Elektronický predpis na HAK

vaness110
26. júl 2019

Ahojte, nedávno mi vypršala platnosť na predpise, volala som gyn. a povedala že ho pošle elektronicky na moju kartičku poistenca, vravela niečo ako, že treba prísť do lekárne na 28 deň, a ukázať kartičku poistenca, a mala by som si ju vybrať. A predpis zostane v lekárni 6 dní. Ale nejako nechápem, kedy presne mám prísť, nakoľko sa nepýtala na dátum, kedy budem mať 28. deň cyklu. Máte s tým niektorá skúsenosti? Mala som vždy len papierový, tak neviem.

h2
27. júl 2019

@vaness110 Ahoj, to si nejako zle pochopila s tým 28. dňom, s Tvojim cyklom to nemá nič spoločné. Možno doktorka myslela 28. ako dátum, že dovtedy si to treba vyzdvihnúť. Stačí Ti prísť do hociktorej lekárne, dáš kartičku poistenca a povieš, že máš lieky na elektronický recept. Tiež som nechápala, keď som takto dostala lieky prvý raz. 😉

vaness110
autor
27. júl 2019

@h2 doobre, ďakujem😄

cervikpepik
28. júl 2019

@vaness110 Každý recept, okrem antibiotických ,platí 7 dní.
Čiže od dátumu vystavenia si spočítaš 7dní s tým,že deň vystavenia vystavenia sa neráta

vaness110
autor
15. aug 2019

@cervikpepik tak, ale hak bravam kazdy mesiac pravidelne, a lekarke som to aj povedala, tak ten recept tam budem mat alebo musim kazdy mesiac volat na novy?