Kauza Diane-35

ivusaa
13. feb 2013

Ahojte 🙂 chcela som sa spýtať čo si myslíte o tejto kauze, ktorá prepukla vo Francúzsku. Beriete tieto ANT tabletky ??? Aké máte s nimi skúsenosti ??? Beriete ich dlhodobo ??? Myslíte si, že môže ísť aj o neopatrných lekárov, ktoré na svoje pacientky nedávali pozor a neupozornili ich na možné dôsledky ????
Vopred ďakujem za odpovede 🙂

jania023
13. feb 2013

@ivusaa ja som ich brala a bola som spokojna..chystala som sa znovu na nu ale asi to uz nepojde 😠

ivusaa
autor
13. feb 2013

preco ??? kvoli tomu co sa hovori v telke a novinach ???

snopkulka
13. feb 2013

Ahoj, ja som ich brala cca 2-3 roky kvôli veľmi problémovej pleti. Začala som ich užívať, keď som mala 15 rokov. Vážila som vtedy okolo 56 kg, po 4 mesiacoch ich užívania som bola naliata ako balón a váha ukazovala neuveriteľných 64 kg!!!!! Len vtedy som bohužiaľ nevedela, že to môže byť tými liekmi 😔 Čo sa týka pleti, hodne sa mi zlepšila, ale už by som takto neriskovala... tej kauze verím, už dávnejšie som čítala, že sú škodlivé, ale až teraz to vypuklo v takej miere a veľa sa o tom píše 😕

zuzulica
13. feb 2013

@ivusaa Ja som brala, ale len asi rok, potom mi ich vymenila, lebo že to nieje na dlhodobé užívanie, inak nijaké problémy som nemala. Až potom som dlho užívala iné a kvôli nálezu na prsníku mi bolo odporučené HAK neužívať vôbec a veru je to hnusoba, nález na prsníku je odvtedy lepší a asi rok a pol trvalo kým sa mi cyklus ako tak dostal do normálu. Po pôrode budem určite riešiť inú ako hormonálnu antikoncepciu...

veja79
13. feb 2013

Ahoj, no ja ich beriem nie kôli antikoncepcii ale na odporučenie endokrynologa 3 mesiace. Ešte 3 mám brať a potom prísť na kontrolu ale predpoklad je že ich budem brať aspoň rok. Pred predpisom sa gynekolog istil odporučením od kardiologa a arytmologa plus plucneho...Testy na zrážanlivosť ale nerobil...Tiež mám strach ale verím dr a určite ich nebudem brať dlhodobo, bola som poučená. Podľa mojich vedomostí ale takmer všetky HAK môžu sposobiť za istých predpokladov problémy ako Diane...Rovnako aj iné hormonálne lieky ktoré nie sú HAK a používajú sa pri liečbe v rovnakých prípadoch ako Diane... Tak kto potrebuje liečbu inú šancu nemá len sa sledovať a poznať príznaky kedy utekať k dr...

ivusaa
autor
13. feb 2013

SNOPKULKA : Ale veď nie je každá antikoncepcia škodlivá ???? A až tak dlho ??? Lekár ťa neupozornil na riziká alebo nežiaduce účinky ??? Po vysadení Diane sa ti pleť zhoršila alebo zostala zdravá???? A ženy trpeli aj predtým trombofýliou pri užívaní HAK, ak sa rieši Diane 35 možno by sa mali aj ďalšie prípravky...

ivusaa
autor
13. feb 2013

@veja79 : Keď môžem vedieť, kvôli čomu ti ich predpísal endokrynológ ? A keď sa objavila ta kauza nebola si za svojim lekárom aby ti tabletky vymenil ??? Neobjavili sa u teba nejaké vedľajšie účinky ???

sorciera24
13. feb 2013

@ivusaa kazdy si za svoje zdravie nesieme zodpovednost, lekarov teda uz neberiem vazne (keby som brala, tak som mozno aj mrtva...)......HAk by som do ust nevzala....zaidnu...staci si precitat pribalovy letak......po precitani tolkych nez. ucinkov by mi muselo s prepacenim sibat, aby som dobrovolne nieco take dala do ust.... 😔

mirka1611
13. feb 2013

ja si myslim ze kazda antikoncepcia škodí - AK ju dostane pacientka s predispozíciou na nežiadúce účinky. Ja som Diane brala dlho - cca 6 rokov s pauzou 1 rok , nič mi nie je , nezmenila sa mi ani váha, pečenové testy ukážkovo v poriadku, pleť krásna... ALE lekár sa ma pýtal na kopu vecí predtým než mu dal antikoncepciu - komplet na zdravotný stav, na zdravotný stav mojich rodičov a starých rodičov, či máme v rodine srdcové ochorenia, krčove žily, onko ochorenia, proste všetko.... v tom je asi rozdiel, ze nie pre kazdeho je tá konkrétna antikoncepcia vhodná. A ak ju len tak daju hocikomu tak jasné ze sa vyskytnú aj nežiaduce učinky...

