HAK a zničené libido

vikinka128
17. sep 2022

Ahojte Dámy.

Beriem antikoncepciu 6ty mesiac, bohužiaľ deň čo deň cítim, že moja chuť na sex mizne. Už momentálne nemám chuť vôbec, ani na partnera nepomyslím v tejto súvislosti.
Pociťujem tiež zmeny v správaní. Som viac náladová, uplakaná, prchká..
som z toho zufala, prestávam to byť ja.
Prosím dá sa to nejakým spôsobom aspoň zmierniť ? Alebo je to nekonečný začarovaný kruh?
Dieťa nechcem(e) a z prezervatívov rôzneho druhu mám neustále mykózy preto mi gynekológ odporučil hormóny.. ale mám pocit, že ma onedlho budú chrániť len tým, že na sex ani nepomyslim..

sima338
17. sep 2022

Vysadiť a skúsiť inú. Xy ženám bežne nesadne prvá HAK, ktorú im Dr. predpíše...vyskúšať inú alebo nehormonálne teliesko

lulu0123
17. sep 2022

Zmenit HAK.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sima338
18. sep 2022

@lubka261 Podľa mňa skús. Ja beriem Belaru, prvú, ktorú mi dala a sadla mi. Schudla som, udržujem si váhu ( to sú aj iné faktory, samozrejme ), cyklus pravidelný, cítim sa ok, len vnímam, že som citlivejšia a viac niekedy mám tendenciu byť smutná, ale viem to, vnímam to aj samú seba. Mne vtedy rovno povedala, že mám mesiac-dva skúsiť, ak by nesedela, dáme inú. Ono je oveľa viac žien, ktorým tá prvá nesadne hneď ako tých, ktorým hneď sadne.

marca12
18. sep 2022

@vikinka128 zrejme HAK pre teba nie je vhodna a mozno ani zmena nepomoze. Ja som vyskusala viacero druhov a nikdy viac. Pocas uzivania som bola uplne iny clovek,to bolo strasne.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz