Krvácanie z vysadenia antikoncepcie

5. mar 2023

Ahojte začala som prvý krát brať antikoncepciu beriem ju zatiaľ pár dní kvôli cyste a keďže nemám s týmto skúsenosti zaujíma ma že to krvácanie z vynechania počas tých 7 dní keď sa antika neberie je vlastne menštruácia? A teda keď dostanem to krvácanie napríklad 2 dní po vysadení tak už potom nedostanem zas menštruáciu v deň keď by som mala mať? Vlastne to krvácanie z vynechania je menzes? Ďakujem lebo ja tomu nechápem.

joannita
5. mar 2023

Nie nieje to menzes. Vela bab si mysli ze je to menzes, ale nieje. Je to len krvacanie z dovodu poklesu hormonov (vysadenia Hak na tych par dni)
Pocas brania Hak nemas menzes, nemas ovulaciu (takze nemas mat z coho menzes), nepracuju ti vajecniky, len si ticho spinkaju a scvrkavaju sa v naplodnejsom obdobi zeny.

autor
5. mar 2023

@joannita aha takže vlastne to krvácanie z vysadenia je jediné krvácanie ktoré počas brania HAK budem mať?

autor
5. mar 2023

@joannita a keď HAK vysadim úplne tak sa menzes zas vráti

zuzanockamt
5. mar 2023

Áno, dostaneš krvácanie v čase pauzy, môže byť kratšie, slabšie ako klasická menštruácia. Dokonca ani nemusí nastať. Nie je to klasická menštruácia, lebo neodchádza neoplodnené vajíčko.
Po vysadení HAK ti zase nabehne tvoj bežný cyklus.

autor
5. mar 2023

@zuzanockamt ďakujem tak už tomu chápem teda vlastne počas užívania budem mať len to krvácanie z vysadenia a nie aj menštruáciu . Ďakujem 🙂

joannita
5. mar 2023

Ano to bude jedine krvacanie a ked vysadis hak uplne, tak ti nabehne klasicky menzes.
Urcite uvidis aj rozdiely v krvi, ked mas menzes, vidis tam kusky sliznice a ked len krvacas pocas Hak, tak je to jasna, cista hladka krv

veronikaszabova
5. mar 2023

@joannita ja som behom uzivania HAK mala aj kusky sliznice, nie len krv. A to som ju brala roky rokuce.

joannita
5. mar 2023

@veronikaszabova ok tak ty si mala. Ale menzes to na 100% nebol.

veronikaszabova
5. mar 2023

@joannita ved ja nevravim, ze to je klasicky menzes. Ja som reagovala na ""Urcite uvidis aj rozdiely v krvi, ked mas menzes, vidis tam kusky sliznice a ked len krvacas pocas Hak, tak je to jasna, cista hladka krv""

joannita
5. mar 2023

@veronikaszabova ok
Drviva vacsina bab ma pocas hak len take hladke krvacanie, je to logicke, kedze vystelka maternice (sliznica) sa nema preco tvorit kedze nedochadza k ovulacii a oplodnene vajicko sa nemusi nikam zavrtavat a tym padom sa nema ani co odlupovat.
Preto je to zaujimave ze tebe sa tvorila sliznica, ale kazdy sme iny...

zuzanockamt
5. mar 2023

Áno, presne tak. Prvé tri mesiace sa môže vyskytnúť aj špinenie počas tých 21 dní, kým si telo zvykne.

zuzanockamt
5. mar 2023

@joannita Počas užívania HAK odchádza aj sliznica.

joannita
5. mar 2023

@zuzanockamt je to mozne ze trocha, aj ked ja som za tych 10rokov postrehla len hladku krv.
Urcite ale neporivnatelne menej

zuzanockamt
5. mar 2023

@joannita Ja som HAK užívala dlho a menštruácia bola podobná tej, ktorú som mávala bez tabletiek. Len bez bolesti a menej intenzívne krvácanie.

veronikaszabova
5. mar 2023

@zuzanockamt u mne tiez tak.

pupava36
Autor odpoveď zmazal
Zobraz