ivusaa
autor
13. feb 2013

@sorciera24 suhlasim ale viem aj o ženách, u ktorých bolo hak jedno z najlepších riešení zdravotných problémov napr. mali cysty a hak ich vysušila......ak je výsledok lepší než veľkosť rizika nestojí to za pokus ???

sorciera24
13. feb 2013

@ivusaa skor som myslela typy zien, kt. ju beru na akne, proti otehotneniu a pod. (ak ide o zachranu zivota, je to ina vec.....lebo sa to ani dlhodobo neberie....hlavne ak sa vyskusala ina liecba a naozaj je toto posledne mozne riesenie, ok...)....ale ako vravim, dobrovolne, nikdy!

natasjajane
13. feb 2013

mala som podobný problém ako @snopkulka. Brala som ich na VŠ, dovtedy moja váha neprekročila 50 kg. Po 3-mesačnom užívaní som v priebehu necelého roka vyskočila s váhou na 65 kg. A drží sa ma to doteraz. Totálne mi to narobilo šarapatu s hormonálnou rovnováhou. Pekná pleť vydržala tiež len pár mesiacov. Ľutujem okamih, keď som presvedčila lekára nech mi ich predpíše :(

janinah
13. feb 2013

@snopkulka tvojho vtedajšieho lekára by som natiahla na dereš,do mladého organizmu také svinstvo napchať 😠

@sorciera24 súhlasím,treba používať zdravý rozum a neskočiť na všetko,čo lekár nariadi,riziko predsa nesie žena a nie lekár,on len receptík napíše,ona možno aj zle dopadne 😒

ivusaa
autor
13. feb 2013

@mirka1611 Máš potom úžasného lekára 🙂 🙂 A všimla som si minulý čas..už tie tabletky neberieš ???? Kvôli kauze alebo uz len proste nemáš záujem o hak ??

dadushka007
13. feb 2013

ja som brala tiez diane dlhodobo, mozno aj 10 rokov s par prestavkami, brala som kvoli pleti. vzdy po vysadeni, sa mi plet strasne zhorsila, tak som vzdy v zufalstve zacala brat znova. uz by som ju viac nebrala, treba plet riesit inym sposobom ako s HAK, kedze som bola ukazkovy priklad, ako po vysadeni sa plet zblazni a kazdy por sa mi zaniesol. ked som potom chcela otehotniet, trvalo mi 3 mesiace dokedy som dostala menstruaciu. proti otehotneniu by som uz tiez hladala ine riesenie, ako HAK. tot moja skusenost....

amouramour
13. feb 2013

ano ano HAK je najhorsia na svete...radsej prerusovana a kotit jedno dieta za druhym🙂nik sa nezamysli, ci si mila pacientka riziko neziaducich ucinkov nezvysovala dobrovolne sama...su aj vacsie svinstva...inak tusite presne co jete, dychate?🙂pri vsetkom treba byt opatrni HAK toboz, ale myslim, ze kto ich bere pod kontrolou lekara, pravidelne chodi na prehliadky, testy a dodrziava urcite zasady...tak ten na jej uzivanie velmi pravdepodobne neumrie alebo nebude mat vazne poskodene zdravie...

ivusaa
autor
13. feb 2013

@dadushka007 nerozmýšľala si and výmenou diane ak si mala takéto problémy ??? alebo ti lekár nenavrhol iné riešenie ???

ivusaa
autor
13. feb 2013

Ináč....viem že hak je na predpis ale nestretli ste sa s lekárňami, ktoré by Diane 35 predávali len tak...nie pre vlastné potreby 🙂 netreba názov len by ma zaujímalo či sa aspoň v lekárňach zaujímajú o zdravie ľudí alebo im je to putna ... 🙂

sorciera24
13. feb 2013

@amouramour jasne......tolko rozumnych argumentov 😀 ....neberiem HAk a mam len 1 planovane dieta....nekotim ich jedno za druhym (ako keby ine metody neexistovali...)

amouramour
13. feb 2013

@sorciera24 ano pretoze tie tvoje sa zakladaju ked tak na bulvarnych clankoch?🙂su miliony zien, ktore nemaju ziadne neziaduce priznaky...a ano nie kazdy oblubuje kondomy a telieska su strasne bezpecne🙂))

mirka1611
13. feb 2013

@ivusaa neberiem lebo som ich po tej druhej 3-ročnej etape vysadila aby som zase vkuse nebrala HAK dlho...a ostala som tehotna hned a teraz mam 3 mesačne babo 🙂 takze preto ju neberiem 🙂

sorciera24
13. feb 2013

@amouramour ano, cize v pribalovom letaku su pre srandu kralikov 😉 mne staci moje okolie a pre mna je riziko 50:50 prilis vysoke....( a je jedno akeho nez. ucinku sa tyka)....sorry, kazdy mame svoje hodnoty, pre mna je zdravie rozhodne dolezitejsie ako pohodlnost!

