Je pre mňa vhodná antikoncepcia?

kexik218
16. júl 2014

Ahojte chcem sa poradit o moznosti antikoncepcie. Sme mlady manzelsky par a pravdupovediac este dietatko neplanujeme, nie je vhodna doba zatial. Chcela by som sa chranit HAK dnes som bola aj u svojej gyn.vzala mi krv na pecenove testy. Po zenskej stranke mam casto nejaky zapal, boli aj cysty...proste casto nieco. Dieta v buducnosti urcite chceme preto sa obavam aby nebol problem. Hak som uz raz brala zo zdravotnych dovodov ale byvaly gyn.mi nespravil ziadne vysetrenie len nasadil yadine z coho mi bolo strasne zle.
Teda moja otazka znie. Moze mi pomoct HAK predist tym zapalom a bude otehotnenie jednoduchsie? lebo taky nazor mal gyn ze ak sa casto opakuju zapaly tak je otehotnenie obtiazne a pomoze len HAK. Zase vela beznych ludi ma nazor ze otehotnenie po HAK je skor problem. Comu verit? Dakujem za rady 🙂

valeriap
16. júl 2014

Tiež som brala ale nie dlho asi 4 mesiace a tiez my bolo zlé :/ niekomu sa podarí hneď po vysadení niekomu ako ja :/ nie už prešiel rok a stale nic...skus maitalon..sa spýtať lekára 🙂 ale mozno baby vedieť viac poradiť 😉

drobcek26l
16. júl 2014

Neviem či to pomôže zo zdravotných dôvodov, ale moja skúsenosť je taká, že brala som HAK 8 rokov (Novynette) a keď som ich vysadila za tri mesiace som bola tehotná.

bonaqa2013
16. júl 2014

Ja by som HAK nebrala, skor by som uvažovala nad inou antik .metódou.

mimi8814
16. júl 2014

myslim, ze nikto ti nebude vediet dat 100% pravdivu odpoved ako to bude v tvojom pripade... kazda zena je ina a neda sa to zovseobecnovat. Moj pripad: brala som HAK 10 rokov a otehotnela som hned na prvy sup, ale zas som nikdy nemala problem so zapalmi, cystami....

paradize
16. júl 2014

Ja sem dávam len svoj laický názor...
Z môjho okolia poznám veľa žien, ktoré brali HAK (vrátane mňa). Každá z nás máme rôzne skúsenosti, preto človek nikdy nevie, ako to zapôsobí na niekoho iného.
Je však úplne normálne, že ti robila testy, lebo podľa toho bude vedieť, aký typ HAK je pre teba vhodný, no to ešte neznamená, že nemôže narobiť škody.

Ostáva ti len skúsiť aspoň na 3 mes. HAK, a ak sa nič nezhorší, užívať naďalej. Treba však dodržiavať preventívky.
Je však aj mnoho iných alternatív ochrany, trebalo by zvážiť aj tie...
Veľa zdravia! 🙂

alexanotbad
16. júl 2014

s HAK je to rozne, zavisi aj od typu HAK. a kazda zena reaguje inak a aj vekom sa to meni. dolezite je, aby si nemala krcove zily a hlavne nefajcila - lebo to si potom koledujes o pruser 😉
a ine formy ochrany?! no pokial chcete mat deti, tak ja by som do ineho ako prezervativu nesla. lebo nikdy nevies, ci sa nieco neskomplikuje.... 😠 ale to je len moj nazor 🙂

janinah
16. júl 2014

už teraz máš ženské problémy,hak ti to môže skomplikovať ešte viac /aj nemusí,ale to ti nik 100%ne nepovie/ na tvojom mieste na hak zabudnem a používam prezervatív,Pharmatex či iné nehorm. spôsoby ochrany

sharmari
17. júl 2014

4 roky som brala HAK, chceli sme bábo, tak v máji som vysadila, ešte sme sa dva mesiace chránili aby sa trošinku telo prečistilo a v auguste som otehotnela 🙂 takže u mňa to šlo rýchli 😉