Dostali ste zápal zo zavedenia telieska?

lenkas14
26. apr 2014

Po piatich rokoch mi vymieňali teliesko. ( Mám Ariannu ) Od tej doby som sa cítila veľmi zle, dole na pravej strane ma pobolievalo aj brucho. Za týždeň som nabštívila svojho gyn. že mám ťažkosti. Z gynekologického hľadiska moje ťažkosti vylúčil, vraj je všetko v poriadku. Utekala som k obvodnej lekárke, tá mi spravila crp, bolo veľmi vysoké. Mala som veľký zápal a teploty 38,5 a aj vyššie. Lekárka si myslela že mám asi zápal ladvín a dala mi antibiotiká. Teploty klesli cca na 37,7 brucho ma prestalo bolieť a začala ma príšerne bolieť hlava v čele. Myslela som že mám zápal dutín. Neboli to dutiny. Potom som bola na všetkých možných vyšetreniach ale to som bola už v nemocnici čo nevedeli kde je ten zápal, bolesti hlavy pretrvávali a aj teploty. Na koniec sme sa s lekárkou vrátili k yej gynekologii. V memocnici mi spravili gyn.vyšetrenie a hneď zistili že zápal je tam a že na baječníkoch m už 6 cm dutinu hnisu ktorá musí ísť operačne von. Mesiac v bolestiach a ešte aj na operáciu za to že spolu s telieskom musela putovať aj nejaká baktéria. Budem veľmi rada ak mi napíšete či sa to už niekomu stalo.Ďakujem

saska.t
26. apr 2014

@lenkas14 nie nestalo,ale kazdopadne by som vymenila gynekologa,nie preto,ze sa ti stalo toto,ale preto ze vylucil moznost,zeby to vobec mohlo byt z telieska a este by som sa mu srdecne podakovala za jeho slampiarstvo 😠

lenkas14
autor
26. apr 2014

Ďakujem, okolie mi vraví to isté. Mrzí ma to, doteraz som bola spokojná. Uvažujem nad zmenou gynekologa tiež. Keď moja obvodná povedala že po týždni to ešte nemuselo vidieť.

janinah
26. apr 2014

stalo sami niečo podobné,ale infekcia sa zavliekla nie telieskom,ale popôrodným šitím,tiež mi nevedeli zistiť prečo mám skoro 40st.horúčky,každý len že prsníky a ja som tvrdila,že prsníky sú ok..skrátim to,skoro som "odišla" na sepsu ,vaginálny absces operačne čistili a nasadili 3 atb,tak som to zvládla....také veci sa bohužial stávajú ,ja z toho nikoho neviním,a to mi tiež nevedeli určiť správnu dg hneď ako nabehli horúčky a šla som na vyš.

lenkas14
autor
26. apr 2014

Ďakujem. Viem že sa také veci môžu stať. Trápi ma to že sa tomu mohlo na 90% predísť. Gynekologička v nemocnici mala názor že lepšie je najskôr teliesko iba vybrať, počkať jeden cyklus a potom zaviesť nové teliesko. Mne hneď vybrali a zaviedli. Druhá vec: po zavedení telieska mi gyn.ponúkol antibiotiká. Ja keď som zdravá nerada dávam do seba lieky. Spýtala som sa či je to nutné, ani pri zavádzaní prvého telieska som neužívala antibiotiká. Lekár povedal že neni. Keby mi bol povedal: " tu vám dávam recept ako prevenciu proti možnému zápalu " nepovedala by som ani mäkké F. Každý si dá od lekára poradiť!

isabella_fly
27. apr 2014

@lenkas14 no, mne sa to nestalo, ale teoreticky to podla mna je chyba skor lekara ako samotneho telieska, nie? lebo bakteria je skor zalezitost hygieny... teda aspon z mojho laickeho pohladu... inak mne sa mari, ze som nieco brala ked mi davala moja gynekologicka teliesko, neviem ci zrovna atb, lebo ved kojim, ale tusim som cosi brala, ale napriek tomu, ze to bolo minule leto si ani za pana neviem spomenut, ze ci vobec 😒
inak co ja viem, tak ked chces dalsie teliesko, tak sa to bezne robi tak, ze ho len vymenia, je to rychlejsie ked to je naraz...

henikav
27. apr 2014

@lenkas14 ked ti lekar zavadzal teliesko, nedal ti nejake antibiotika? Mne dal asi 3 tabletky, ze radsej preventivne, sice bolo vsetko sterilne, ale ze clovek nikdy nevie, lepsie je vziat malu davku antibiotik, ako riskovat

henikav
27. apr 2014

@lenkas14 aha nedocitala som vsetky prispevky, vidim ze ich spomenul, ale podla mna on urobil chybu, mal ti povedat ze je to dolezite, nie ze to nie je nutne. Mne to lekar povedal, ze a laskavo si ich vezmi, nie ze zabudnes, nechcem ta tu vidiet s nejakym zapalom. Jasne ze si si ich nedala ked podla lekara to nie je nutne

lenkas14
autor
27. apr 2014

Tak,tak, toto ma mrzí! Ale ako som napísala, mal mi to dať a hotovo! A po prvom týždni keď som prišla s ťažkosťami a videl v karte že som nebrala antibiotiká tak nemal vylúčiť že to nie je z gyn. hľadiska aj keď nič nevidel na sone. ( mohol mi dať napr. o týždeň kontrolu ) A ja potom som sa ešte mesiac trápila aj s lekármi ( a v bolestiach ) kde je príčina! " roky praxe a skúseností a on nevie že mi má dať povinne antibiotiká? "