olalka
13. feb 2013

brala som ich veľmi dávno. nemala som žiadne problémy s pleťou, predpísal mi ich dr. ako antikoncepciu najvhodnejšiu pre mňa. predpokladám, že bola najvhodnejšia pre všetky jeho pacientky. pribrala som, nálady... ale bola so mladá a sprostá, brala som to dva roky. cyklus sa mi nedal dokopy už nikdy (dovtedy som mala na deň presne) a dlhé roky sa mi nedarilo otehotnieť.
ale ja už som zaujatá voči každej hormonálnej antikoncepcii, pre mňa -nikdy viac...

dadushka007
13. feb 2013

@ivusaa ked mi lekarka predpisala inu HAK, tak sa mi hned vzdy zhorsila plet. ked som chcela otehotniet a definitivne som ju vysadila, tak sa mi plet zblaznila, pocas tehotenstva hroza a po porode som sa hanbila aj vychadzat z domu, take strasne akne som mala....a to som dufala, ze po porode budem mat konecne krasnu plet 😠

janinah
13. feb 2013

@amouramour bohužiaľ kopa zdrav. problémov /aj roky po dobratí hak/ môže s hak súvisieť,ale nik sa nenamáha taký výskum robiť,kto aj by ho robil?hádam farma firmy,ktoré vďaka hak bohatnú? mne osobne je jedno,že ženy toto doslova svinstvo jedia,pokiaľ to nie som ja alebo moja dcéra,ale o škodlivosti hak budem písať dookola s nádejou,že možno sa aspoň jedna" hakuľa"zamyslí a hodí hak do koša...nie je to len môj názor,aj lekári aj gynekologovia toto o možných neskorých následkoch mi povedali,debatovali sme o tom v pozícii dvoch zdravotníkov,nie ako lekár-pacient

amouramour
13. feb 2013

@sorciera24 takze predpokladam, ze nejes ziadne lieky?lebo napriklad aj lieky na bolesti hlavy maju neziaducich ucinkov na roman🙂
@janinah tie nazory sa roznia asi tak ako v pripade ockovania

sorciera24
13. feb 2013

@amouramour presne tak....kym nejde naozaj o nieco vazne....liek do seba nedam;)....nejaky paralen, ci ibalgin ci podobne vtakoviny som uz roky v sebe nemala..... 😉 ako vravim, dobrovolne...nehrozi!

veja79
13. feb 2013

Dámy myslím že sa táto diskusia berie iným smerom ako bolo povodne myslené, Diane nieje "obyčajná" HAK a má sa brať v opodstatnených prípadoch. Ak by bolo riziko 50 : 50 nikdy by nebola schvlálená ako liečivo...Určite má veľa vedľajších účinkov ako tak isto ako aj iné lieky má svoje riziká s ktorými treba rátať a zvážiť pre a proti
Mne pomohla pred operáciou srdca, mám arytmiu a takmer všetky príznaky zvýšeného testosternu ktorého mám + 100%, vďaka nej som som schudla za 3 mesiace 5 kg ktoré som pribrala koli nadbytku testosteronu
Mimochodom v mojom okolí nieje ani jedna dáma ktoré mala nežiaduce účinky kôli akejkoľvek HAK zato mám preveľa prípadov vážneho poškodenia zdravia vďaka "obyčajnému" acylpirínu, paralenu a ibuprofenu ktoré mnohé odporkyne HAK kľudne aj v nesúrnych prípadoch dávate svojim deťom...

ivusaa
autor
13. feb 2013

@mirka1611 gratulujem k bábu 🙂
@olalka tak lekári predpisujú mladým babám ant s vyššími dávkami hormónov čo Diane-35 je takže možno aj preto to bola pre neho prvá voľba....a vidím že máš bábo aj keď si vravela že si mala problém otehotnieť - nevplývali ti tie problémy na priebeh tehotenstva?????

olalka
13. feb 2013

@ivusaa to bábo sa narodilo po desiatich rokoch snaženia a tehotenstvo bolo vysoko rizikové, takisto toto druhé, ktoré teraz prežívam. ale to nepripisujem diane, skrátka ja som voči akejkoľvek atk už zaujatá, mala som množstvo problémov z hormónov, takže pokiaľ to nebude nevyhnutné pre moje zdravie, tak už antikoncepciu nie