Liečba cyklu pomocou hormonálnej antikoncepcie

nawara
23. sep 2014

Ahojte. viem,že tato otazka tu už bola rozoberana viac krat, ale chcem sa opýtať, či nema niekto podobný problem ako ja. Celý život mávam velmi, velmi nepravidelný cyklus. Niekedy mi menzes nepride ani cely rok. Na svoje vyžiadanie som minuly rok vysadila HAK a ked mi menzes zase neprisiel 6 mesiacov ( styk sme mali chraneny), tak som sla opäť k doktorovi. Ten ma poslal na endokrinologiu. Tam mi zistili nejaky problem so štítnou žlazou, čo moj gynekolog povedal, že by nemalo braniť v otehotnení. Ale predpisal mi zase HAK na 3 mesiace vraj aby bol cyklus aspon chvilu a ked budem rozhodnuta, že ideme skusať dieťa, mam sa objednať. Tabletky som už dobrala a vcera sme maly 1 krat styk na ostro 🙂 . K doktorovi idem o mesiac. Len sa chcem opýtať, či mal niekto podobny problem a podarilo sa mu otehotnieť, lebo začinam mať strach či sa mi to vobec podari. Dakujem za prispevky 🙂

luna11
23. sep 2014

Ahoj, ja som z toho isteho dovodu zacala brat HAK, ale musim teraz o sebe povedat, ze som bola blba. jednak som v danej dobe ani este nechcela otehotniet a ak si o tom precitas odborne veci ci uz na nete alebo v odbornej tlaci, tak zistis, ze je to totalna hlupost. to, ze nemas menstruaciu resp. to ze je nepravidelna samo o sebe nie je prekazkou otehoteniu. podstatna v cykle je ovulacia. To, ze sa HAK takto "preventivne" predpisuje je len dosledok lobby farma firiem. Odborne studie (nezaplatene farma firmami) a mnohi lekari tvrdia prave opak, a to, ze HAK sa odporuca urcitu dobu pred otehotnenim vobec nebrat. ja som ju nebrala 3 roky pred otehotnenim a po troch rokoch ked sme to skusili, to vyslo hned na prvykrat. a cyklus som mala stale nepravidelny... za cely cas co som HAK brala (cca 7 rokov s prestavkami) sa cyklus nenapravil.

evelynka85
23. sep 2014

Ahoj,nemam sice taky problem ako si opisovala...len ma zaraza pristup gynekologov...namiesto toho, aby vysvetlili cloveku ako spozna plodne dni, tak predpisu HAK, ktory nici zdravie zeny, bez toho, aby ju o tom informoval...Vela stastia k otehotneniu. Pozri si bilingovu metodu a symtotermalnu...A hlavne sa tes z kazdeho dietatka..🙂 zdravysex.sk

nawara
autor
24. sep 2014

Dakujem damy. Tak teda sexu zdar! 🙂

majka992
9. okt 2014

ja mám teraz ten istý problem... pred 11 mesiacmi som vysadila HAK a odvtedy som nemala menštruaciu...gynekologička ma poslala k endokrinologičke a tá mi povedala že všetko mam v poriadku len trochu zvýšený testosteron... samozrejme že gynekologička mi hned chcela predpísať HAK alebo dat vyvolávačku ale to som odmietla...už nikdy nechcem HAK ani vidiet...aj HAK aj vyvolavačka je len priame zasahovanie do tela umelímy hormonamy...telo by sa malo naštartovat na menštruaciu samo alebo dopomoct tomu stravou , pohybom alebo nejakými prírodnými liekmy...to je moj názor...11 mesiacov mám sex bez ochrany a tehotná niesom...

nawara
autor
9. okt 2014

A myslis ze netreba aspon nejake hormony? Ja si myslil,ze jem velmi zdravo. Cvicim skoro 5krat do tyzdna. Je to sice iba prvy mesiac co mame sex bez ochrany,samozrejme bez uspechu ale neviem kedy zistit plodne dni a ci ich vobec mam... zacala som si merat bazalnu teplotu ale zatial sa nijak nemeni. O tyzden idem ku gynekologovi tak som zvedava co navrhne. Je to celkom normalny chlap