Je teliesko Dana spoľahlivá antikoncepcia?

monique17
24. júl 2020

Prečítala som si tu už kopec diskusii o vnútromaternicovej antikoncepci a aj na zaklade nich som sa rozhodla pre nehormonálnu ant. . Odrádza ma však jedna dosť podstatná vec, viaceré z vás tu písali, že otehotneli aj s Danou. Moja gynekologička však tvrdi, že ak je teliesko správne zavedené tak je 100% spoľahlivé. A teraz mám dllemu, či tomu veriť alebo nie :D . Aké máte s týmto telieskom skúsenosti vy? Druhé bábo určite najbližšch 5 rokov nechceme, preto by som potrebovala niečo fakt spoľahlivé. Hormonálnej ant. by som sa chcela vyhnúť, máte teda nejaké aktuálne skúsenosti? Lebo všetky diskusie čo som si prečítala sú staršie, je teda možné , že to vtedy doktori nevedeli spravne zaviesť? Alebo je fakt dana taka nespoľahlivá? Prípadne tie čo máte Danu, spoliehate sa len na ňu ale si sledujete aj plodné a neplodné dni?

sara07
24. júl 2020

nie nie je spolahliva , ved aj v letáku máš 99% na všetku antikoncepciu

1aduliatko1
24. júl 2020

nič nie je 100%. známa akurát pár dni do zadu spomínala, že má kamošku, ktorá dokonca po 40tke otehotnela s danou

klarissa25
24. júl 2020

@sara07 to znamena ze je spolahliva na 99 percent.. To je celkom slusne nie? 😉

sara07
24. júl 2020

@1aduliatko1 no ja s anikoncepciou v 42 no hlavna vec že sa nedá prirodzene otehotoniet 😂 kecy

veronikaszabova
24. júl 2020

@monique17 mamina mala Danu a ostala tehotna. Kamoska tiez.
Neverila by som tomu.

1aduliatko1
24. júl 2020

ja som tiež rozmýšľala ale nad mirenou, no bojím sa 😀 😀

frndza
24. júl 2020

Mám ju už 3x a neotehotnela som

klarissa25
24. júl 2020

@veronikaszabova tak je to nehormonalne.. Funguje to na inom principe.. Ja keby mam ist do telieska tak jedine hormonalne..

lenka311
24. júl 2020

Moja mama mala Danu a som tu... Už 39rokov... Ale sestra cez ňu neotehotnela.. Akurát, že keď jej ju po pauze dali druhý krát, museli jej ju vybrať.. Odrazu s ňou jej telo nesúhlasilo...

elenka74
24. júl 2020

Aj ja som počula u gynekológa, ako pacientka hovorila sestričke, že je tehotná a má teliesko. Aj mužova sesternica takto otehotnela.

hettinka
24. júl 2020

Nehormonalne teliesko bráni uhniezdeniu oplodneneho vajíčka - spôsobuje vlastne potrat.
Ja som mala hormonálne Mirena, fungovalo ako malo 5 rokov, problém len prvý polrok (krvácanie, spinenie). Ale už ho nemám a nechcem.

ayanamirei
24. júl 2020

mna fascinuje, ze ked 2dni pred ocakavanou MS su II na teste a pride MS, tak je to hrozna rana a potrat a to bolo tehotenstvo a este 2 mesiace bude vyplakavat ako potratila, ALE teliesko sposobujuce potrat v rovnakom case (ako predtym sa tu davaju duchovia na teste) to je uplne ok pouzivat 😂 gratulujem ...

0silvia0
24. júl 2020

@monique17 gynekologovia ti povedia, co chces pocut... aj moja mama otehotnela s danou, sestra uz ma 35 rokov...

balihara
24. júl 2020

Ja som ju mala 3x a neotehotnela som

babababka
24. júl 2020

Nie

79viktoria79
24. júl 2020

tak pisat,ze niekto otehotnel s Danou pred 40r je trosku odveci porovnat s dneskom,ked ju dr.zavedie ,kontroluje este cez ultrazvuk, samozrejme moze sa stat,ale co je 100%? za mna urcite lepšie ako pchat do seba tabletky

jessicai
24. júl 2020

Kamarátka mala Danú a otehotnela ja mám tabletky asi 25 rokov a som zatiaľ vpohode.

mareri
24. júl 2020

jedina najspolahlivejšia antikoncepcia je mužska vazektomia

macekovam
24. júl 2020

@monique17 áno je to teliesko tzv,, potratov,,. Zabraňuje uhniezdeniu oplodneneho vajíčka.

havana40
24. júl 2020

Ja som ju mala 4 roky a neotehotnela som. Za mna pohoda