Keď bolia prsia.. čo robiť?

lucka127
4. apr 2011

☹ babenky uz tyzden ma tak strasne bolia prsia a ja neviem kde to viazne..pouzivame s manzelom antikoncepciu tak tehotenstvo vylucujem,mame dve deticky ale nikdy predtym som tento problem nemala..co robit?

ikke
4. apr 2011

@lucka127 predsalen otestovat, ziadna antikoncepcia nie je stopercentna... ak bude negativny a stale ti bude meskat ms, obrat sa na gynekologa; celkom laicky by som tipovala, ze za tym budu hormony

lucka127
autor
5. apr 2011

no pekne..tak to dopadlo takto dnes som prisla z gyndy ...povedala ze hormony.. spravila som test a hadajte co pozitivny...pharmatex neodporucam

ela2710
5. apr 2011

@lucka127 tam nejde len o tu tvoju antikoncepciu - antikoncepcie su vsetky len 99%-tne stale je tam moznost otehotniet, ja som mala v nemocnici dve kamosky co otehotneli pocas antikoncepcie 🙂

sirinka
5. apr 2011

@lucka127 no na pharmatex by som sa ja veru nespoliehala... 😅
a gratulujem k tehu... 😵

lucka127
autor
5. apr 2011

no dakujem..som dost zaskocena na tom Pfarmatexe sme ficaliu skoror rok toto som fakt necakala,mam uz dve deticky a mesiac som SZCO..tak som uz dozivnostnikovala 😀
Je to v tahu neviem co potom ked asi ziadnu antikoncepciu nemozem tabletky mam zakazane a tento pharmatex jediny bol takym dobrym riesenim..pfff ☹

sirinka
5. apr 2011

@lucka127 ved aj ja rozmyslam, lebo hormonom sa chcem vyhnut a sterilizacii tiez...najskor asi skusim medenu danu...

lucka127
autor
5. apr 2011

to je to teliesko?
kamoska od nas otehotnela aj s nim..a pani ma uz 35 rokov a to dietatko bolo stvrte tak dost haluz..preto som si to ja nedavala, -nespolahlive..a ked som testovala dost drahe tablety prvy mesiac dobre a dalsie tri som lietala od cievneho po kardio,co mi rozbili cely organizmus a skoncila som na alergo kde mi aj cievny aj alergolog zakazal akekolvek antikoncepcne tablety..tak som skusala vag.kruzok po dvoch tyzdnoch alergia ako svina tak asik tak.. 😒

sirinka
5. apr 2011

@lucka127 http://rodicovstvo.wordpress.com/antikoncepcia/...
ja poznam dost zien, co danu maju - mali ale ani jednu tehulku...snad nebudem prva 😝 mozno treba nakombinovat danu a nejaky spermicid ako je ten pharamtex...

lucka127
autor
5. apr 2011

@sirinka no hadam veru enbudes u nas su hned dve🙂)
jedna sa snimi sudila a zaplatili jej ako odskodne UPT a druha si abbatko nechala 😖 tak nichst moc..ja neviem okolo mna len prejdu trenky a som vtom..asi to mam dedicne ci co 😕

sirinka
5. apr 2011

@lucka127 tak uz su dve zo sto...ostatne statisticky musia zabrat hehe...

lucka127
autor
6. apr 2011

noo tak prajem aby si bola v tej devedesiatke🙂)

sorciera24
6. apr 2011

@lucka127 no, na danu tiez som nepocula moc chvaly, moja kamoska tiez s nou otehotnela, nastastie babo si nechala, kedze aj tak planovali do roka....a co tak skusit kondomy?....a s niecim skombinovat, ak im neveris...ci?

