HAK - vynechanie tabletiek a pauza

31. júl 2022

Ahojte, včera som bola na výlet a mala som v kabelke blister s tabletkami lenže keď som prišla domov blister som nenašla. Boli tam 2 aktívne tabletky. Ak ich vynechám a prejdem na pauzu nevadí to? Samozrejme tabletky by som začala hneď užívať druhu nedeľu.

janai1
31. júl 2022

Nebudeš chránená, používaj kondóm pri sexe 7 dni

autor
31. júl 2022

@janai1 ďakujem, podľa letáku píšu že som chránená ak prejdem hneď na pauzu ale nebola som si istá. Budem sa pre istotu chrániť do konca pauzy

janai1
31. júl 2022

Keď vynecháš tabletky si chránená? Okej, o tom som ešte nepočula... Aká je to HAK?

autor
31. júl 2022

@janai1 leverette ale platí to len ak vynechám tabletku v 3 týždni čiže dnes "zabudnem" a hneď prejdem na 7 dňovu pauzu tak vraj som chránená.

klarissa25
31. júl 2022

No ale musíš urobiť tak ako to tam píšu. Ja keď som užívala hák a zabudla som v 3 týždni pokračovala som ďalej a namiesto pauzy som šla na nový blister ale je tan aj ta druha možnosť ako píšeš

janai1
31. júl 2022

Aha, sranda... Tak potom sa nič nedeje

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. júl 2022

@klarissa25 prepáč som napísala odpoveď a som si nevšimla že si napísala že je tam aj druhá možnosť, každopádne riadim sa podľa letáčika.

klarissa25
31. júl 2022

No však áno, obe možnosti sú v letaciku

autor
1. aug 2022

Ďakujem za rady 🙂 počkám na ms počas pauzy ale pre istotu sa budem chrániť do nového blistra

autor
3. aug 2022

@janai1 tak ms prišla. Čiže od nového blistra sa už dodatočne chrániť nemusím alebo áno?

janai1
3. aug 2022

Nie, nemusíš

autor
25. aug 2022

@janai1 ahoj, momentálne mám podobný problém s tým, že mi ostali ešte 3 aktívne tabletky ale dostala som črevnú virózu čiže všetko zo mňa ide von. Nevadí ak znova prejdem na 7 dňovu pauzu skôr? Vyšli mi aj zle pečeňové testy čiže HAK musím aj tak vysadiť.