Hormonálne teliesko - nespokojnosť

3. nov 2021

Ahojte, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti z hormonalnym vnútromaternicovym telieskom. Ja ho mám dva mesiace a odvtedy som ešte neprestala krvácať, mám bolesti, naduva má, som celkovo nafúknutá, závodnena aj som pribrala. Bola som na kontrole a dr mi povedala že je všetko v poriadku že to môže trvať aj pol roka kým si telo zvykne...veľmi mi vadí že mi to nepovedala pred zavedením ale až po, všetky možné nežiaduce účinky..išla som k nej s tým že by som chcela podstúpiť sterilizáciu a ona má odhovorila od takého radikálneho riešenia ale klasickú antikoncepciu mi tiež neodporučila a povedala že pre mňa úplne najlepšie riešenie bude toto teliesko..povedala že v prípade problémov sa dá hocikedy reklamovať ale až po zavedení mi povedala že peniaze mi vrátia iba do troch týždňov od zákroku .. stalo 200€ takže samozrejme zvažujem ale je to pre mňa dosť veľká suma len tak zbytočne vyhodená.
Poprosím skúsenosti aj niekoho iného, dakujem

irusa
3. nov 2021

no ak si bola rozhodnutá pre sterilizáciu určite si ju mala podstúpiť..krvácanie fakt môže byť aj pol roka a pozri si všetky nežiadúce účinky a tých je neskutočne veľa z môjho pohľadu riadne svinstvo , teliesko môže aj vrásť do sliznice a vtedy musí ísť operačne von

dominushka23
3. nov 2021

ja mam teliesko 4 roky (Mirenu) po zavedeni som veru dlho krvacala ale o tom vsetkom som ja vedela, ja som si to nastudovala dopredu a doktorky som sa popytala veci co ma zaujimali a pekne vsetko vysvetlila....potom sa mi uz cyklus upravil az sa nakoniec vytratil a teda vobec mi to nechyba

km007
3. nov 2021

Ahoj. Mala som Mirenu, u mňa trvalo cca 3 mesiace kým si telo zvyklo, bolo to na nervy, hlavne to špinenie vkuse, chcela som to dať von, ale vydržala som a potom 5 rokov pohoda. Chce to trpezlivosť a pokiaľ to bude aj po pol roku nezmenené, potom by som zvažovala vybratie. Pri nejakých komlikáciách samozrejme skôr. Všetky nežiadúce účinky by som neriešila, budeš sa len pozorovať a všetko pripisovať teliesku...Aj každé liečivo uvádza milión vedľajších účinkov ale to neznamená že ich budeš mať. Držím palce a pevné nervy.

autor
3. nov 2021

.