vec, nemá to nič s hormónmi 🙈. Prerušia iba vajcovody nie vaječníky. Hormóny a vajíčka sa tvoria vo vaječníkoch. Vajcovody sú len cesta do maternice. Normálne budeš mať ovu aj ms, len sa vajíčko so spermiami nestretne, tak neotehotnieš. To je celé... A či to budeš ľutovať, netuším 🤷‍♀️. Ak by si chcela ďalšie dieťa jedine umelé oplodnenie a celé si hradíš, práve kvôli sterilizacii. Ak máš detí dosť, môžeš to podstúpiť.