lucka127
autor
6. apr 2011

@sorciera24
😀 s tym to neni ono,inak gumy tiez nemaju daku slavnu ochranu podla tych statistik🙂)
nechapem preco nevymyslia daco pre chlapov..mi vynosime, rodime este aj chranit sa musime...a je to v pazi..chlop zivot pericko

sorciera24
6. apr 2011

@lucka127 vsetko je o zvyku.....ja len, ze tiez neuznavam HAK a ine mi nic nepride take spolahlive a vhodne.....my sme uz roky na kondomoch a mame len 1 planovane dieta, moji rodiacia detto.....ja len, ze da sa to skombinovat, ak xces amt istotu uplnu... napr. kondom+prerusit...alebo tak....viac nehormonalnych metod ti da istotu...ja viem, je to na kazdom.....ale na vsetko sa da zvyknut 😉

mimuska1
6. apr 2011

@lucka127
ahoj, mna tiez bolievaju prsia,je to az taka neznesitelna bolest,a robi mi to zvycajne ked mam dostat menzes

lucka127
autor
6. apr 2011

@mimuska1

mimi..moj koren problemu bol babatko..doktorka ze hormonalne zmeny vekom,ale nedalo mi to tak som si kupila 😀 tehotensky a zaziarili dve ciarocky..

lucka127
autor
6. apr 2011

@sorciera24
to mas pravdu zvyk, uff no teraz rok na to mysliet nemusim a potom sa uvidi🙂)

sorciera24
6. apr 2011

@lucka127 jasne....mas este cas, mozno za rok nieco vymyslia aj pre chlapov 😀

mimuska1
6. apr 2011

@lucka127
no mam teraz menzes, tak hadam tehotna nejsom... 🙂 zatial nam staci jedno zlatiiiiicko co mame doma 😉

lucka127
autor
16. apr 2011

@mimuska1
mne doporucilala mastodion na tri mesiace, vraj to upravi tieto bolesti s prsiami ,skoda ze som si ho kupila prv ako test:(zbytocne bvyhodene korunky,ale skus ten malo by tio to upravit tie bolesti

redangel32
16. apr 2011

Ahojte. Citam tuto temu a idem sa podelit s mojou skusenostou. Pretoze prave pred tyzdnom som riesila podobny problem. 😉 Nakolko beriem HAK a musela som ju brat dva mesiace v kuse sa mi zrejme nabural moj hormonalny cyklus. Tablety som vysadila o 10dni skor,pretoze sme cestovali a nechcela som sa s tym trapit. Ak nezoberiem jednu tabletu tak menstruaciu mam o dva dni. No lenze teraz neprichadzala. Treti den po vynechani sme mali s priatelom nechraneny sex. Takze uz som sa videla tehotna. 😠 (mam tri deti a na 4te sa uz necitim) Tri tyzdne a nic. Kupila som si tehu test a opakovala 2x. NIC-negativny. Isla som k dr. ta mi robila tehu test (nezijem na svk takze gyndos nehrozi) a tiez negativny. Nato ma zacali boliet prsia,takze moja psychika rozhodena,sny som mala kadejake...no proste nocna mora. Takze opat 4ty test a negativ. DR.odporucila brat lieky, v com pokracujem. Ak by som bola tehu tak po mesiaci by vysledok uz musel byt pozitivny nie? 😕 Premyslam o sterilizacii,no dr. vravela,ze som este mlada 😀 😀 36r. Vraj aj na to mozem otehotniet. Doporucila teliesko (danu) 😀 😀 , ved aj na to mozem otehotniet, no nie? Nic nie je 100%.
Pri starsiom synovi som nebrala HAk a prsia ma neskutocne boleli...proste "normalny" sprievodny jav u mna. Prisla som na gyndu a dr.,ze som tehu. SKoro ma tam vystrelo. Tolko moje skusenosti 😉

lucka127
autor
9. máj 2011

@redangel32
pockaj teraz som sa v tom stratila 🙂
tak si tehu ci niesi?
Je mi zvlastne ze ti nenavrhli podviazanie vajecnikov, pretoze to nezavisi len od veku kamoska ma 25 a urobili jej to pri tretom dietati rovno na cisarskom, dokonca bezplatne podmienka na bezplatnu je mat tri deti hadam ak si dobre pamatam..

redangel32
9. máj 2011

@lucka127 heh nie som tehu. Ja zijem v zahranici a uprimne poviem,ze ma to ani nenapadlo, v takom katolickom state sa opytat na sterilizaciu. Az teraz ked som mala ten problem,ze mi meskala mrcha. Tak som sa informovala. Tiez by mi to tu spravili.